Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy állítsam le anyósomat?...

Hogy állítsam le anyósomat? Még 2 hét a szülésig, de már most megőrít a tudat, hogy naponta jönni fog. Úgy viselkedik mintha neki születne gyereke.

Figyelt kérdés
Az első babánál is ez ment,szunte nem is engedte,hogy én törődjek vele.Aztán szépen el is apadt a tejem az idegességtől.A legdurvább az volt,mikor azt mondta,ha tudná,meg is szoptatná...Hozzátartozik,hogy szeretem és mindenben számíthatok rá,csak ez a bizonyos határvonal.
2009. jún. 4. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is a férjeddel beszélj! Az a legfontosabb, hogy ő támogasson az elhatározásodban, lehetőleg ő is ott legyen, amikor beszélsz az anyósoddal! Meg tudlak érteni, szörnyű lehet! Mondd meg neki érthetően és egyértelműen, hogy a babát te szülted, a te gyermeked! Te vagy az édesanyja, el tudod látni, mint a nagyobbat is! Ő legyen a nagymamája úgy, ahogy egy mamának kell! Kérd meg szerintem édesanyádat, hogy ő legyen veletek az első időszakban, hiszem mégis csak ő az édesanyád! Legyél nagyon nyugodt és határozott! Most a babának RÁD van szüksége, nem pedig a nagymamára!!!
2009. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Na ez durva.Én biztosan megmondanám(meg is mondtam) neki,hogy az én gyerekem,én nevelem,etetem ,stb....

Beszélj vele.Nyugodtan mondd meg neki,hogy nem kell minden nap mennie.Ha meg is sértödik,majd elmúlik.

2009. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jaj ne is mondd.Én is úgy félek hogy ez lesz! Mindig is imádtam anyósomat most is.De mióta tudja hogy baba lesz egyre jobban beleszól mindenbe:(.Félek mert anyukám meg messze lakik:(! Nem értem ez mért jó nekik. A párommal beszéltem már.Mellettem van de imádja az anyját is!Pff.
2009. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Beszéljetek vele a pároddal együtt,hogy köszönitek,hogy ilyen segítőkész,de szeretnétek ha nem menne minden nap.Lehet hivatkozni arra,hogy a nagyobb gyerkőcnek is hozzá kell szokni a tesóhoz,meg szeretnétek négyesben lenni. Elképzelhető,hogy megsértődik,de pár nap és megbékél.
2009. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kerek perec konkrétan jelentsd ki, hogy mit szeretnél. Ha rólad volna szó azt mondanám legyél udvarias, de itt a gyerekeidről van szó, szóval nincs bocsánat. Kedvesen mondd meg neki, hogy előző babánál sokat tanultál tőle, de most már szeretnéd egyedül megpróbálni. Szívesen látjátok továbbra is de több szabadidőre van szükséged.

Ha szereted az anyósod és jó mama bízd rá a nagyobbat sűrűbben, hogy érezze, hogy fontos + ezzel még rajtad is segít.

2009. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az elöttem szólókkal! Mondjad meg neki udvariasan kerek perec. Persze úgyis meg fog sértődni. DE! Mivel a gyereket akarja látni egy idő után le fog higgadni és majd rájön... :)
2009. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát megértelek. Az én anyósom se különb. Bár ő mikor megtudta, hogy babát várunk, egyből osztotta az észt, azt már meg se kérdezte, hogy mondjuk egészséges-e a gyerek, vagy hasonló szerintem fontos dolgok, de hogy pl. mit egyek meg mit ne egyek stb, azt sorolta ha kérdeztem, ha nem. Szóval szerintem is nyugodtan mondjad meg neki a férjeddel együtt, hogy köszönitek, de ti majd megoldjátok a gyereknevelést, ha már annyira segíteni akar, akkor mondjuk főzzön rátok kétnaponta vagy hasonló. Szerintem felnőtt emberek vagytok, főleg már a második gyereket nehogy már ne tudjátok ellátni! Nem tudom mit gondol rólatok. Neki is látnia kéne azt a képzeletbeli határvonalat, ha meg nem látja, hát fel kell rá hívni a figyelmét. Ha meg megsértődik, akkor sértődjön, ha meglátja a kisunokáját úgyis elmúlik a harag.... :)
2009. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek!Mindig erőre kapok a válaszoktól.Ha előbb nem is,biztos szólok a szülés után.Az elsőnél is ment,igaz picit rosszul esett neki,de nekem is.Mindenkinek boldog babázást!
2009. jún. 4. 13:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaj!Mintha csak rólam lenne szó.Csak nekem nem a párom anyaja,hanem 73 éves nagyanyja csinálja ezt.És nekem is elapadt a tejem az idegeskedéstől.A szomszédba lakik és minden nap itt van nálunk.Mindenbe bele okoskodikmindent jobban akar tudni,hiába már 53 éve szült,és már szinte semmi nem úgy van ahogy akkor volt.Teljesen ki vagyok. Már gyomor görcsöm van ha megszólal a csengő. És hozzá teszem hogy tiszta hülyíeségeket beszél,és mindent elmond 1000szer.3 hónapos a babám,és azzal zsibbaszt egy hónapja,hogy a gyereknek nem jó az anyatej,hanem tápszer neki.1 hónapja mondom hogy én anyatejet akarok neki adni 6 hónapig legalább,de ő csak a tápszert fújja,elmegy boltba azt hoz fel tápszert hogy adjam az anyatejes babámnak!!!Persze annyit idegeskedtem a atémán hogy a tejem elapadt,és most már kénytelen vagyok tápszerezni.Persze most ezért is én vagyok a hibás hogy el apadt a tejem. :( Mindent ő akar csinálni,mindent ő akr megvenni,mindenbe ő akar dönteni.De hát ez az én gyerekem!!!És én szeretném eldönteni hogy mikor fürödjön,mit egyen,én szeretném meg venni neki az első kisjátékát,az első kis takaróját meg mindent.Nagyon gáz.És páromnak nem lehet mondani,mert ha mondom hogy engem idegesít,akkor megsértődik!Mert őt is az anyja meg a nagymamája eggyütt nevelte.De az én gyerekemet nem nevelheti más.Tényleg én se tudom mit csináljak. Teljesen átérzem a problémádc,és őszintén szólva örülök hogy más is van vele így,mert kezdtem azt hinni hogy tényleg én vagyok a hülye hogy "ő csak segíteni akar",én meg nem akarom el fogadni.Csak nekem elég akkor segíteni ha kérem.
2009. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Látom mindenki egyformán válaszolt a kérdésedre, biztos segítettek is hiszen igazuk van. :-) Én kerek perec beolvastam anyósnak, hogy ne adjon ilyen tanácsokat mint pl. : NE ALUDJ ANNYIT HANEM MENJ GOLFOZNI és TE CSAK BEKÉPZELED AZT, HOGY FÁRADT VAGY MERT AZ NEM A TERHESSÉGEL JÁR... úgy gondoltam ennyi hülyeség után biztos oltári ötletei lesznek ha meglesz a baba, de ezt az esélyt meg se adom neki. Úgy összevesztünk, hogy már nem is beszélünk. És én végre megnyugodtam, hogy nem fog a közelemben olálkodni. Még a szülésre is beakart jönni, holott a párom lesz mellettem. Szerintem a nagyobbik gyermeked nyugodtan rábízhatod, és főzhetne neked finomakat- az enyém ilyesmit ugyse tud, csak szépségkorrekciókra járni :-)). Boldog babavárást!
2009. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!