Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok 17 évesen! Mit...

Babát várok 17 évesen! Mit tennétek a helyemben!?

Figyelt kérdés

L. az első barátom. Már három éve járunk, de csak tavaly nyáron vesztettük el a szüzességünket. Gumióvszerrel védekeztünk, de ezek szerint nem túl sok sikerrel: most vagyok a 7. hónapban.


A kapcsolatunk jónak mondható, de elég kiszámíthatatlan. A sok tanulás miatt sokszor elég kevés időt tudunk egymásra fordítani.Ezt leszámítva nincsenek vitáink. Mindkettőnk jól tanul(ő kitínő lesz, nekem pedig 2 négyesem).


Eléggé össze vagyok zavarodva, nem tudom mit tegyek, ezért is regisztráltam ezen az oldalon. Nem szeretném elvetetni a babát, de nem így képzeltem az életemet. Jogász szeretnék lenni, de nem tudom, hogy egy kisbaba mellett sikerülne-e.


Édesanyámat 4 éves koromban elvesztettem, a nagymamám nevel, aki 78 éves, így sajnos az ő segítségére nem számíthatunk. L. szülei tudnának segíteni talán az elején, hiszen az anyagi hátterük is megfelelő. Viszont nekik még nem mertük megmondani, mert már 3 éve ellenzik a kapcsolatunkat...


Előre is minden választ köszönök.


2009. jún. 9. 20:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
69%

Eddig észre sem vetted, hogy terhes vagy??

Mostmár elvetetni sem tudod!

2009. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
97%
Elvetetni ha akarnád sem tudná már 7 hónaposan. Kiszakadt a gumi vagy mi történt? Egyébként muszáj lesz elmondani L.szüleinek,hogy fel tudjátok valamiből nevelni a gyereket,vagy L elmegy dolgozni. A suli miatt ne most aggódj,majd később elvégzed.
2009. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
38%
Elvetetném egyértelmű. 17 évesen ne viccelj, egy se ilyen se olyan kapcsolat, egy 80 éves néni, semmi szakképzettség, semmi pénz, semmi támogatás. Hova akarsz gyereket szülni? A segélyekre akarsz apellálni? Ha már a 7. hónapban vagy akkor meg kell szülnöd a babát, aztán lesz ami lesz. Anyaotthon vagy marad a minimális segély..Borzasztó nehéz lesz, és sajnos ebből még semmit nem látsz most. Több mint valószínű, hogy egyedül kell felnevelned. Ne haragudj nem akarlak ledorongolni, hogy mennyire felelőtlen voltál, ez most már mindegy. Próbáld ki a legjobbat kihozni ebből a helyzetből.
2009. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
93%
7. hónaposan nem is lehet már (amit írtál), szerintem a barátod szüleivel is le kéne ülni és beszélni, biztos megértik majd, hiszen az unokájuk. Egyébként mi lesz lány vagy fiú? Egyik osztálytársamnak is született kisgyereke, amikor 17 vagy 18 volt. Sok boldogságot!
2009. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
55%
Még egy jó tanács, ne tanulj jogásznak, sose lábalsz ki a nyomorból..
2009. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
99%
hát elég nehéz döntés előtt állsz, de mivel 7 hónapos a pici már elvetetni sem tudnád (tudomásom szerint) és az hogy csak 17 éves vagy az elég fiatal még egy gyermek felneveléséhez, hisz még te is "gyermek" vagy. de L. szüleinek mondjátok el, hisz z nem megoldás hogy akkor tudják meg hogy nagyszülők lesznek amikor már a babát látják. Az hogy ellenzik, ez nem túl jó, de ha azt akarják hogy a fiuk boldog legyen akkor bele kell törődniük hogy ti bizony egy pár vagytok. Szüld meg a babát, és próbálj meg az "anyóssal és apóssal" jó viszonyt teremteni, nem kell hogy imádjátok egymást, de ne is veszekedjetek. Remélem a baba egészséges lesz és sok sikert kívánok neked a jövőhöz :) (egy veled egykorú lány)
2009. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
91%

A 7. hónapban már nem tudod elvetetni a babát. Ha most megszületne, már életképes koraszülött lenne. Ez valahogy nem stimmel, egy hét hónapos pocak műár eléggé jellegzetes és látszik, azt nehezen lehetne eltitkolni...


Ha nem tudod felnevelni, örökbe is adhatod. Ez nagyon humánus eljárás. A baba olyan szülőkhöz kerülne, akik évek óta várnak gyerekre, és nagyon szeretnék őt. Lehet választani nyílt örökbedogadást is, így megismerheted a leendő örökbefgadó szülőket, és ők is téged.

