Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki már a terhesség előtt is cukorbeteg volt? Nektek is kell (ett) a 26. héten terhelésre mennetek?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 2. típusú cukorbeteg, "csak" csökkent glükóz toleranciám van, diétával rendben is vannak az itthon mért értékek, és a laboreredmények is jók.

Új diabetológushoz kerültem, és azt mondta, hogy mennem kell terheléses cukorvizsgálatra majd, de én nem értem minek, ha egyszer úgyis tudjuk, hogy magas lesz???


2012. febr. 23. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell, mivel folyamatosan járnod kell majd hetente. Én terhesen lettem az, hetente kellett mennem. Ott voltak, akik eleve cukrosként kezdték és hetente nézték őket. Egy cukrost miért itatnának tömény cukorral? Azt azért csinálják, hogy kiszűrjék őket.
2012. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam, hogy nem kell mennem, de ez a doki el akar küldeni. Direkt mondtam neki, hogy minek, ha egyszer úgyis rossz lesz, erre azt mondta, hogy minél több eredményt lát, annál jobb... Na köszi :(


Régen Bp-re jártam, ott hetente kellett volna mennem nézni a cukrot, de most Pécsre járok, és itt havonta kell mennem, akkor is csak a saját mért értékeimet kell vinnem, nem csinálnak vérvételt. Most 19 hetes vagyok, és a háziorvosomtól kértem beutalót vérvételre, amin azokat megnézik, amit a régi orvosom kért...


Szóval nem is értem az egészet. A terhesség előtti terhelésnél is a 60 perces 10,1 és a 120 perces 8,7 volt, gondolom most még magasabb lesz. Félek, nehogy ártson a babának, ugyanakkor nagy kérdőjel van bennem, hogy lesz-e bármi értelme egy újabb terhelésnek???

2012. febr. 23. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:

De nem mindegy, hogy mennyire lesz magas. Így is folyamatos ellenőrzés alatt vagy. Cukorbetegen eleve fokozottan oda kell figyelni a kismamákra. Valószínűleg az orvost érdekli, hogy hogyan változnak, vagy változnak-e az értékeid a terhesség során.

Mivel a hormonháztartás így is megborul, a cukorral is lehetnek gondok.

2012. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezért kell vért venni, vagy beutalni és 24 órás mérést csinálni. Nálunk vér, vizelet vizsgálat volt. Hetente mértek súlyt, és nézték az értékeket és a szerint állították a diétát.
2012. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem csinálnak 75-ös cukorterhelést, csak a beállított reggelidet kell megenni, és utána mérnek egy 60 percest.

Ez a normális itt nálunk Pesten.

Feleslegesen nem terhelnek fruktózzal.

Viszont hetente- 2 hetente állapottól függően nézik ezt, meg vizeletet, és havonta A1C-t, meg fruktozamint, és teljes vérképet.

Súlyt mérnek, diétát ellenőriznek, és ha eléri ama határt a vércukrod, ami márt ártalmas, akkor jön az inzulin.

Remélem segítettem.

2012. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kislányom születése előtt nekem is csak csökkent glükóz toleranciám volt, de ahogy teherbe estem, azonnal kellett az inzulin is. Nem hogy nem volt szükség a 26. heti terhelésre, de egyenesen tilos volt. Valóban úgy van, hogy mivel tudtuk, hogy magas lenne, fölösleges volt sokkolni cukorral a szervezetemet.

A kisfiammal való terhességemnek már 2-es típusú diabétesszel mentem neki. A nőgyógyász ragaszkodott a terheléshez, azt mondta, anélkül nem pecsétel a kiskönyvembe. Végül a diabetológus írt neki szerelmes levelet, hogy mégis hogy gondolja, hogy ekkora veszélynek tesz ki. Megírta neki, hogy ne törődjön az én cukrommal, az az Ő feladata.

Jól is csinálta, mindkét gyerkőc makk egészségesen született.

2012. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pesten nekem is úgy volt, hogy mérték reggel evés előtt, és aztán megettem a szokásos reggelimet, és rá 1 órára megint vérvétel.

Akihez most járok ő is diabetológus, a belgyógyászaton dolgozik, és a rendes 75 g cukroslötyis terhelésre akar küldeni.

Nem is tudom mit csináljak :( Oké, kényelmes ez így, hogy nem kell hetente menni, csak havonta, de itt most nem ez a fontos, hanem hogy a baba jól legyen. Ahhh, teljesen tanácstalan vagyok, és kételkedem a dokiban is...

2012. febr. 23. 19:45
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Hát én nem kételkednék a helyedben, hanem húznék másik orvoshoz. Te is tudod, milyen következményei lehetnek egy ekkora löket cukornak.

Én vállaltam a heti látogatást a cukrosdokinéninél, sőt kéthetente a vérvételt is. Inkább, minthogy baja legyen a babának.

2012. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-s vagyok, én tuti nem innám meg.

Ez az új dokid viszont biztos akar egy kontrollt, mert lehet nem ismer, vagy nem bízik meg a reggeli adagodban, és pontos mérést akar.

Szerintem ez lehet az ok.

Figyi idd meg, de nagyon vigyázz, el ne dobd magad.

Nekem mondta a vámpírom, hogy volt már kismama cukros, aki hiperált :)

Vigyi magadra.

És szerintem őszintén kérdezzél rá, hogy mi a célja ezzel a sok cukorral.

Egyébként undorító, én csak citromlével tudtam meginni, de majdnem visszaöklendeztem :S


Majd írd meg mi lett :)

2012. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!