Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki volt már magzatviz vételen...

Ki volt már magzatviz vételen az nagyon veszélyes a babára nézve én nagyon félek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Én már voltam és azóta megszülettet a lányom, aki már 3 hónapos.

Októberben a SOTE-n csináták és igaz, hogy pesti vagyok, de azért bent maradtam egy éjszakára.

Maga a vizsgálat kb. 2 percig tartott és nem volt vészesebb mint egy vérvétel.

Utána kaptunk egy szobát és egész nap pihentünk, nem volt semmi gond. Előtte 2 napppal MG-ot szedtem, mert mondta doki.

Én csak az korom miatt csináltattam meg, biztos ami biztos, a leleteim jók voltak.

Ha rossz az eredmény, akkor 2 hét múlva telefonálnak, amúgy 4 hét múlva kellet visszamenni UH-ra.

2009. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én viszonylag sokáig túlhordtam a kislányom, ezért az utolsó időkben már mindennapos volt a magzatvíz vétel. Az én babámra nézve ez csak jó volt, mert ugye ebből nézték meg, hogy mineden rendben van -e bent :)

Viszont az utolsó vizsgálatnál véletlen burkot repesztett a doktornő és már mehettem is a beöntésemért :) Akkor már nagyon örültem neki, mert már majd két héttel hordtam túl.

2009. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére az én nőgyógyim nem akart ilyen vizsgálatot , pedig 37 éves voltam és azt hittem kötelező ,de azt mondta h csak nagyon indokolt esetben szokta javasolni mert nagy a veszélye a külső fertőzésnek, illetve nagy arányú a magzat elvesztésének az aránya, szerintem ha nem muszály akkor inkább ne tedd ki magatokat ilyen veszélynek.

üdv. 12,5 hós baba anyukája

2009. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 20 hetesen voltam rossz AFP és rossz HCG eredmény miatt placenta byopsián (hasonló, mint a magzatvízvétel, csak itt a méhlepényből vesznek mintát).

UH kontroll mellett csinálják a vizsgálatot, látják a magzat helyzetét, nem sérülhet a baba. Nyilván, mint minden invazív beavatkozásnak vannak kockázatai, de ha indokolt a beavatkozás, akkor ezt a kockázatot el fogadni.

A vizsgálat után kb. 2 hétig pihenés és kímélő életmód javasolt, ha ezt betartják, csökken a vetélés kockázata.

Maga a beavatkozás helyi érzéstelenítésben történik, az érzéstelenítő beadásakor én egy csípést éreztem, amikor beszúrták a mintavevő tűt, az egy tompa érzés volt. Nem is nevezném fájdalomnak, mert tényleg nem fájt. A vizsgálat utáni napokban nekem olyan érzésem volt, mintha izomlázam lenne a hasamban, de nem volt vészes.

Drukkolok Neked!

2009. jún. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, én 2 hete voltam a Máv kórházban magzatvízvételen: Dr. Hajdú Krisztina csinálta, menő genetikus. Kicsit kellemetlen a szúrás, én hazajöhettem utánna rögtön, 2 napig feküdtem, utánna jöttem-mentem. Nem emeltem 2 hétig. A vetélési kockázat nagyon kicsi, de megéri megcsináltatni, mert az eredmény megnyugtat. Nekem is megérkezett és minden rendben. Sok sikert, és ne aggódj, minden rendben lesz. 20 hetes pocis.
2009. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
21:59-esnek irnám, hogy kicsit kiakadtam azon amit irtál. Nem is volt magzatvízvételed, és riogatod szegény kismamát. Nekem volt, az eredmény megnyugtató, a vetélési kockázat pedig igen csekély. Ezt ma már rutinként csinálják, és általában azok a babák mennek el, akik amúgy is betegek. Kérlek, ha valamiről nincs tapasztalatod, akkor ne irj inkább. 20 hetes kismama.
2009. jún. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is félek tőle,de nekem is mennem kell,mert nagyon ajánlják az orvosok.Szerdára kaptam időpontot.
2009. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!