2009. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim válasza:
82%
attól hogy fiatal vagy nem szabad elvetetni a gyermeket (már nem is tudnád) abból később nagyon nagy bajok lehetnek. egyik ismerősöm ezt tette 19 évesen, mert még suliba járt, és azota már 27 éves és sehogy nem tud teherbe esni :( sok sikert kivánok neked
2009. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
99%
Egy hét hónapos terhességet nemigen lehet és nem is érdemes titkolni se a fiú szülei, sem a külvilág előtt. Pláne nem maradhat titokban, ha megszületik. Nem te leszel az első és nem is az utolsó, aki ennyi idősen, ilyen körülmények között szül. Megnyugtat, hogy jó tanulók vagytok. Nem kell feladni az álmaidat. Legelőször is a fiú szüleinek tudomására kell hozni a dolgot ha tetszik, ha nem. Agyonütni nem fognak. Bízzál abban, hogy segítenek, hiszen nencsak rólad, hanem leendő unokájukról van szó. Biztos nem lesz könnyű, de egy kisbaba mellett - ha nem veszíted el az ambicióidat - nyugodtan tanulhasz még és lehet jogász is. A lányom 15-és fél évesen szült/!!!/, a gimnáziumbók kellett kivennem. Ma üzletasszony és mérnök, 36 évesen nagymama. Mindent bepótolt.
2009. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
95%

Először kérdeznék: ezt nem gondoltátok végig akkor, amikor kiderült, hogy terhes vagy? Mert valóban nem sok segítségre számíthattok.


A lehetőségeid: remélem jársz rendesen orvoshoz, meg minden amit kell. Ha nem, akkor itt az ideje. Ha megszületik a babád, 3 évig GYES-re leszel jogosult, ez kb. 23 ezer forint, illetve családi pótlékra, ami 12000 forint. Valamint kapsz majd egy egyszeri támogatást, ami olyan hatvanezer forint körül van. De ezeket mind meg kell igényelni szülés után, szóval jó, ha utána nézel a neten, hogy mit honnan kell, és milyen nyomtatvánnyal, hogy majd szülés után egyszerűbb legyen, és elég legyen a barátodat beküldeni a már kitöltött papírokkal a hivatalba.

Na most ugye ennyiből nem fogsz megélni. Jelenleg a nagymamáddal élsz? Tudja, hogy babát vársz? Bár ha vele élsz, gondolom hogy igen. Ha a barátod szülei nem szeretnek, akkor talán a legjobb megoldás, hogy a nagymamáddal maradsz, legalább is még egy darabig. Abból a pénzből, amit a babád után kapsz, többé-kevésbé meg tudod venni a szükséges dolgokat a babának, persze csak a legolcsóbbat mindenből, meg persze ha az anyagi helyzet olyan, akkor a védőnő is tud segíteni, meg a vöröskereszt (pl. ismerek olyat, akinek adtak babakocsit, kiságyat, stb.). Na meg persze jogos elvárás, hogy a barátod (illetve mivel nem keres még pénzt, így a családja) támogasson benneteket. Az együttélés szerintem egyenlőre nem megoldható, bár a babának ez lenne az érdeke, de ha szeretitek egymást és gyakran együtt van a kis család, akkor is jó lesz minden - a körülményekhez képest.

Majd ha a barátod kijárta a sulit, leérettségizett, akkor szerintem nincs más megoldás, mint hogy elmegy dolgozni, és ha tovább akar tanulni (gondolom, mivel jó tanuló), akkor ezt levelezőn teszi meg. Akkor már össze tudtok költözni, hiszen elég sokan élnek így albérletben. Gazdagok nem lesztek, az tuti, de hát ez van, ezt vállaltátok.

Neked a suli: most nem tudom, hogy csinálod a sulit, terhesen is bejársz nappalira? Na mindegy, úgyis mindjárt vége a sulinak, nem tudom mennyi van neked még vissza, de ha még középsuli jön jövőre is, akkor két lehetőség van: vagy magántanuló leszel, vagy felnőtt tagozaton jársz estire, vagy távra, levelezőre. Persze ehhez szükséged lesz a barátod segítségére. Hiszen olykor csak be kell járni (na most ezért inkább a felnőtt tagozatot ajánlom, hiszen ott este, délután vannak a tanórák, nem nappal, és ha magántanuló vagy, akkor meg csak akkor tudsz bemenni, amikor amúgy is órája van az osztálynak). Ez nem könnyű, de így is meg lehet csinálni a sulit. Én - igaz, 20 évesen - megcsináltam távon a 11., majd következő évben a 12. osztályt, ráadásul egyedülállóként, mellettünk nincs apuka. És úgy, hogy amikor beiratkoztam szeptemberben, következő hónapban szültem. Ha a középsulit befejezted így, akkor minden további nélkül mehetsz egyetemre, akár levelezőre, akár nappalira, bár inkább levelezőre gondolom, mert ha már akkora lesz a picid, hogy mehet bölcsibe, oviba, akkor te is tudsz menni mellette dolgozni, kereshetsz pénzt, és egyenesbe jöhettek anyagilag.

Na, hát én ezt valahogy így képzelem el, persze biztos mást is lehet tenni, nekem ez jutott eszembe.

2009. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!