Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne hányjam...

Mit tegyek, hogy ne hányjam ki a cukorterheléses vizsgálatnál az éhgyomri vérvétel után a glükóz port?

Figyelt kérdés
Bőven ízesítettem citrommal, legutóbb ezt javasolták, de így sem marad meg bennem. Fél óra után sugárban kihánytam. Bizonyára az is hozzájárul, hogy sav túltengéssel küzdök. 20hkm
2012. febr. 24. 08:48
 1/10 Csillus25 ***** válasza:
Ne aggodj,én is igy jártam a második terhességemnél.Az elsőnél csak meghajtott.A másodiknál 10min után kihánytam meg mikor hazaértem meghajtott.kevesebb citromlé és ne igyál utána vizet....
2012. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi vízben oldod fel? Kb. 2-3 dl víz az, ami már kellőképpen feloldja. Az ízesítésnél fontos, hogy valódi citrom préselt levét használd, ne a bolti citromlevet.


20 hetesen nem korai még a cukorterhelés? Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy csak betöltött 24. hét után csinálják a terhelést.

2012. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Csillus25 ***** válasza:
Nálam is 24.héten csinálták meg.Most már 33hetes kismama vagyok.Én sajnos citromlevet használtam lehet hogy baj volt:(
2012. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki hogy 24-28.hétig kell megcsináltatni. Nektek lehetet bele vinni citromlét? Én olyan szomjas voltam simán megittam csak ha rá gondolok most is ráz töle a hideg.


Amugy nekem azt mondták hogyha kijön belölem akkor a papirra rá lesz irva és a oki meg a zsemle-tej párositást mondja.

2012. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Bocs oki helyett dokit akartam :)
2012. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én veszélyeztetett vagyok (másokból ugyan)de mindkét terhességemnél egyből a zsömlés tejest írta ki a dokim!Azt mondta szenvedek eleget a terhesség miatt,legalább ez ne legyen!


Szerintem ha mondod hogy mivan(mármint,hogy kijön) mikor a beutalót kapod megírják a zsömlés tejest!



Nálunk is csak 24. héten lehet (na meg a 32.-en)

2012. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fél citromot facsartam 3dl vízbe. Már voltam a 19. héten is, mert minden kockázati tényezőt ki szeretnék zárni. Nálunk a 16. hét körül javasolt először megcsináltatni ezt a vizsgálatot korábbi komplikációk esetén.
2012. febr. 24. 09:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Én két citromal és 3dlvizzel csináltam!Nekem igazán fincsi limonádé volt!(még ittam volna )Mondjuk én a teát is nagyon édesen szeretem.
2012. febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem is 20 hetesen csinálták, mert volt cukorbeteg a családban!


Frissen csavart citromlevet vigyél. Nálunk ha kihányta valaki akkor nem kellett megcsinálni újból!

2012. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, az offért, de miért nem egységes minden kórházban ennél a vérvételnél a követelmény. Nálunk tej és kifli van előirva. (baba barát kórház) kérdezz rá, hogy nem lehetne-e ezt innod, enned. sok sikert!
2012. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!