Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen 3. fokban érett...

Krisztina24 kérdése:

33 hetesen 3. fokban érett lepény? Kinek volt/van hasonló?

Figyelt kérdés

Ma voltam ultrahangon,ahol kiderült, hogy a lepényem 3.fokban érett. A doki rendes volt, háromszor is nézett áramlást,alaposan megvizsgálta a babát. Eddig úgy néz ki minden rendben, korának megfelelően fejlődik.

Megkérdeztem,hogy ez ugye nem a legjobb,hogy ilyen "korban" ilyen érett a lepény,és mondta,hogy csak akkor kezdjünk aggódni, ha nem lesznek jók az értékek (nem dohányzom,a környezetemben sem dohányoznak). Nálunk már a 32.héttől van CTG, tehát hetente kell menni a terhesgondozóba,és ott rá is néznek mindig,a doki is.

Kinek volt ilyen korban hasonló állapotú a lepénye és meddig "húztátok ki" a terhességet? Nekem mondták,hogy lehet hamarabb fog jönni emiatt a babánk.Köszönöm!


2012. febr. 23. 16:41
 1/8 Csillus25 ***** válasza:
Szia,én múlthét kedden voltam a 32.hetes uh-n ott még 2.érettségű volt,csütörtökön befektettek megrövidült méhnyak miatt meg hogy nehogy beinduljon hamarabb a szülés..pénteken néztek áramlást és ott már 2-3érettségűt mutatott.nem tudom igazából meddig lehet ezzel igy húzni,jhét kedden ellenőrzés...a fejleményeket majd megírom..
2012. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak ijesztgetni, csak leírom velünk hogy volt. Én más okból a 31. héttől benn feküdtem a kórházban. Nekem a 34. héten derült ki, hogy ilyen érett a lepény. Az áramlás rendben volt, viszont a magzatvíz kevesebb volt az ideálisnál. Ezek miatt kaptam diaphyllin infúziót, ezt addig tablettában kellett szednem. Nem értettem, ma sem tudom, miért voltak ezek. Nagyon aggódtam emiatt. Viszont annak nagyon örültem, hogy a babám szépen gyarapodott. A 35. héten megrepedt a magzatburok, és császármetszéssel megszületett (mert faros volt). Ő volt a legóriásibb baba az újszülött intenzíven. Több volt, mint két és fél kiló. 3-4 napot töltött "csak" az inkubátorban, tovább nem volt indokolt. É meg vittem neki tejet. Szóval ne aggódj, ha előbb is születik esetleg, már alig lenne koraszülött, de próbáld meg kihúzni még pár hétig. Bízz az orvosodban, jó hogy idejében kiderült. Mit mondott az orvos? Feküdnöd kell? Nagyon drukkolok Neked és a Babádnak!
2012. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32.héttől 3.fokban érett a lepény, heti két flowmetria van+két nst eddig minden oké .szombaton töltöm a 38.hetet.
2012. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csillus25 ***** válasza:
Nem semmi,amiket írtok,én kedden megyek kontrollra akkor már többet tudok.Remélem velem se lesz gond.:)
2012. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Hát remélem még kihúzzuk legalább 3-4 hétig,és nem lesz semmi baj :-(

Kicsit aggódok,de ez elmúlik,amint megérzem,hogy kidudorodik a lába a hasam jobb oldalán és közben a kezét az ágyékomba bokszolja :) Mert tudom,hogy jól van és jól is lesz!

2012. febr. 23. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem anno a 30. héten 3-as volt a lepényem. 41. héten született a babám, semmi gond nem volt vele. :) Nyugi, nem lesz baj.
2012. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tudom régi kérdés de megkérdezhetem mi lett aztán?
2019. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia, kedves 7-es. Minden rendben volt, 39+6-ra született , 2.5kg-val és 52 centivel :)
2020. dec. 18. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!