Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha nem akarok a...

Mi van akkor ha nem akarok a vedönöhöz jarni tanacsadasra, vagy nem vagyok mindig otthon a munkam miatt? Baj?

Figyelt kérdés
mert kicsit fura velem amiert nem vagyok jelen allandoan,amugy nincs mit beszelnem vele,mert nincsenek lelki gondjaim meg panaszok a terhessegemmel kapcsolatban.
2009. máj. 1. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
szerintem nem baj de arra figyelj oda ( ha érdekel ) hogy utána kérnek majd egy igazolás hogy 4x megjelentél nála különben nem utalják az 1x anyasági segélyt ami 70000 Ft
2009. máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
4x minimum menj el hozzá, hogy meglegyen a kellő mennyiségü pecséted
2009. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülj annak, hogy nincs semmi gondod! Próbálj meg konkrét időpontot megbeszélni a védőnővel, amikor menni tudnál hozzá, akkor biztosan elengednének korábban a munkahelyedről is (havonta 1 alkalom nem olyan sok, hogy ezért szólhatnának). Egyébként meg az anyasági segélyhez szükséges igazolást nem a védőnő, hanem az orvos adja, mégpedig a szülés után. Ezt az igazolást kell beküldeni az illetékes helyre, nem pedig a gondozási könyvet. Jó babavárást!
2009. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én se jártam soha,max 3x vagy 4x vérnyomásmérésen,azt kifújt.Én összevesztem vele,mert velem mindig bunkó volt,mert nem nyálaskodtam neki!Nem is érdekelt,mert a dokimhoz jártam rendesen és csak az ő véleményére adtam mindig!

2009. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon cuki kis védőnőm van, és tapasztalt is, de nekem i az idegeimre megy, első babámat várom, de egészségügyis vagyok elég sokmindent tudok a babavárásról és neveléről, ugyhogy nem tud sok újjat mondani, 7 és fél hetes voltam nála először és ő 2 hétre rá felhívott hogy jönne családot látogatni. Na de minek, még a testem sem jött rá teljesen hogy babánk lesz, mit néz mennyi pénzünk van, terepszemlét tart, még júliusban em lesz berendezve a babaszoba.

De a kötelező találkozásokat megpróbálom összekötni a vérvételekkel é akkor kb megvan a 4 találkozás.

sok kismamát terelgetni kell, de rájöhetnének hogy van aki nem igényli ezt...

2009. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem nagyon normális és jó fej a védőnő, engem megnyugtat, hogy megyek és hallom a szívhangot, rendben van a vérnyomásom. Dokumentálja a doki által átadott leleteket, vezeti a könyvet, amit mindig visszanézhetek... de, ha neked tényleg teher, ilyen is van, szerintem mondd el neki, hogy nehéz megoldanod és nem rugalmas a munkád sem, redukáljátok le a találkozásokat annyira, amennyi tényleg muszáj. Ha normális, biztosan megérti, ha te is jól kommunikálsz. Nekem sem mond sok újat, mert mire megyek, már mindent tudok, de ki tudja, lehet még, hogy később lesz olyan, amiben segíthet.


Boldog babavárást kívánok, a védőnővel kapcs. meg szorítok :-)

2009. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bendzso ***** válasza:

hát én is nagyon fölöslegesnek éreztem ezt a védőnő látogatást. pláne, amíg még az első védőnőhöz jártam. ő is akart családot látogatni, pedig,még ne is voltunk család :) mondta,h vigyem a férjemet, megmutatja neki is, h milyen egy szülés (?) és eljön és átnézi, h miket vettünk a gyereknek és megmondja, h mit még és mit ne (és mi nem is vettünk akor még semmit)... sőt ő vette el a szoptatástól a kedvemet (magán mutatta meg, h hogyan kell fejni és az én prűd lelkemnek nem jött be)

szerencsére elköltöztünk :)

de igenis kell három vagy négy pecsét a védőnőtől, nem elég a szülés utáni igazolás...

a kilenc hónap alatt csak akad négyszer fél óra, h eljuss hozzá, mosolyogva meghallgasd az okosáágait stb.

amúgy a védőnő adja ki azt a kiskönyvet, amibe a dokid is feljegyez...

2009. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek járni,nálunk hárman vannak,ebböl egy normális,és ö ritkán van... Én ugy tudtam hogy havonta egyszer elég elmennem,mentem is,és amikor ez az öregnö látta,hogy én havonta járok,lecseszett,hogy mivel táppénzen vagyok 2 hetente jöjjek. Fúú nagyon mérges lettem,hiszen látja hogy mindenhol megjelenek mindig,nem hanyagolok el semmit,és erre ö berendel 2 hetente. Na mondtam neki,hogy ez nem fog menni,mert nem mindig van autó,és busszal nem fogok neki jönni,mert kitudja mikor végzek,hogy megy haza buszom. Olyan rondán néz rám azóta,hogy az a csepp kedvem is elment,hogy odajárjak. Ráadásul órákat kell várni rájuk.
2009. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a normális kapcsolat kialakításához két ember kell, még ha védőnő is az. Szerintem tök jó dolog, hogy törődnek az emberrel, és a védőnő átmenet a doki meg a laikus között.

Egyébként meg a munkáját végzi, és úgy gondolom, hogyha megszüntetnék a védőnői ellátást akkor nagy háborgás lenne.

Ne legyen senkinek gondja, de gondolom ha volna akkor rögtön elő lehetne húzni a védőnőt. A 9 honap alatt azt a néhány alkalmat valahogy "nagy duzzugva"csak ki lehet bírni, mégha nem szimpatikus a védőnő akkor is. De persze mindenki maga dönti el.

L. 25+5

2009. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!