Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Havonta védőnői "tanácsadásra"...

Havonta védőnői "tanácsadásra" járni 2. babával - mennyire muszáj?

Figyelt kérdés

Elég nehézkes megoldani a 20 hós "naggyal", hogy eljussunk tanácsadásra. Ráadásul mindig pont közbe is jön valami - pl. a kislányom megbetegszik - és mindig ciki új időpontot kérni.


Amúgy teljesen rendben vagyok - azért, hogy megmérje a mindig normál vérnyomásomat, és semmi "tanácsot" ne kapjak, feleslegesnek érzem a felhajtást e körül.


Nőgyógyászhoz viszont 3-4 hetente is megyek. Mennyire kötelező a védőnőnél ez a megjelenés?


(22 hetes km)


2012. febr. 28. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötekedni, de tényleg olyan nagyon nehéz eljutnod a védönöhöz? Hogy fogod a 2 gyerekedet elvinni majd orovshoz, vagy hogy fogsz élni 2 gyerekkel, ha havi 1x most ennyire nehéz egy gyerekkel a védönöhöz eljutnod.


amúgy a vérnyomás mérés nagyon fontos. ha magas a vérnyomásod nem is biztos hogy érzed, de koraszülés, placenta problémát jelenthet, több ismerösöm is feküdt magas vérnoymással az utolsó hetekben korházban.

2012. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Hát nézd. Nekem a 3. babánál is sikerült megoldanom. Amúgy szerintem kell, hogy ott legyen a kiskönyvben az 5 db védőnői pecsét. Amúgy volt olyan, hogy beteg volt valamelyik gyerekem, ezért nem mentem, és csak fél hónappal később kaptam időpontot. Közben a nőgyógyászhoz mentem, aki számon kérte rajtam a hiányosságot...
2012. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2. trimeszter végefelé- 3. trimeszterben mindenképpen oldd meg valahogy, mert ilyenkor már nagy a toxémia kockázata. Nem árt, ha a védőnő néz fehérjét, vérnyomást mér. Nyilván túl sok tanácsot nem tud adni, ha már van gyereked, biztosan tisztában vagy a dolgokkal. Nekem most 18 hós a "nagy", szépen sétál velem a védőnőhöz havonta 1x, már a legvégén vagyunk, de pont a toxémia miatti félelmem végett sose hagytam ki a tanácsadást.
2012. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Semennyire nem kell a védőnőhöz menned! Egyetlen egy alkalommal van rá szükség, amikor a kiskönyvet megkapod, utána semmi. Én sem járok (harmadikat várom) és semmi hátrányom sem származik belőle. A dokihoz rendszeresen eljársz az teljesen rendben van. Az pedig hülyeség, hogy kéne védőnői pecsét, egyáltalán nem kell. 4 orvosi!! pecsét kell ahhoz, hogy megkapd szülés után az egyszeri anyasági támogatást, ennyi, nem kell más.
2012. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is Gabka véleményét osztom!


Harmadik baba, eddig háromszor látott védőnő. 1: kiskönyv kiállítása, 2: "háztűznéző", 3: "háztűznéző" 2. (új védőnő). Egyik esetben sem nézett sem vérnyomást (hol működő, hol nem csuklómérőt nem tartok hiteles mérésnek...), vizeletet, súlyt. A beutalókat nem tőle kapom, hanem az orvostól. Mindig úgy találkoztunk, hogy 4 napon belül látott orvos (olyan, aki nézi a vérnyomást, vizeletet, súlyt és a többit).

35. hetes vagyok.

Az egyszeri anyaságihoz 4 alkalmas terhesgondozás kell, terhesgondozást pedig a nőgyógyász, a háziorvos és a védőnő együttesen csinál.


Nyilván ha meglesz a baba és indokoltan kell menni valahova, azt megoldja a kérdező...

2012. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Off, bocsánat, de azt a kérdést én sem értem, hogy hogyan fog majd a kérdező máshová menni.... Ahová fontos, oda nyilván elmegy. De nem értem, miért kéne a kisebbet rángatnia azért, hogy a védőnő ránézzen. A kisebbik gyerekem nekem is másfél éves, a terhestanácsadás a védőnőnél olyan időpontban van, amikor nem tudok eljutni, nem is akarok ezzel foglalkozni. Hétfőnként egytől háromig. Ez lehet, hogy az első babás kismamáknak jó, de a többgyerekeseknek aligha. Ebben az időben hozom a nagyobbat az oviból, ilyenkor alszik a kicsi, a férjem dolgozik, a nagyszülők is, mégis hogy oldjam meg? Az oviba így is gyakran úgy megyünk, hogy a kicsi a babakocsiban elalszik és elsétálunk. A védőnői tanácsadó a város másik végén (4km) odáig nem fogok elsétálni a két gyerekkel, az tuti. Emiatt alig lett kiskönyvem a harmadik babóval, mert a tisztelt védőnőt hiába hívtam fel, hogy egyszerűen nem tudok abban az időpontban menni, a szögvasban több rugalmasság van, mint a védőnőnkben...

Egyébként aki a toxémiától fél: rengeteg egyéb jele van, nem csak a fehérje a vizeletben, szóval te magad is észreveszed, ha figyeled magadat. Vérnyomásmérőt, sőt, ha aggódsz, vizelet tesztcsíkot is lehet venni otthonra és megnézed magad. Nekünk még vércukormérőnk is van, néha kíváncsiságból megmérem.

Semmi nincs, amiben a védőnő pluszt adhat, csak teljesen fölösleges macera.

2012. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!