Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség- 7. hét, vizsgálatok?

Terhesség- 7. hét, vizsgálatok?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, az eddig ultrahangon megnézték, minden rendben van a picivel. A többi kismamától szeretném megkérdezni, akik már túl vannak ezen, innentől mikortól lesz(nek) vérvételek? Ez az egyetlen amitől félek, mert rettentő rosszul viseltem eddig amikor vért kellett venni tőlem.


Köszönöm a segítséget!


2012. febr. 22. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem miután megállapították, hogy élő a terhességem el kellett mennem egy kis rutinra, megnézték a vércsoportot, mivel macskám van toxoplazamára is vettek, meg hepatitist nézték. Ezen úhy a 8 hét környékén voltam. Aztán 15 hetesen mennem kellett terheléses cukorra, ez 2 órán belül két vérvétel. (ez nem kell mindenkinél), de a későbbiekben mindenkinek csinálnak. Aztán 16 héten afp.

A 12 héten csinálják a kombinált teszthez a vérvételt, de ez nem kötelező.

2012. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem hangzik jól, de valószínűleg túlélem :)
2012. febr. 22. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:
a terhesség megállapítása után,utána afp,24-26 hét között a terheléses cukor(2-szer vesznek vért elsőt éhgyomorra,utána meg kell inni egy cukros lötyit,utána 2 óra múlva vesznek mégegyszer. utána lesz még a 35-37 hét körül
2012. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam ez így volt:

- trimeszterenként egy vérvétel, első 10 hetesen, majd 24 hetesen, végül 36 hetesen

- vettek vért az AFP-hez és a terheléses cukorhoz 2-szer

- 3 alkalommal kellett menni vércsoport meghatározásra ez is trimeszterenként egy alkalom

- és végül a macskák miatt toxo-ra is mentem 2 alkalommal 10 hetesen és huszonegynehány hetesen


Plusz ha kéred a különböző fizetős teszteket, ami down- és edward kórokat szűrnek ki, akkor az is 1-2 vérvételt jelent.

Hát nem lesz benne hiány.

2012. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fantasztikus.... :) egyre jobban hangzik- na mindegy, ez vár Rám is, nincs mese :)
2012. febr. 22. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár én még előtte vagyok minden vizsgálatnak, de a védőnőm adott egy papírt amin részletesen le van írva h melyik héten milyen vizsgálat lesz. És úgy emlékszem h csak a 16. héten kell mennem vérvételre. Addig 12 hetesen lesz egy UH (meg egy fizetős genetikai vérvétel-fakultatív :))

9hkm

2012. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!