Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes kismama vagyok, és...

38 hetes kismama vagyok, és még mindig rettenetesen kínoz a gyomorégés. Éjszaka alig alszom 4-5 Rennie tablettával, próbáltam a Salvus vizet is, az sem használt. Valami extra tuti jóötlet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Tej, kefír?


4-5 Rennie? Ettől egyre több lesz a savad. Mert hogy elvileg leköti a savat, ez ok. De ha marokszámra fogyasztod, akkor az agy úgy kombinál, hogy valami itt megköti a savat állandóan, ok, akkor termelek még.


Magasított párna is segít valamicskét.


No meg meg kell szülni! :o)

Kitartás, már nincs sok hátra!

2012. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 38hetes vagyok, és nekem is ez a problémám. Én sajnos még nem találtam rá más módszert, csak a 4-5 rennie-t.

Bár néha segít a báziskeverék is (gyógyszertárban kapható) bár az rövidebb ideig tart, mint a tabletta.

2012. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nagyon nem bírtam akkor bekaptam egy fél mokkáskanál szódabikarbónát.Soha semmilyen körülmények között nem vallottam volna be az orvosomnak nem helyeslik,mert gyomorfekélyt okozhat a túl nagy mennyiség.

De néha már úgy éreztem,hogy a sok savtól leszek fekélyes.Hát ez extra tipp,tudom,de azonnal hat.És egy fél mokkáskanál az nem sok.

2012. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam...Az ágyam mellett 1 csomag háztartási keksz+Rennie.Ha sikerült időben bekapni őket,akkor használt,ha nem,akkor futás a wc-re,kijött a sav.Extra,tuti jó ötletem nincs csak a szokásos:sok folyadék,sok keksz...Biztos sok haja lesz a babádnak:)!!kitartás!
2012. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a graviscon bevált.Azt is szedhetik kismamák.A rennie semmire se jó olyan mintha fogkrémet szopogatnál semmi hatása.
2012. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a puffasztott rizs szeletek váltak be,de nagyon :-)
2012. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Helló! Nekem anno a hideg tej és pár szem dió segített. A védőnőm ajánlotta. Egyébként, ha ennyire kellemetlen a gyomorégésed, szerintem beszélj a háziorvosoddal, hátha tud ajánlani valami más "gyógyszert"!

Boldog babavárást!:)

2012. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Emelt párna sokat segít a dolgon, és ahogy az első írta, tényleg úgy reagál a szervezet a sok Rennie-re. Esténként egy pohár meleg/langyos tejet szoktam inni és 1-2 darab kekszet. Nálam ez bevált. és a sok szénsavmentes nátriumban szegény ásványvíz. Reggelente pedig kb fél liter vízzel indítok, ez csökkenti a sav maró hatását. Ezután 1 pohár borsmentát vagy kamillát szoktam inni üresen, és csak ezután reggelizek.
2012. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erre azt mondta a dokim: " kedves kismama, ezen majd a szülés segít....... és így is lett :-) " .
2012. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de hátha vki idetéved még.

Nekem a narancs vált be. 2 narancs, és szabályosan érzem, ahogy működik a kémia. Amúgy a narancs/citrom lúgos. :)

2013. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!