Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőm 8 vetélés után végre...

Barátnőm 8 vetélés után végre terhes maradt, a 8. hétben jár de a vallása szerint nem szabad húst ennie húsvét előtt 40 napig és ahogy közeleg az Ünnep egyre szigorúbb a böjt. Normális hogy most is betartja?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja nem lesz attól, hogy böjtöl. Persze a józan ész határáig, ésszel!!! Éheznie nem szabad! Amúgy nem kell kettő helyett ennie.
2012. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

barátnőm vega, egész terhesség alatt nem evett húst, semmi baja nem lett a babájának!

Amúgy figyeljen akkor oda, egyen sok hüvelyest,babot, ezekben sok a tápanyag,fehérje.


Nagyon sajnálom egyébként...8 az rengeteg.Gondolom ezek után semmiért sem kockáztatná a picit.

Biztos minden rendben lesz velük!

2012. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
van sok vegetáriánus kismama is, aki egyáltalán nem eszik húst és teljesen egészséges, gyönyörű gyermeknek ad életet. :)
2012. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem csak húst nem eszik azzal semmi baj én is vega vagyok hanem a böjt vége felé már szinte semmit és azt is csak nyersen.Ortodox vallású.
2012. febr. 27. 13:12
 5/16 A kérdező kommentje:
egyébként igen,nagyon megviselte a 8 baba elvesztése...
2012. febr. 27. 13:19
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Gorogorszagban elek, bar maradtam katolikus, de a kornyezetemben ortodox-ok elnek.

A bojtot pedig nem ajanljak betegeknek, kisgyerekeknek, szerintem a ti esetetekben (gondolok a rengeteg vetelesre)nem kellene bojtolnie.

Vega vagyok en is, egeszseges gyereket szultem.

Amugy meg ha annyira bojtolni akar, akkor csak a husrol mondjon le, halat, tojas, tejet egyen!

2012. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mi is Görögországban élünk és ő nagyon szigorúan veszi a vallását.5-6 éve ortodox.
2012. febr. 27. 13:28
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A hal is hús...Mi is böjtös család vagyunk,ám a következő esetekben nem kell tartani:kisgyermek,várandós,illetve szoptatós kismama,idős,gyenge ember,illetve beteg ember esetén.
2012. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nem szabad bőjtölni terhesség alatt! Sőt, azt is hallottam, hogy a babának szüksége van a húsból nyert tápanyagokra is. De ő tudja. Nem lehet, hogy a szigorú bőjtöknek van köze a sok vetéléshez?
2012. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem.A vetélések alatt nem böjtölt.A böjt most kezdődik.

Nem is értem ha ennyit várt erre a babára(ha megmarad az előzmények ismeretében)és kockáztat most mindent csak azért hogy ő megmutassa a férjének és a családnak hogy mennyire jó ortodox.

2012. febr. 27. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!