Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban nagyon alacsony a...

Valóban nagyon alacsony a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

13+3hetes kismama vagyok. Voltam védőnőnél, és a vérnyomásom 90/53 volt.

Az előző terhességemnél is 90/60 és 110/60 között ingadozott,akkor nem mondtak semmit.

Most új védőnő van,és szerinte ez elég kevés...


2012. febr. 23. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Alacsony, de nekem is ennyi volt végig, és semmi bajom nem volt soha.

Innom kellett sok vizet és vasat szedtem.

2012. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem is ilyen a vérnyomásony 90/60.Az előző terhességemnél volt,hogy 80/55 volt,erre azt mondta,h tényleg alacsony,és igyak tejeskávét(egyáltalán nem iszom kávét)A nőgyógyászom kérdeztem azt mondta nem gáz,deha eddig nem ittam kávét ne is kezdjem el emiatt,meg amugyis csak pillanatnyilag emelné meg,és sokal rosszabb lenne ha ingadozni,minthogy tartósan alacsony.

2012. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a túl alacsony vérnyomás is káros lehet.A diasztolés (alsó) értéknek 60 felett kellene lennie.De!Egy mérés nem mérés...Nem hinném,hogy ez komoly lenne.Igyál sokat,ahogy az első válaszoló írta és egy kis testmozgás is segítene rajta.Séta,kismama torna ilyesmire gondoltam :)
2012. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A testmozgással nincs gond,egy örökmozgó 15 hónapos mellett.

A folyadékbevitel tuti gond volt, reggel 9kor van tanácsadás,ma szerencsésen elbénáztam areggel, és nem ittam,csak gyors egy kis müzlet ettem tejjel:(:(

2012. febr. 23. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Van, akinek genetikailag alacsony a vérnyomása, ha meg netán sportoltál is valamikor komolyabban, akkor a szervezet gyakran rááll, hogy nyugalmi helyzetben nagyon alacsony legyen. Versenysportoló voltam a gyerekek előtt, nekem 80/46-ot is rendszeresen mértek, de még csak nem is szédültem ezeknél az értékeknél. Hozzá 45-ös pulzus... A nővér, aki nézte, csak kapkodta a fejét, hogy ugyan mitől élek még, ilyen értékekkel, én meg köszi, teljesen jól voltam. :-))
2012. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem legutóbb 70/40 volt. A védőnő megkérdezte jól vagyok-e? :D Nekem is mondták, hogy nyugodtan ihatok kávét, amikor akarok, de csak heti 1szer-2szer szoktam tejesen inni, amikor már annyira fáradt vagyok, hogy nem bírok felkelni.. De én ennek még mindig jobban örülök, mintha magas lenne a vérnyomásom. :)
2012. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!