Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek mri vizsgálatra,...

Holnap megyek mri vizsgálatra, de félek hogy terhes vagyok, holnap reggel akartam csinálni a tesztet, de pont holnapra kaptunk Budapestre az MRI vizsgálatra időpontot. Ez káros lehet a magzatomra?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont egy éve én is MRI vizsgálatra menetem, ahol ki kell tölteni 1 kérdőívet.

Ott szerepel, hogy terhesség, esetleges terhesség esetén nem végzik el, csak saját felelősségre.

A 12. hétig ártalmas...azt mondják.


Én akkor nem vállaltam be a vizsgálatot, mert pont előtte kezdtünk próbálkozni.

...és milyen jó, hogy nem csinálták meg!

:)

Azóta itt szuszog mellettem a 3 hónapos kisfiam!


Szerintem halaszd a vizsgálatot, ha nem túl sürgős!

2012. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kb 2 hete voltam CT-n, az ha jól tudom ugyanolyan mágneses sugárzás mit az MR, csak kisebb felbontású a kép.

Sőt, van, hogy kontrasztanyagot is fecskendeznek az emberbe, az meg pláne nem jó.

Nekem alá kellett írnom egy apírt, hogy tuti nem vagyok terhes!!!

Tudom, hogy nehéz döntés, mert sokat kell várni egy ilyen vizsgálatra, de inkább kérdezz rá, bár valószínű azt fogják mondani, hogy akkor nem csinálják meg. Szerintem nem vállalják a felelősséget.

Muszáj az a vizsgálat?

2012. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A CT röntgensugárzással dolgozik, az MR mágneses rezonanciával. Ha terhes vagy, inkább hívd fel őket új időpontért.
2012. febr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudod megcsinálni holnap a tesztet mielőtt elindultok, úgyis reggeli első vizeletből kell!

Ha nincs otthon teszted, pisilj pohárba, tedd tiszta száraz üdítős üvegbe, a kórházak mellett tuti van patika, ott veszel egy tesztet, és megcsinálod ott! Így tuti megtudod terhes vagy-e, és ha nem megcsináltatod a vizsgálatot, ha pedig pozitív, akkor átmész a nőgyógyászatra:)

2012. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már vettem tesztet,csak az a baj hogy egy kicsit menstruálok,de úgy tudom hogy az első menzesz még megjöhet úgy hogy csak kicsit vérzik,és most ma jött meg és allig vérzik,pedig máskor nagyon erősen szokott.
2012. febr. 27. 23:17
 6/7 anonim ***** válasza:

MR-t csinálunk terhességben. A kontrasztanyag nem mindegy, de arról a radiológus tud dönteni. Lehet, hogy nem is kell. :) Nyugalom, főleg ha megjött. Ha megemlíted az orvosodnak, hogy vannak terhességi gyanújeleid, akkor vsz ő is meg fog nyugtatni. Én elmennék mindenképp, és előtte felhívnám az orvosom.


Jó egészséget Neked!

2012. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megjött rendesen, úgyhogy elmentem a vizsgálatra.
2012. febr. 29. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!