Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés rákszuréstol? Ilyen van?

Vérzés rákszuréstol? Ilyen van?

Figyelt kérdés
Rendesen félek elmenni a dokihoz,1 évvel ezelott volt rákszurésem és most megint aktuális lesz.11hetes vagyok és még nem volt vizsgálatom mert /kulfoldon élek/de 1 hét mulva mennem kell.Remegek mert már volt 2 vetélésem,és nem szeretném ha baja lenne a picimnek.A rákszurest ki lehet kerulni,meg a kézi vizsgálatot valahogy?
2009. jún. 9. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne akarj kikerülni semmi féle vizsálatot!!ha elmegy a baba az nem a rákszűrésnek és nem is a doki kézzel való vizsgálódásának a következménye!!lehet hogy nem hangzik jól, de amelyik baba el akar menni az el is fog menni!!nem ezeken a dolgokon múlik!!!Egyébként mivel terhesség alatt vérrel telik meg a méhnyak és felpuhul elöfordulhat vérezgetés, de ettöl nem kell megilyedni, normális!!!!Ne félj a dokitól!!!inkább beszélj vele!!hidd el meg fog nyugtatni!!!:)boldog babavárást!!!
2009. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En Romaniaban elek es itt terhesseg alatt,foleg ha volt vetelesed,nem vegeznek rakszurest mert ugye az azt jelenti hogy a mehnyalkahartyarol is vesznek mintat.Huvely kenetet is csak akkor ha ugy erzi a kismama hogy fertozese van (valamilyen folyas).
2009. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én 4hetes terhes voltam, mikor először mentem az orvoshoz, megvizsgált, levette a mintát(nem nyúl a méhedbe sose, csak a méhnyakról tud mintát venni), tenyésztésre is, mert az csak egy pálcika vattával, és ennyi volt a rákszűrés.

A kézi vizsgálatról annyit, hogy azt is kell. Ha tudja terhes vagy, akkor még inkább figyel. Ha vérzel is, az azért lesz, mert egy teljesen ártalmatlan hajszálér megpattant, és semmi következménye nem lesz.(éles körömmel való izgatás szerű egy cseppes vérzés)

2009. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20.19-cel értek egyet!Nekem sem csináltak rákszűrést,mert volt már vetélésem,és amíg meg nem szülök nem is fognak.És rákszűréskor igencsak megnyomkodják a méhet is!!!Ezt azért ne felejtsük le!A babának pedig nem tesz jót,ha nyomkodják.
2009. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én 7 hetes terhesen mentem dokihoz.akkor csinált rákszűrést.kicsit véreztem utána,de másnapra elmúlt.szerintem az,hogy csinálnak rákszűrést az nem árt a babának.de mindenképp kell,hogy kiderűljön nincs semmi gáz.
2009. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 6 hetesen voltam, azt mondta megcsinálja a rákszűrést, mert jobb minél előbb. Nem véreztem utána. Egyébként már 3-szor véreztem kisebb mennyiséget, de nem a vizsgálatoktól, és eddig minden renben volt. A vizsgálat alatt nagyon vigyáznak rád, ne aggódj! A dokinak is az az érdeke, hogy nyugodt terhességed legyen!
2009. jún. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Normalis esetben a rakszurest az ember lanya a tervezett teherbeeses elott vegezteti el.Szoval azert nem hiaba sok orszagban nem vallajak ha mar terhes valaki.Kenetvetel az mas mert csak a huvelybe nyulkalnak,de a mehrakszuresnel mar melyebbre nyulnak,ez pedig foleg a koraterhessegre veszelyes amikor meg minden olyan "friss" ott...Mindenki sajat dontese.Mert ha utana verzel es elvetelsz(ha nem is amiatt)akkor vered a fejed a falhoz...
2009. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!