Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nst vizsgálatkor honnan...

Az nst vizsgálatkor honnan lehet megállapitani hogy mekkora a fájás? Vagy az másik vizsgálat? Ha igen akkor az milyen? Milyen a ctg vizsgálat? Bocs de ezeket nem tudom.

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nst meg a ctg ugyanaz, illetve mégsem. Az nst a vizsgálat neve, amit a ctg berendezéssel végeznek. Ki így hívja, ki úgy. A gép méri a fájásokat. Görbéket rajzol, abból állapítja meg a fájás erősségét. De tapasztalatból mondom, hogy nem az a fájás kap nagyobb értéket, ami jobban fáj, hanem aminél jobban dolgozik a méhed.
2009. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom 2 féle vizsgálat van:

- az egyik az NST

- a másik a POSE


Én a kisfiammal csak NST-n voltam, mert POSE-t csak a 38-40 héttől (kórháza válogatja) csinálnak, és ő 37 hetesen megszületett.

Az NST-n a pocakodra raknak egy gépet, ami nézi a baba szívhangját (ha jól emlékszem); közben pedig a kezedbe adnak egy nyomógombos valamit, amit minden egyes magzatmozgásnál meg kell nyomni.

A POSE-n bekötik az oxitocinos infúziót, és ugyanúgy a pocakodra pakolják a szívhang illetve a fájás regisztráló gépet. (Ezt csak elmondásból tudom, nem biztos hogy így van.)

2009. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez a POSE elég rosszul hangzik. kizárt, hogy problémamentes terhességnél oxitocint adjanak 38-40 hetesen.... ilyesmit szerintem csak akkor csinálnak ha arra utaló jel van az nst-n, hogy nincs minden rendben a babával.
2009. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kaptam Oxitocint mikor vajúdtam h jöjjenek a fájások. Nem olyan szörnyű! És egészséges kisfiam született. Nem azért adnak Oxitocint mert baj van hanem h segítsenek!
2009. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az oxitocint akkor adják, amikor be akarják indítani a szülést.
2009. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan onnan lehet tudni, hogy mekorra a fájás, hogy mennyire megy fel a görbe. Az alsó. 20-as körül semmi sincs. Az igazi fájások 80-nál kezdődnek. Épp elégszer láttam iylen görbéket, nekem sokszor csináltak nst-t, mert tűlhordtam a kisfiamat, és kifaggattam a nővért a gép működéséről. Nekem 42 hetesen is csak alulról verte a 20-at.
2009. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
POSE az mesterségesen keltett fájás. Pécsett a klinikán van a 38. hét után. Mesterséges fájást keltenek minimális oxitocinnal és figyelik a baba reakcióját. Néhány esetben az ilyen vizsgálat be is indíthatja a szülést, illetve be is indítják, ha a baba rosszul reagál. A mesterséges szülésmegindításhoz is oxitocin-t használnak, csak nagyobb mennyiségben.
2009. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!