Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes pocis vagyok. Ha...

19 hetes pocis vagyok. Ha apsági nyilatkozatot tesz az édesapa, de én meggondolom magam és nem akarom hogy a nevén legyen a pici akkor egyszerűen nem mondom meg szüléskor hogy van nyilatkozat és kész?

Figyelt kérdés
Ha nincs a nevén a pici nincs joga sem hozzá az apának?Nem szemétkedni akarok vele,de itthagyott kismamaként,mondván talán majd ha megszülök visszajön.És én ugy gondolom ha addig nem jön vissza akkor nem érdemli meg hogy a nevén legyen a baba.És akkor felejtse is el.
2009. jún. 5. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Pff. Őszintén ha nem megy vissza egyáltalán hozzád a terhesség alatt akkor ne foglalkozz vele többet.Még a nevére sem venném a gyereket eleve:(És ha visszamegy akkor majd amikor pici a baba csak gondol egyet és megint lelép mert nemtud mondjuk aludni?

Nyilván megcsinálhatod a nyilatkozatot de nem kell azt feltétlenül oda is adni.És ha nem adod le akkor automatikusan a te nevedet kapja a bébi.

Minden jót!

2009. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen igazat adok neked! Csak egy dolgot tarts szem előtt, nem tudom hgy állsz anyagilag, de a gyerektartást meg csak így követelheted;)
2009. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Tudom hogy gyerektartás csak ugy jár ha a nevén van,de annyit nem ér hogy pereskedjek vele meg az anyjával.Akkor inkább hagyjanak nyugodtan minket.Azt nem tudja valaki hogy ha az én nevem kapja a baba akkor 3 éves koráig tényleg meg kell nevezni valakit apának aki a nevére veszi?Lehet hülyeség de ezt hallottam.
2009. jún. 5. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia mi az apaságiból 3 pld-t írtunk alá, egy nekem, egy az apának, egy az irattárba. Nem tudom, hogy ha eltitkolod, lehet-e bajod belőle.

Igen, három éves koráig meg kell nevezni az apát, vagy beírni egy fiktív nevet.


1952. évi IV. tvny

41. § (1) Ha a gyermek mindkét szülője ismeretlen, születése után nyomban, ha pedig apjának kiléte nem állapítható meg, az anya kérelmére bármikor, egyébként pedig a gyermek harmadik életévének betöltése után hivatalból kell intézkedni az iránt, hogy a születési anyakönyvbe a gyermek szülőiként, illetőleg apjaként képzelt személyt jegyezzenek be. Az intézkedésre a gyámhatóság hivatott.

(2) Ilyen esetben az apa családi nevéül, ha az anya ismert, az anya legközelebbi ismert anyai ági férfi felmenőjének családi nevét kell megállapítani. Az anya kérelmére azonban a gyámhatóság az apa családi nevéül megállapíthatja

a) az anya családi nevét,

b) az anya által megjelölt más családi nevet, feltéve, hogy az más jogos érdekét nem sérti.

(3) Nem állapítható meg olyan családi név, amely a gyermekre sérelmes.

(4) A gyámhatóság az egyéb személyi adatokat - mások jogos érdekeinek sérelme nélkül - belátása szerint állapítja meg.

2009. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is 3 példányt kellett aláírni és mellé még keményen kihangsúlyozták, hogy csak bírósági úton lehet visszavonni!

2009. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Házassággal egyenértékú az apasági nyilatkozat, tehát nem tudod elitkolni, ha apa később igényt tart a gyerekre, akkor mehet vele a bíróságra. Nála is lesz egy példány. Te ez alapján tarthatsz igényt gyerektartásra. Mielőtt mentek megcsináltatni, jól gondold át, hogy valóban akarod-e, mert nem visszavnható, illetve csak bíróság előtt, ahogy azt előttem is írták már. Egyébként pedig együtt kell mennetek megcsináltatni is, mindkettőtöknek jelen kell lenni, egymás előtt kell aláírni.

Kívánom, hogy jól dönts!

2009. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is elég zűrös volt a helyzet, de mikor kiderült dns teszten hogy valóban ő apuka akit megjelöltem (jelzem apuka nem akarta elismerni), akkor kellet nevet választanmi a gyereknek, hogy továbbra is marad e az én vezeték nevemen, vagy apukáét választom.
2009. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!