Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok a babát?

Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kisfiunk.Jól megvagyunk a párommal,beszéltünk is még egy gyerekről már.Anyagilag nem állunk túl jól,nincs hiteles ház vagy ilyesmi,de a rezsi meg stb.miatt nem túl könnyű.Lényeg,hogy nem túl jó az időzítés.

Köszi szépen,hogy a miért nem szedsz gyógyszert,vagy gumi stb kioktató szövegektől megkíméltek,elég lelki megpróbáltatás ez anélkül is.


2012. márc. 6. 13:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Megtartanám. Végül is a testvértől örökölhet mindent, csak pelus, esetleg tápszer kell.
2012. márc. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg én is megtartanám.
2012. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

Én megtartanám!Ha elvagytok valahogy,akkor ellesztek a picivel is!A helyzet meg rendeződhet.

Sajnos soha nincs ideális alakalom a gyermekvállalásra, mindig van valami, de ha már így becsúszott, akkor hagy jöjjön:))

2012. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Na igen...sajnos kb 1hónapig tudtam szoptatni,de közben is kellett tápszer már (anyai "örökség",mi négyen vagyunk tesók és egyikünknél sem volt teje anyunak).A kisfiunk már majdnem teljesen szobatiszta,szóval pont most tudnánk spórolni...
2012. márc. 6. 13:12
 5/30 anonim ***** válasza:
48%
tudom h kérted h mellőzve legyen a kioktató szöveg de én azért nem tudom megállni szó nélkül.aki nem akar gyereket az védekezik és nem utólag siránkozik.bocsi de ez az igazság.ha már voltatok olyan felelőtlenek h nem védekeztetek annak ellenére h nem akartok babát,akkor legyen bennetek annyi h megtartjátok.
2012. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

Én azt gondolom, hogy ahol ilyen pici a korkülönbség, még biztos, hogy megvannak a nagynak a babacuccai.

Ha csak azt nézzük, akkor a terhesség 6 hónapja alatt bejön a családi kasszába +60eFt (családi adókedvezmény), az egyszeri anyasági +64eFt, ebből ami már nem jó/nem került elő, azt lehet pótolni. Ha megszületik, akkor +34eFt-al lesz több, mint most. Ennyit még akkor sem kell költeni egy 1 éven aluli gyerekre, ha tápszeres. Az, hogy mi lesz utána, pedig rajtatok múlik.

2012. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, kifakadós válasznak tűnhet: mit várnak ilyenkor a kérdezők? Kétféle válasz fog érkezni:

a. Ti dönthetitek csak el.

b. Az abortusz gyilkosság.


Egyik sem túl effektív segítség... Semmit nem tudunk rólatok. Ha azt mondom, én megtartanám, segítenék-e neked valamit? Őszintén kétlem. Egy ilyen komplex érzelmi és materiális döntés meghozatalában nem lehet ilyen fórumról segítséget kérni. Tudom, ez egy ilyen oldal, stb stb. No de csak van olyan kérdés az ember életében, amelyet kizárólag pár arra alkalmas emberrel vitathat meg. Mi itt sem érveket, sem ellenérveket nem fogalmazhatunk meg.


Ami azt gondolom, hogy felelős felnőttként, egy gyermekkel a hátatok mögött objektíven kijelenthető, az az, hogy ha vállaltátok a kockázatát a babának, akkor a felelősséget is érdemes - persze, ha nincs miből etetni, ruházni, akkor nincs kérdés, de úgy érzem, nem erről van szó.


Nem akarok kioktató lenni, tényleg nem, de ez a véleményem. Sok erőt a döntéshez, adott esetben boldogságot a gyermekhez. :)

2012. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Igen, megtartanám, vagy védekeznék, ha nem akarok gyereket. Nem értem, hogy minek teszel fel itt kérdést, ha kikötöd, hogy a kioktatós szöveg nem érdekel. Akkor az őszinte véleményt nem lehet leírni?
2012. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%

En szedtem gyogyszert, es talan egy szemet nem este vettem be, hanem a kovetkezo reggel, mert bulizni mentunk, igy mikor hazajottunk, kicsit mamorosan, es agyba bujtunk mar nem jutott eszembe.

Mar van ket nagy gyerekunk 7 es 8 evesek. Alberletben lakunk, nem megy tul fenyesen, de en nem gondolkodtam sokaig. Majd megoldjuk valahogy.

Ha jol megvagytok a paroddal, akkor tudod "sok jo kis helyen is megfer", es ahol 3-nak jut, ott kell, hogy jusson 4-nek is.

Remelem jo dontest fogsz hozni! Ebben senki nem tud segiteni, csak ti ketten kell, hogy tudjatok mi legyen.

Sok sikert, akarhogy is dontessz!

2012. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én megtartanám....!

Én is a második babámat várom, még nagyon az elején vagyok! A férjem nem igazán akart második babát, pontosan az anyagiak miatt! De akkor ennyi erővel senki ne vállaljon egy gyermeket sem, mert így is úgy is nehéz megélni!

Kívánom, hogy a számotokra legjobb döntést hozzátok meg! (Gondolj arra, milyen jó lesz a kisfiadnak, ha lesz egy kisöccse, vagy kishúga! )

2012. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!