Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit nem szabad tenni terhesség...

Mit nem szabad tenni terhesség alatt, h ne vetéljünk el?

Figyelt kérdés
4 hónapos terhes vagyok, és szeretném megkérdezni, h mik azok a dolgok, amiktől óvakodnom kell. Semmi képp nem akarok elvetélni. Kérlek segítsetek!! akiknek volt már ilyen időszakban vetélésük, kérem írják le, h mitől volt, mit ne tegyek.
2012. febr. 18. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Ne legyünk alul tápláltak, és ne legyünk stresszesek, depressziósak.
2012. febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ezt soha nem lehet előre tudni. Vannak ételek, amik ESETLEG veszélyt okozhatnak, de nem konkrétan vetélést.....


Nyers hús, nyers tojás (azaz tatárbifsztek, tükörtojás) ami kerülendő, tenger gyümölcsei, ha nem megbízható helyről van, nyers hal is kerülendő, ilyesmik. Ja, mondjuk nem megbízható helyről hurka és társai szintén nem a legjobbak.


De tudnod kell, ezek fogyasztása nem vetélést okoz, hanem esetleg betegséget, ilyesmit. Nekem a dokim mondta ezeket a kerülendő ételeket.

2012. febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem volt vetéléssel végződő terhességed, és nem vagy veszélyeztetett, akkor semmitől nem kell tartani.

Élj "normális életet".

Amúgy meg túl vagy az első "kritikusnak mondott" 12 heten, tehát végképp nem érdemes aggodalmaskodni.

Élvezd a növekvő pocakot!

Egyél egészségesen, és mozogj. Új sportba ne kezdj, csinálhatod, amit terhesség előtt, vagy kismamatornát/úszást lehet kezdeni is.

2012. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
élelemtől nem fogsz elvetélni.
2012. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :)
2012. febr. 19. 10:37
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Én abortuszra sem mennék.
2012. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Na utolsó! Ezt igazán nem lehetett volna kihagyni...!


Tudom, h nem pont ez a kérdés, de ez is vetéléssel kapcsolatos. Remélem jót mond neked az idézet!


"A statisztikai vizsgálatok többszörösen megerősítették, hogy akik terhességük korai szakaszában hányingerről vagy hányásról számolnak be, azok körében kevesebb szülési komplikáció várható, és életképesebb utódot hoznak a világra. Ezzel szemben, akiknek a terhesség elején nincsenek ilyen tüneteik, azok gyakrabban vetélnek el, gyakoribb körükben a koraszülés, és a gyermekük kisebb súllyal születik.


Egy 338 főre kiterjedő vizsgálatban a következő összefüggést találták: azok közül, akik nem émelyegtek vagy nem hánytak, minden ötödik anya elvesztette a magzatát, az émelygők vagy hányingerrel küszködők közül már csak minden tizedik, akik pedig hánytak is, azok közt csak minden huszadik vetélt el, illetve szült halott magzatot. Más vizsgálatok hajszálra ugyanezt az eredményt hozták. Vagyis minél súlyosabbak a tünetek, annál inkább csökken a spontán vetélés és a magzatelhalás kockázata. "


De egyébként a hozzáállásod is rettentő sokat számít! Ne azt mondogasd, h "remélem nem lesz baj" vagy h "nehogy baj legyen", mert olyankor tuti történik vmi, hanem, h "biztosan renben van minden". De ezt hinned is kell, nem csak mondanod.

2012. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A fertőzésektől kell félni, sokan ajánlják a gumival való szexet. A másik ne cipekedj a piacról nehezet.
2012. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni! Mint ahogy én se tudtam az ellen, hogy 36 hetesen halott babát szüljek!

Pedig mindenre vigyáztam!

A köldökzsinórtól nem menthettem meg!

2012. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
mérsékeld a kávéfogyasztást, ha esetleg iszol, ne fürödj túl meleg vízbe, ne menj szaunába (volt aki ment!!!!), ne igyál túl sok kólát, ne emelj, ne sokat lépcsőzz. most ennyi jutott eszembe, de ezeket inkább azoknak kell betartani, akiknél rizikós a terhesség. egy egészséges terhességnek elvileg nem tudsz ártani, csak drasztikus dolgokkal.
2012. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!