Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 Hetessen még mindig étvágyt...

15 Hetessen még mindig étvágytalanság, menjek orvoshoz vagy ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Mióta terhes vagyok,fogytan 14 kilót és nem tudok enni/Napi 1 liter folyadék meg max 1 gyümölcs vagy 1 darab vajas zsemle/tuszkolva ez is/ mindig fáj a hasam,nem tudom mit tegyek?szerintetek ez lehet normális?16 hetessen megyek a következő UH-ra.Keressem fel elöbb a dokit vagy elég ha akkor mondom?? Folytonos hányinger...
2012. febr. 29. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb 5 hónapig hánytam. Alig ettem valamit nem is híztam. A gyerek szépen fejlődött. De a hányingerrel próbálj valamit kezdeni ami enyhítheti. Pl citromos víz, gyömbéres keksz, salvus víz. Több b6 vitamin.
2012. febr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm válaszod...Én hányni egyszer sem hánytam még.Hála istennek :) Inkább undorodok az ételtől.Egész eddig semmilyen Vitamin tablettát nem szedtem,mert a védőnőm azt mondta nem is kell...Szerintem kellene mert nem viszek be annyi vitamint,hogy elég lenne.Majd max nyáron :)
2012. febr. 29. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Én egy grammot nem szedtem, és télen sem túl nagy a repertoár a gyümölcsökből. De nem hiszem, hogy mesterséges szarokat már a terhesség előtt alatt és utána is szedni kéne. MAkk egészséges kislányom van. Akik szedik a sok mesterséges izéket, óriás bébiket szülnek, kivétel nélkül 4 kilo felett. (kivétel mindig van, még mielőtt valaki beszólna) Ezeknél a babáknál a legnagyobb a súlyveszteség.

Próbáld meg gusztusosan tálalni. Nekem sokat segített, pl, hogy hullámos vágóval vágtam fel a zöldségeket és telepakoltam a vajas kenyeret. És elrejtettem néhány kocka csirkemell sonkát. Szép szalvétával stb. Pedig alig ment le a torkomon. De volt hozzá legalább kedvem.

2012. febr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Én orvosként biztosan állíthatom neked, hogy nem a magzatvédő vitamin okoz magzati makroszómiát, egyszerűen nincs ilyen összefüggés. 14 kiló fogyás rengeteg, mindenképpen érdemes lenne belgyógyásszal konzultálni, és nézetni egy labort, és igen, vitamint szedni.

(Az ilyen magán statisztikákkal óvatosan, én pl. nem találkoztam több nagy súlyú újszülöttel a magzatvédősök között, mint a nem magzatvédősök között. És 4 kilós babával a világon semmi baj nincsen.)

2012. febr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet orvos vagy, de hogy nem nőgyógyász az biztos...

Magán statisztika. Szerintem olvass német cikkeket, nem egy "terhességi multivitamint" betiltottak. Az, hogy magán statisztika, jó okos doktor vagy... Persze ott állok a szülőszobán és számolgatom ő szedett 4 kilo felett. Semmi baj sincs a 4 kilos babákkal, csak az 50-60 kilos nők nem bírják megszülni, és császár. Talán még mielőtt alaptalanul sztárolod itt magad, hogy orvos vagy, néha olvasgass.

Hozzátenném, háziorvos tanácsolta, ha sok-zöldséget gyümölcsöt eszem, semmi szükség ilyen csoda készítményekre mert csak hizlalnak engem is babát is. Egyedül a vas ami nehezen bevihető.

Tehát kedves doktor, talán nem kéne így leszólni az embereket...

Az meg, hogy 14 kilot fogyott attól függ mi a kezdő súly. Ha olyan nagy egészségügyi problémája lenne, a terhesség sem jött volna össze, nem?

2012. febr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez így mind tévedés, amit egymás után írsz, de aki mindenféle rendszerszemlélet és hozzáértés nélkül mindent összehord, arra semmit nem írnék.


Kérdező!

14 kg fogyás aggasztó, mindenképp érdemes konzultálni valakivel!

2012. febr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(A kérdés egyébként nem nőgyógyászati jellegű, inkább belgyógyászra tartozik. Ismerem az ide vonatkozó szakirodalmat.)
2012. febr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ,én is azért kérdeztem rá sok-e a 14 kiló fogyás mert nagyon aggaszt,de mostmár nemsok van hátra megkérdem az orvost..ő mit mond..Teljes Laborra ma kértem időpontot.Köszi Mégegyszer mindenkinek..
2012. febr. 29. 21:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg Nőgyógyászati volt a kérdés,mert mióta Nőgyógyászati állapotom van azóta vannak a panaszaim.Köszi :)
2012. febr. 29. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!