Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig tekinthető normálisnak...

Meddig tekinthető normálisnak a terhességi hányás és mikortól veszélyes?

Figyelt kérdés

6. héttől kezdve hányok, eleinte egész nap, mostanában már csak reggelente 2-3x. 2 napja egész nap hányingerem van, csak a pirítóst és a héjában sült krumplit bírom megenni hetek óta, de ma reggel már a pirítós fele is visszaköszönt. :(

11 hetes vagyok


2012. febr. 18. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:

nővéremnek pár hete szóletett meg a babája,ő 6.hónapig hányt.

de többet bírt enni,mint te.

szerintem beszéld meg az orvosoddal/védőnővel.

2012. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nem múlik a 12. hétig, kaphatsz hányáscsillapítót!

fogaidra vigyázzál, ettől megy tönkre.

2012. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7. -14. hétig hánytam. Mindentől hányingerem volt, alig tudtam enni, majdnem 10 kilót fogytam. A babámmal minden rendben volt. Fontos, hogy inni tudj, az bent maradjon, és a vitaminok, magnézium, vagy amit még szedsz. Ha úgy érzed, hogy már "kóros" az állapotod, szólj az orvosodnak, hogy felmérje, szükség van -e valamilyen kezelésre (pl. hányingercsillapító)
2012. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a 6. héttől 40+3-ig szenvedtem hányingerrel, amikor is megszültem :-)

Ezen belül a 16. hétig konkrétan azt hittem, nem élem túl. Nem bírtam kikelni az ágyból, folyamatosan olyan masszív hányingerem volt, mint amit közvetlenül a hányás előtti pillanatban érez az ember, iszonyú volt. Ha nagy ritkán kimentem W.C.-re, úgy mentem, hogy a lavórt tartottam magam előtt, mert minden pillanatban úgy éreztem, hogy MOST hányom össze magam. És a legszörnyűbb, hogy amikor "végre" hánytam valamit (általában nyálkát és epét ...), az sem hozott egy pillanatnyi megkönnyebbülést sem :-((( Kaptam infúziót, gyógyszereket, de nekem semmi nem segített.

A 16 héttől kezdett halványan javulni a helyzet, a 21. - en még sugárban hánytam egyet, de mint írtam, a szülés napjáig hányingerem volt, csak enyhébben.

Aztán szülés után, mintegy búcsózásképpen még 3x hánytam ...

Bocs, hogy belekérdezek, de van, akinek használt valami gyógyszer, és ha igen, mi az? (Készülök a következő terhességre ...)

2012. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első terhességemet én is végighánytam. A 20. hétig minden nap, utána a végéig "csak" 3-4-szer hetente. Fogyni nem fogytam sokat, a végéig híztam is valahogy 10 kg-t. Levesen éltem, zsíros kenyéren. Egy pohár vizet nem tudtam egyszerre meginni, csak apránként egy csomó jéggel. Semmi tabletta (pl. Magnézium, Rennie) nem maradt meg bennem, egyből kihánytam mihelyt lecsúszott. Egyszer volt olyan alkalom, hogy azt hittem a kórházban kötök ki kiszáradás miatt, de valahogy rendbeszedtem magam. Semmi nem használt. Utólag kiszámoltam, hogy kb. 160szor hánytam. Így utólag embertelen, akkor nem volt más választásom. :)


Kedves 4.! A második terhességemkor csak a 12. hétig voltam rosszul, utána semmi bajom nem volt. Izgultam is, hogy elmúlik-e akkorra, mert kétszer végigcsinálni eléggé kimerítő, főleg egy 2 éves kiscsaj mellett szinte lehetetlennek gondoltam. :)

2012. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!