Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a jobb a gyereknek, ha...

Mi a jobb a gyereknek, ha örökbeadják, vagy ha apa nélkül nő fel, viszonylag nehéz körülmények között?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 16:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

Apa nélkül nő fel!

Lehet,hogy nincs apja,de egy anya aki mindent megtesz a gyerekéért az nagyon fontos!Ha nagy a szeretet akkor a körülmények sem olyan fontosak!

2012. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

Ha szeretetben nő fel. Ezt megadhatja az anya apa nélkül is, nehezebb körülmények között is, de ugyanígy az örökbefogadó szülő is.

Inkább az a kérdés, hogy az anya képes-e, akarja-e vállalni a feladatot, hogy egyedül neveli, mert ha igen, akkor minden rendben, ha viszont nem érzi magát képesnek erre, jobb, ha örökbe adja.

2012. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Én azt akarom, ami a gyereknek a legjobb. Ezért kérdezem. Attól félek, egyedül nem tudom megadni azt a szeretetet, amit minden gyerek megérdemel. de nem tudom, még sosem volt gyerekem.
2012. márc. 4. 17:01
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes számomra: az hogy anyagilag nem tudsz megadni neki mindent és attól tartasz, azt megértem, de hogy attól tartasz, hogy nem tudsz neki kellő mennyiségű szeretetet adni, az nem fér a fejembe. Én úgy hittem, hogy egy egyedülálló anya, ha lehet, még jobban ragaszkodik a gyerekéhez, még jobban szereti. De lehet nekem vannak fura gondolataim.

Azonban ha tényleg így érzed, talán tényleg jobb, ha egy szerető családnak örökbe adod.

2012. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképpen az anyával a legjobb a babának. És inkább apa nélkül, mint egy rossz apával szerintem. Szerintem az anyai szeretet a legfontosabb egy gyermeknek!
2012. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
Anyával és ne izgulj, meg tudod adni majd a szeretetet. Egyébként fogsz találni majd egy társat és akkor apa is lesz a kicsinek. Ne add örökbe, egy életen át bánni fogod.
2012. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező! Nem írtál magadról szinte semmit,(hány éves vagy, hogyan élsz ) és nagyon keveset írtál arról, hogy mik azok a körülmények, amelyek miatt megfordult a fejedben az örökbeadás gondolata? Ha az apa veletek lenne, mennyivel volna jobb? Miért nincs veletek?

Így a válaszadók sem igazán tudnak okos tanácsot adni. Persze, hogy mindenek előtt az lenne a jó, ha a kicsit te magad nevelnéd fel, akár az apjával együtt, akár egyedül. De valóban vannak olyan körülmények, amikor az igazi anyai szeretetet az fejezi ki a legjobban, ha egy nő nem "ránt" magával egy gyereket is nyomorba, kilátástalan életbe, rémes kapcsolatba. Van olyan, amikor egy anya akkor szereti igazán és jól a gyerekét, ha lehetőséget ad neki normális, egészséges emberhez méltó életre olyanok segítségével, akiknek nem lehet saját gyereke.

De a kérdésed alapján nem derül ki, hogy veled mi a helyzet.

2012. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
28 vagyok, a gyerekem apja azt mondja szeretne velem később családot, gyereket, de az ő életébe most nem fér bele. Azt akarta volna, hogy vetessem el, de én képtelen lettem volna bántani a babát. Próbáltam kibékíteni az apát, de hajthatatlan, nem akar gyereket, hanem azt mondja csak engem, gyerek nélkül. Ő nagyon jól szituált, nekem viszont nincs munkám, viszont elég "versenyképes" lennék, ha nem lennék állapotos. a rokonok nehéz helyzetben vannak, elég bizonytalan, hogy hogyan, miből tudnám megfelelően eltartani a picit. És nem tudom, hogy az neki jó lenne-e amit így adni tudok. Nem lenne-e jobb neki ha olyan szülőknél lenne elhelyezve, akik vágynak gyerekre, és várják.
2012. márc. 5. 20:51
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Hát egy 28 éves nőről már elég nehezen lehet elképzelni, hogy "véletlenül" becsúszik a gyerek. Főleg akkor, ha a "párod"(?) elég egyértelműen kijelentette, hogy neki most még nem kell trónörökös. Köztünk szólva, szerintem később sem fog kelleni, vagy ha igen, akkor nem tőled. Nem vagytok már tinik; gyerekügyben egy nőnek végképp nincs korlátlanul ideje. A te korodban a "később igen", elég furán hangzik egy olyan férfitől, aki állítólag veled képzeli az életét.

Ne haragudj, de nekem így, kicsit sántít ez a történet. Ha te a gyerekhez ragaszkodnál körömszakadtáig, akkor megpróbálnád a saját, és a jog adta lehetőségeid segítségével valahogyan megoldani az életeteket. Attól ugyanis, hogy az apja nem akarja ezt a gyereket, még vannak kötelezettségei vele szemben. És ezeket neked kell(ene) számonkérni, betartatni vele. Ugyanis neked is vannak kötelezettségeid a gyerekeddel szemben, ha már egyedül döntötted el, hogy megfoganjon.

Így kívülállóként nekem teljesen úgy tűnik, hogy hoztál egy rossz döntést; gyerekkel akartál megfogni/magtartani valakit, aki ezt nem akarja. Most pedig igyekszel valami ürügyet találni arra, hogy szabadulj a döntésed következményeitől. Te a jól szituált "párodat" választanád inkább, nem a gyerekedet. Ezért gondokodsz az örökbefogadáson... Amúgy mi az amiben versenyképes lennél, ha nem lennél állapotos?

2012. márc. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy új párt találjon. Én biztos nem adnám örökbe.
2012. márc. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!