Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már átestem a Toxoplazmózis...

Ha már átestem a Toxoplazmózis fertőzésen de kiürült az ellenanyag a szervezetemből újból elkaphatom?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ellenanyag nme tud kiürülni, még egyszer nem kaphatod meg a fertözést.
2012. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az ellenanyag nem tud kiürülni

a fertőzéssel találkozhatsz újra (úgy tudom), de mivel már átestél rajta, védett vagy és nem leszel beteg és a babád is védve lesz a te védettséged miatt (amíg bent van)

2012. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
8 hetesen mikor megtudtam hogy terhes vagyok megnézték hogy átestem e már rajta igen átestem! 16 hetesen megismételtük hogy termeli e a szervezetem az ellenanyagot és ennek az eredménye negatív lett a védőnő azt mondta hogy kiürült a szervezetemből!
2012. márc. 2. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Az fura! Aki már egyszer elkapta az már nem kaphatja el!

Nekem is volt ilyen vizsgálat a macskám miatt.

2012. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A védőnőd rosszul tudja.

Ha megnézed a leletedet, akkor azt kell lásd, hogy:

IgG pozitív

IgM negatív. Itt a negatív nem azt jelenti, hogy, nincs maradvány antitest a mintában! Ha nem írták ki külön a maradvány antitest értékét, akkor is van. Az nem ürül ki.


Én megnéztem a saját eredményemet (én is átestem már ezen a betegségen korábban), és nekem is negatív az IgM (csak nekem zárójelben oda van írva az is, hogy mennyi a maradvány antitest).

2012. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!