Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elképzelhető, hogy nem mutat...

Elképzelhető, hogy nem mutat jó adatot a terheléses cukorvizsgálat eredménye?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg a vizsgálat eredményét, és az éhgyomri 3,98, míg a 2 órás 8,33 volt. Az első vérvételt követően el is ájultam az alacsony vércukorszint miatt, sőt, a glükóz még jól is esett! Elképzelhető, hogy a kimerültség befolyásolja az eredményt? Több mint 2 hónapja nem tudok rendesen aludni és a vizsgálat előtt mindössze 3 órát aludtam. Emellett elég vékony vagyok, és 25 hetesen még szinte semmi hasam sincs. Édességeket sem igazán szoktam enni.
2012. febr. 15. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam, sőt, nekem az éhgyomri kevesebb is lett, 3,6. De a 2 órás csak 6 volt, szerintem ennyire egyik sem befolyásolhatja.

Ha bizonytalankodsz, kérdezd meg a dokidat, megismételhetnétek-e.


Amúgy a terhességi cukornak semmi köze az édességeknek, hormonális eredetű. Mindenképp tarts diétát, majd dietetikus megmondja mennyit.

2012. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs összefüggés a nem alvás, és fáradság között.

A stressztől magasabb lehet, de az a per pillanati stressz, és csak fél pontot emel kb.

Nekem is terhességi cukrom van, nálam nagyon korán észrevették, 11 héten küldtek rizikófaktorom miatt, és akkor már 7,7 lett, 16 hetesen 9,3, azóta szigorú diétán vagyok, és stabil, de a vége felé lőnöm kell majd így is magam :(

ezen eredmény után úgyis kérnek ismétlést!

minden jót!

2012. febr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon aranyosak vagytok! Reméljük, a terhességet követően el fog múlni a diabétesz, addig meg maximum egészségesebben étkezünk! :-)
2012. febr. 16. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!