Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabadság vagy táppénz? Aug...

Szabadság vagy táppénz? Aug 19-re vagyok kiírva, jún.30-ig dolgozom, van még 22 szabadságom.

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy júliusra kivegyem-e a szabimat vagy táppénzre írassam ki magam. Augusztusra biztos, hogy táppénzre kell mennem, mert nincs annyi szabim, de júliusban mit csináljak? Hogy járnék jobban TGYÁS, és GYED szempontjából? (2006. májusa óta dolgozom a jelenlegi munkahelyemen.)
2009. jún. 4. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én táppénzre mennék a helyedben.A szabit meg majd kiadják egyben a többivel,mielőtt visszamennél dolgozni.Annyival többet lehetsz majd otthon a babával.
2009. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is betegállományba mentem a 8.hónaptól,ahogy megszületett a lányom indítottam a tgyás-t és a családi pótlékot.Jól fog jönni majd a szabadság ,ha jól emlékszem kismamáknál ezek összeadódnak,nem vesznek el évente.
2009. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

TGYÁS és GYED szempontjából mindegy, az előző év átlagából számolnak, tehát a 2008. évből.

Én a helyedben tényleg táppénzre mennék, minek pazaroljam a szabadságot, majd megkapom, ha visszamentem dolgozni és akkor már a pár év alatt megemelkedett bérrel fgom megkapni ráadásul. És annyival tovább lehetek otthon.

2009. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A tgyás és gyed szempontjából valamivel jobban járnál, ha most szabira mennél. Ugyanis az évi átlagkereseted így több lesz, mintha szabi nélkül, táppénzre mennél egyből. Viszont ezek a napok valóban jól fognak jönni, ha majd visszamész dolgozni. Mert akkor egyből ki kell adniuk az eddig felgyülemlett szabikat és így elég időd lesz bölcsibe vagy oviba szoktatni a gyereket.

A kérdés, hogy Neked melyik ér többet: a valamivel több havi pénz, vagy az idő, amit majd a beszoktatásra szánhatsz.

2009. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A tgyás szempontjából teljesen mindegy, azt biztosan a tavalyi átlagbéred alapján számolják. Ha a szülés napjától veszed igénybe a tgyást akkor a gyedre való jogosultságod nagy valószínűséggel átcsúszik a következő évre, és akkor az idei átlagbéred lesz a gyeded alapja. Egyik ellátás nem képezi sosem egy másik alapját, a kevesebb összegű táppénzből nem számolnak átlagbért. Nem muszáj kivenni az idei szabadságokat, ha anyagilag úgy jobb akkor természetesen kiveheted. A táppénz csak annyiban jelent anyagi veszteséged, hogy az kevesebb mint a szabadságra eső bér, de ez a gyeded összegében nem jelenik meg csökkentő tényezőként.
2009. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Bocs h visszakérdezek: kiveheted az egész évre járó szabidat, nem csak az időarányosat? A TGYÁS-t el lehet kezdeni a kiírt nap előtt 28 nappal, ez nem lenne megoldás a számodra?

15 hetes + 18 hós

2009. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, és abban biztos vagyok hogy ezeket a juttatásokat az igénylést megelőző év átlagbére alapján számolják ki, tehát a tgyás-t a 2008-as, a gyedet a 2009es átlagbéred alapján fogják számolni.
2009. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem kezdeném el a TGYÁS-t a szülés elött,jó az szülés után is.A Tgyás is ugyanannyi lesz,mint a táppénz.A Gyed-et meg az előző év átlagkeresetéből számítják.
2009. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Augusztusban szültem, júniustól táppénzen voltam. A TGYÁS a szüléstől kezdődött. Éves rendes szabadságot csak időarányosan lehet kivenni, de érdemes meghagyni az oviba/bölcsibe szokatás időszakára (mint ahogy azt az előttem válaszolók írták). Anyagilag szerintem jobb, ha most táppénzre mész és a szülési szabit a szülés napjától kapod. Kivéve persze, ha tavaly több volt a kereseted mint idén.
2009. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a gyors válaszokat! :)

Beszéltem a munkáltatómmal, és azt mondja, megoldható, hogy amennyiben kérem, kiadják a teljes éves szanimat.

2009. jún. 4. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!