Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam, hogy citrusfele...

Azt hallottam, hogy citrusfeleket nem lehet enni terhesen. (narancs, citrom), igaz?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mért ne lehetne?? LEhet enni nyugodtan egyed. Sok a vitamin is benne:)!
2009. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol hallottál ekkora hü...séget? Tele van c-vitaminnal!! Minden gyümölcsöt lehet enni csak ami nem hámozós jól meg kell mosni!
2009. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Annyi mindent mondanak,hogy nem lehet enni!!!Akkor éhen is halnánk!!!Terhesek vagyunk és nem betegek!Mindent lehet enni amit megkívánsz!
2009. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én úgy hallottam,hogy a terhesség vége felé nem szabad sok C vitamint bevinni a szervezetbe,mert az árthat a babának(de hogy mit,azt már elfelejtettem)

mellesleg én a 4hónapig szinte csak kivin éltem :-) utána meg a szezon gyümölcsök-és semmi bajunk nem volt

2009. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ha sok c vitamint viszel be a szervezetbe, kipisiled és kész!!!! Lehet enni
2009. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bármit ehetsz terhesen, amit csak megkívánsz (kivéve nyers húsfélék, nyers halak), aztán szoptatás alatt majd neked kell kitapasztalnod, hogy a babád érzékeny-e valamire.. Egyébként a C-vitamin vízben oldódik, így nem is raktározza el a szervezet, a fölösleg kiürül... Egyébként sajnos már annyi tévhit terjeng arról, hogy mit lehet vagy nem lehet enni terhesen, szoptatás alatt, hogy borzasztó. Sokszor már azt is összekutyulják sokan azzal, hogy mit nem ehet az első évben a baba és már a szoptatós anyukákat is elriasztják bizonyos "allergizáló" gyümölcsöktől. Pedig nem csak a bennük lévő vitamin, hanem a sok rostanyag miatt is fontos, hogy minél több gyümölcsöt fogyasszunk.
2009. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez butasag!Persze h lehet sot kell enni gyumolcsot mert nagyon fontos a C-vitamin forras.A szervezet nem tudja tarolni ezert fontos h mindennap fogyasszuk.

Nyugodtan egyed!En mostanaba nagyon kivanom a citromot es fogyasztom is boven.

Komolyan nem ertem h mit ilyeszgetik a kismamakat ilyenekkel.

Szep babavarast neked!

2009. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓÓÓ, anyukám a húgommal szatyorszámra ette a citromot. HÉJASTUL, mert úgy kívánta:) Makk egészséges kamaszlány lett belőle:))
2009. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
pfff... :D
2009. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tele van vitaminokkal, lehet enni, csak kérdés, bírja-e a gyomrod, főleg az elején, nekem akkor nem bírta.
2009. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!