Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom megtartani a babát,...

Nem tudom megtartani a babát, de abortuszra nincs pénzem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom nemrég hunyt el balesetben, és most kiderült, hogy terhes vagyok... Nagyon szeretném megtartani a babát, de egyáltalán nincs lehetőségem rá, a temetés még a főiskolai pénzemet elvitte, a szüleim nem támogatnak egyáltalán. Így nem tudom megtartani a picit, de nincs 30ezer forintom "gyilkosságra" ... Örülök, hogy a napi ételemet ki tudom fizetni :(


Szerintetek mi a megoldás?


2012. febr. 16. 01:34
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
79%

:( Ez szomorú. Részvétem.


Kérj részletfizetést az abortuszra, vagy kérj kölcsön valakitől, vagy adj el valami értéktárgyadat a Vaterán. Bárcsak meg tudnád mégis tartani, az lenne a legjobb... De tudom, az anyagi biztonság is nagyon kéne :(( Hány éves vagy?

2012. febr. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
79%
Ezen az oldalon már többször írták, hogy a rászorulóknak nagyon olcsón elvégzik. Érdeklődj utána.
2012. febr. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok :(
2012. febr. 16. 01:41
 4/58 anonim ***** válasza:
78%
Szüleid tudják a terhességet? hanyadik hétben jársz?
2012. febr. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Szüleim tudják, konkrétan kijelentették, hogy egyáltalán ne számítsak rájuk. ( a páromat nem szerették )Védekeztünk gyógyszerrel és Pharmatexel (egyszerre)... Sosem hagytam ki, és még is terhes lettem. Megtartanám, de tényleg nem tudom :( Lelkileg nem vagyok abban az állapotban, anyagilag pedig főleg.. :( Egyébként 6 éve voltunk együtt
2012. febr. 16. 01:52
 6/58 anonim ***** válasza:
83%

"Jó fej szüleid vannak". :(


Én azt javaslom, hogy keresd fel az SZTK nőgyógyászt, (vagy már megtetted?) és kérd, hogy mondjon el mindent. Mennyibe kerül, téged megillethet-e az abortusz rászorultsági alapon (mint tanulót)? Biztos nem fog rád furcsán nézni, hiszen egyrészt nem 15 éves vagy, másrészt meg védekeztetek, és emellett lettél terhes, és elhunyt a párod (amit nagyon sajnálok még egyszer) :(


A fentieket azért írtam le, mert a fiatal nőket, akik abortuszra jelentkeznek, egyfajta lenézéssel kezel mindenki... pedig hát nem láthatnak bele a háttérbe, anélkül pedig nem értem miért kell lekezelni mindenkit.


Nekem anno elhalt magzat miatti abortuszom (missed ab) volt, és láttam, hogy bánnak velem (nagyon együttérzőek voltak) és láttam, hogy bánnak a szobatársammal, aki már a 3. abortuszára jött, és amig tágították, egy könyvet olvasott, mintha mi sem történt volna...


A Te eseted megrázó, nehéz... Keresd fel a nőgyógyászt légy szíves.

2012. febr. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Voltam már, Ő azt mondta 28.000 körül lesz, és a támogatás dologhoz ne hozzá forduljak, hanem védőnőhöz vagy segélyért a polgármesteri hivatalhoz. Pénteken futok még egy kört, egy másik orvosnál, egyébként 7 hetes vagyok a vizsgálatok alapján.
2012. febr. 16. 02:13
 8/58 anonim ***** válasza:
72%
Helyileg illetékes család védelmi tanácsadó irodát keresd fel ők jogosíthatnak ingyenesre,mert még tanuló vagy.Hova valósi vagy?Ha beírod a googleba hogy CSVSZ és ahol a kórház van helység nevét kidobja a telefonszámot címet és keresd fel!Csak ők tudnak segíteni mielőtt kicsúszol az időből!
2012. febr. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

És ilyenkor ingyenes az AB?

Budapesten lakok egyébként.

:(

2012. febr. 16. 02:49
 10/58 anonim ***** válasza:
72%
[link] Nem tudom ők állpítják meg a dokinak alapból a csvsz-be kellett volna utaljon téged a papirjaiddal együtt hiszen jelezted hogy nem kívánod megtartani,és aburtuszos kérdésben in 3 alkalommal meg kell jelenni a csvsz irodájában.sok erőt neked!
2012. febr. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!