Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esetleg valaki kozuletek east...

Esetleg valaki kozuletek east Londonban el? Es kismama? Jol jonne egy kis segitseg, olyan nemjo tapasztalataim vannak az itteni dokikkal!

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, En csak most fogok menni az elso vizsgalatra.. Utana el tudom mondani a tapasztalataimat. En sem vagyok tul bizakodo.. :(
2009. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Látom, nem kaptál sok választ.

Én észak-nyugat Londonban vagyok. Ugyan már nem vagyok kismama, hat hónapos a babám, de itt vállaltuk, itt terhesgondoztak, szültem, azóta is itt járunk ellenőrzésekre.

Mi lenne a kérdésed?

2009. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia:-),eleg sok lenne,de most egyenlore annyi csak,hogy 12hetesnel hamarabb nem csinalnak Uh-ot?Meg ha kerem sem?Akkor honnan tudjak pl kizarni a mehen kivuli terhesseget?Meg aztan ittis valasztanom kellene majd orvost?Marmint ugy,mint otthon minden vizsgalat utan fizetni kell,vagy fix osszegeket kernek?Sajnos hallottam mar olyan nogyogyaszrol,aki nagyon sok penzt kert el es nagyon bunko volt...
2009. jún. 5. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden rendben van, akkor nem csinálnak a 12. hét előtt ultrahangot. Szóval ilyen szempontból szurkolok, hogy ne legyen neked korábban...

A méhen kívüli terhességnek nagyon sok tünete van, nagyon erős görcsök, vérzés. Terhesség elején előfordulhat, hogy görcsölgetsz, fáj a pocakod, de az a méh növekedése miatt van (mert már korán elkezdődik a változás), nem tart sokáig és nem kíséri élénk vérzés. Barnázás előfordulhat. Mindenesetre ha bármi olyat tapasztalsz, ami számodra ijesztő, akkor a legközelebbi kórház sürgősségi részlegére menj be.

Sajnos én a 11. héten begörcsöltem és ömlött belőlem a vér. Akkor bementem a kórházba és fél órán belül megcsinálták az ultrahangot. Minden rendben volt a babával, de keletkezett egy vérömlény a méhlepényen. Egyébként rá egy héttel kellett volna mennem a 12. heti uh-ra, már megvolt az időpont, de így azt törölték. Tovább irányítottak a midwife-hoz, ő a háziorvoshoz. A GP kiírt három hétre, majd adott egy beutalót a 16. héten ismét egy uh-ra, ahol már mindent rendben találtak, visszamehettem dolgozni.

Ezt azért írom le, hogy lásd, ha baj van itt is foglalkoznak vele és nagyjából ezeket a lépcsőket kell bejárni.

Ha van NI-od, tehát biztosítva vagy (vagy akár a férjed, élettársad által vagy biztosítva), akkor semmiért nem kell fizetni. Itt nem kell orvost fogadni, sőt, ha minden rendben van, akkor nőgyógyásszal sem találkozol szülésig.

A GP-hez kell bejelentkezned, hogy terhes vagy, ő küld tovább a midwife-hoz. A midwife vezeti a terhesgondozásokat, nem ugyanaz, mint otthon a védőnő, inkább a szülésznőhöz lehet hasonlítani a szakmai tudását és a gyakorlatát figyelembe véve.

Eleinte havonta egyszer kell menni, az utolsó időszakban két hetente, majd a legvégén hetente. Vizeletet vinni kell (vagy ott produkálni), nézi benne a fehérjét, cukrot, ezekkel ha gond van, akkor tovább küld például cukorterheléses vizsgálatra. Nézi a vérnyomásodat is. Nekem kb a 20. héttől hallgatta a baba szívhangját, nézte, hogy normális-e a szívverése, meg is mozgatta olyankor, mert nézte a baba szívverését nyugalmi és mozgó állapotban is. Ő nézegette azt is tapintással, hogy kb mekkora, be van-e illeszkedve, milyen fekvésű.

Ő adja ki a vérvételekre a beutalót, az ultrahangokra kér időpontot, valamint ha valamit nem talál rendben, akkor megmondja, hogy hova kell menned további vizsgálatokra.

Vérvétel nekem 3 alkalommal volt, az első a 14-16. hét környékén volt, akkor az általános vérképen kívül az integrált teszthez is vettek vért (ezzel szűrnek ki fejlődési rendellenességeket a babánál, mint Down-kór és nyitott gerinc).

Második uh a 20. héten van, ekkor mondják meg a baba nemét is, ha megmutatja. Nézik a szívét, agyát, végtagokat, tehát a komplett gyereket, nekem ez több, mint fél órás vizsgálat volt. A 12. héten csak nagyvonalakban nézik, hogy mindene meg van-e, jó-e a szívműködés, de ott a vizsgálat elsődleges célja az, hogy megmérjék és megállapítsák, hogy milyen idős a magzat, pontosítják a szülés várható időpontját. (Mert a 12. hétig minden baba egyformán nő, akkor még nincsenek különbségek a genetika alapján, emiatt lehet az első trimeszterben pontos méréssel megállapítani a terhesség korát.)

Fizetni én tényleg soha senkinek nem fizettem. Nem is várta el senki. A 20. hét után csak a midwife-fal találkoztam, illetve vérvételen azzal, aki vért vett.

A szülésnél is elsősorban a kórházi midwife-ok vannak jelen, ők végzik a munka nagy részét, de kitolási szakaszra már jött orvos is, aki végignézte az egészet. Nem csinált semmit fizikálisan, csak utasításokat adott nekem és esetleg a midwife-nak.

2009. jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Wow,wow,wow!!!Nagyon koszonom,de aranyos vagy hogy ennyit faradoztal a gepelessel:-)Nekem+szerintem masoknak is sokat segitettel,megegyszer koszonom!!!!!!!!
2009. jún. 6. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!