Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is "remeg" a pocaklakó?

Nektek is "remeg" a pocaklakó?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok, és vannak napok amikor elég sokat "beremeg" a babám. Olyan mintha fázna, és remegne. Védőnőt kérdeztem de Ő még nem hallott ilyet.
2012. febr. 15. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy meséltem a nőgyógyászomnak, hogy kicsit arra hasonlít, mint amikor toporzékol egy kisgyerek vagy rázza magát. Jót nevetett és azt mondta, hogy minden olyat tudnak már az ekkora babák, amit esetleg kint is csinálnának. Remegés és hasonlók előfordulnak, szerinte ez nem jelent gondot. 34 hetes
2012. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Nálam is volt ilyen 36 hetes vagyok,és mi megijedtünk,azt hittük belegabalyodhatott a köldökzsinórba? Vagy akkor pont fordítva,akkor nem mozogna?
2012. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol azt olvastam, hogy ez a fejletlen idegrendszerük miatt van. Önkéntelen rángások. Születés után is előfordulhat egy darabig.


34 hkm

2012. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam én is hasonlót érezni, olyan mintha pár másodperces rángó görcsei lennének. Valahol úgy olvastam, hogy neki is most fejlődnek, erősödnek az izületei, és azért van. Dokinak még nem mondtam, mert olyan nagyon sűrűn nem fordult még elő!

28hkm

2012. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt.A doktorúr aztmondta amit az előző kommentelő,hogy véletlen szerű rángások a fejletlen idegrenszer miatt vagy ami még szóba jöhet,hogy nyújtogatja az a kezét lábát és az izületek berángása lehet.

Azt javasolta,hogy vagy egyek sok halat vagy szedjek omega3-as étrendkiegészítőt.1 éves a nagylányom.A pici a pocakomban pedig 24hetes.

2012. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
31 hetes vagyok, nálunk is előfordult jó néhányszor. Mindig megijedtem hog yna most vajon mit művel odabent, de mivel mozog rendesen, az uh-kon is minden rendben így, úgy gondolom nem kell ezzel is feleslegesen magunkat idegesíteni.
2012. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem a baba csuklását érzed véletlenül?
2012. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet összekeverni a babacsulásával...
2012. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém meg mintha röpködne , azt érzem. Szokták mondani a picibabákra, mikor jár kezük lábuk, hogy majd elrepül. Na én ilyet érzek. 36 hetes kismami.
2012. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Második babám, úgyhogy a csuklást megismerem, meg hát azért azt nehéz lenne összetéveszteni bármivel. :-)

Még annyi kérdésem lenne, hogy tegnap voltam uh-on, és a baba AC értéke több mint 2 héttel el van maradva az átlagtól. Szerintetek ez nagy baj, vagy még behozhatja. A többi értéke ok, a súly 2120g, csak ez a haskörfogat (AC)aggaszt. Tudom a súly se valami óriási, de azzal már kezdek megbékélni.

2012. febr. 15. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!