Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes terhes vagyok és...

Vav22 kérdése:

33 hetes terhes vagyok és állandó a stressz. Teljesen kétségbe vagyok esve. Hogyan vészeljem át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
Nem tervezett baba volt, még itt is tettem fel kérdést, hogy megtartsuk-e vagy sem. Hát a válaszok elég egyértelműek voltak. Persze megtartottuk nem lett volna szívem "megölni". Akkor még egész jól megéltünk, de rá 1-2 hónapra jöttek a gondok párom munkahelyével kapcsolatba. Van neki most munkálya szerencsére, de folyton egyik adósság után gyűjtünk a másikra, már hazaköltöztünk a szüleimhez. Utolsó adósságunknak az első részletét hétfőn fizettük volna be, vagyis be is tudjuk, de ma csörgött a telefonom és faterom üvöltözött velem egy sort,hogy mit képzelünk magunkról -merthogy kiderült az egész, rokon dolgozik ott akivel nem vagyuk túl jóban és nem minket értesített- és persze faterom teljesen kibukott, hogy nekünk semennyi pénz nem lenne elég meg hogy hova szórjuk a pénzt. Szórjuk... Mikor volt olyan, hogy nem volt pénz kenyérre. Mindezt kismamaként átélni még szörnyebb. Ez már a második adósság ami így kiderült. Próbáltunk rokonoktól (párom rokonaitól) kölcsönkérni, hogy ki tudjuk fizetni, de nem "tudtak" segíteni. Nem százezrekről van szó. A legjobban az bánt, hogy mi vagyunk a szemetek meg a hülyék és úgy vagyunk beállítva, mint akik emellett nagy lábon élünk és mit képzelünk mi a világról. Holott nem költünk magukra szinte egy kanyit sem. Én már hetek óta nem alszom éjszaka, idegileg ki vagyok merülve és az a legrosszabb, hogy én nem is tudok semmit tenni, nekem nincs munkám sem. Mikor terhes voltam nem volt bejelentett munkám miután terhes lettem nyílván nem is találtam olyat ahol bejelentenének, sőt semmilyet, hiszen tombol a munkanélküliség, nemhogy majd terhesen felvesznek valahova. Nem tudom mitévő legyen, úgy érzem, hogy a feladás szélén vagyok már tiszta depressziós lettem, már a barátaimmal sem tartom a kapcsolatot, azzal az egy-kettővel... Itthon vagyok állandóan befordulva, teljeen kilátástalan az egész. Ja és lassan a babacuccokat is bekkellene szerezni, mert eddig 1-2 ruhadarab van csak meg egy kölcsönkapott hordozó, de ezt már nem is említem.
2009. jún. 10. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát ez nem könnyű helyzet.

Nem is tudom mit tanácsolhatnék. Sajnos minket sem vet föl a pénz, de szerencsére saját lakásban lakunk, jó messze a szülőktől. (szeretjük őket, de jobb nélkülük)

Borzasztó lehet ennyi adóssággal élni. Nekünk is van lakáshitel, és egy személyi kölcsön...de épp elég.

Én nem dolgozom, mert a lányom ovizik, és most táppénzen vagyok itthon a pocaklakóval.Férjem jól keres, de pl ma mondta h a héten nem lesz fizetés, úgy számoljak. És h nem tudja mikor lesz...nincs pénze a cégnek...klassz. Feléljük mi is a havi bevételét.


Jó lenne tudnék segíteni, de sajnos csak annyit tudok mondani h sajnállak ezért a helyzetért....főleg h a szüleid nem támogatnak érzelmileg. Legalább az érzelmi részén juss túl. Dolgozni ne menj, nem is tudnál. A babát jól tetted h megtartottad, kárpótolni fog sokmindenért. hidd el a depiből is kiránt majd...de én elköltöznék a helyedben albérletbe a pároddal. És próbáljon meg ő még többet dolgozni...hátha akadna rá lehetősség. De az nem jó h a szüleid is fújnak titeket.

Sajnálom h nem tudok segíteni....

2009. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy ilyen a helyzetetek de a szüleid nem támogatnak???semmiben??Most ott laktok??
2009. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudtál segíteni, azzal, hogy legalább írtál 1-2 sort. Mert épp itthon vagyok egyedül és csak bőgök és nem tudok senkivel beszélni. Nem azért tettem fel a kérdést, hogy valaki anyagilag segítsen, hanem, csak hogy valaki megértsen, mert az is nagyon sokat számít. A párom vendéglátózik, így sokat dolgozik, nem is 8 órát egy nap... Albérletből költöztünk a szüleimhez, mert azt sem tudtuk fizetni. Jelenleg kb. 10 ezer ft-unk van meg kb. 100 ezer ft adósság...
2009. jún. 10. 13:49
 4/18 anonim ***** válasza:

Szegény, nagyon sajnállak! Persze ezzel nem sokra mész. Mivel a legeslegfontosabb most hogy tudd biztosítani a picikédnek a minimumot, ezzel kezdj el foglalkozni, nem szabad depizni! A legfontosabb dolgokat próbáld beszerezni, sok "minimumlistát" találtam a neten, de ha szükséged van rá, el tudom küldeni. Az anyagi részéhez nem nagyon értek, de biztos van családsegítő központ, ahol tudnának tanácsot adni, meg én elsősorban a védőnőtől informálódnék. Próbálj sokat lazítani, relaxálni, nehogy a sok idegesség előbb beindítsa a szülést. Azt nem teljesen értettem, hogy ha a szüleidhez költöztetek haza, apud miért telefonál, vagy ő nem él veletek. Ők nem tudnak segíteni? Bár már az is biztos nagy segítség, hogy ott lakhattok. Remélem a párod rendes veled. Kitartás! Muszáj pozitívan gondolkodni, az is segíthet, bevonzod a jó dolgokat hidd el.

34 hetes km.

2009. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim nem tudnak anyagilag segíteni. Mikor albérletben laktunk 1 kg kenyeret nem hoztak. Most azzal segítenek, hogy itt lakhatunk és nem kell rezsit fizetnünk amég egyenesbe jövünk.
2009. jún. 10. 13:51
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia

Mi úgy kezdtük az évet hogy villany és gáz különbözetnek kijött össz 130000 azt hittem össze esek mert így is sokat fizettünk átalányba majd következett a víz amire volt egy kevés félre téve de mint kiderült férjem rosszul emlékezett és előző évbe nem fizetett meg az előző közös képviselő is csak kavarta a dolgokat nah 2 évről 160000 víz számlánk lett és akkor ezek mellé a szokásos számlák autó részlet stb stb mínuszba voltunk teljesen április elejére voltam kiírva nekem nem volt munkahelyem így én semmi pénzt nem kaptam és még voltak bőven hiányosságok a baba cuccoknál variáltunk össze vissza mit tudunk eltolni a tartozásokat rendeztük rossz hónapok voltak nekünk ami nagyon kell a babának beszereztük 1-2 ruhácska kiságy pelus stb de a többségét mint babakocsi még több ruhácska stb azt a szülési segélyből vettük meg

Ne aggódj nehezen de biztos meg tudjátok oldani!!

2009. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha gondolod és uncsizol írj privit megadom az msn címem és lesz kivel beszélgetned
2009. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mi az a "minimumlista"?
2009. jún. 10. 13:56
 9/18 A kérdező kommentje:
Jah, hogy a minimum amit meg kell venni a babának?
2009. jún. 10. 13:56
 10/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy ilyenek a szülők nem értik hogy kismama vagy még 1 kenyeret sem adtak??Szörnyű !!Párod szülei???
2009. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!