Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most léptem a 35. hétben a...

Most léptem a 35. hétben a vérképben alacsony a thromocytaszám 140 az alsó referencia érték, nekem az utolsó vérvételnél már csak 107 volt. És esetleg Nálatok lehetett tudni, hogy mitől van mindez? Kinek volt hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Jövőhét kedden be kell feküdnöm, ha ez az érték tovább fog csökkeni akkor meg kell császározni.
2010. jan. 23. 02:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!Ez egyre kevesebb lesz a terhességed folyamán, minden kismamánál ez így van. A tested duplán dolgozik,nagyobb megterhelésnek van kitéve.Ha a dokid nem aggódik e miatt te se tedd. A szervezeted úgy mond gyengül, érzékenyebb a fertőzésekre.
2010. jan. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én annak idején mindent elolvastam a témában, mert nekem is ez volt a problémám, pluszban még rettenetesen vizesedett a lábam. Hetente, majd 3 naponta kellett laborba mennem, és máj- és vesefunkciót is nézetett mindig a dokim, mert az alacsony trombocitaszám a HELLP egyik előjele lehet. Vérnyomást is kellett mérnem és NST-re már a 33. héttől kezdve kellett járnom. Szerencsére minden rendben volt, csak a trombociták bénáztak, úgyhogy ez egy izolált valami lehetett, amit a terhesség hozott nálam elő. Én 100 ezerig kaptam haladékot a dokimtól, de a 39. héten be kellett feküdnöm a kórházba 97 ezerrel. Viszont 39+3-ra megszültem természetes úton a kisfiamat! :-) Szülés előtt néztek egy sürgős vérképet, illetve a babámtól is vettek kétszer vért, de neki 3x annyi trombocitája volt, mint nekem! :-D Én is rendbejöttem egyébként hamar, mert a kórházban már egyszer sem volt 100 ezer alatt...

Szóval nem lesz semmi gond, nyugi, figyelnek rád és ez a lényeg.

2010. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!