Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi ez? Császárheges kérdés!

Mi ez? Császárheges kérdés!

Figyelt kérdés
19 hetes kismama vok. Előző babám császármetszéssel szültem 3 és fél éve. Mindig sok gondom volt a hegemmel, csúnyán forrt össze. Duci vok, rálóg a pocim kicsit, amióta második babám várom semmi baj nem volt vele fogytam is 9kg-ot. szépen kisímult a heg.A doki sem mondta h nagy gond lenne vele. Erre most este h zuhanyoztam és metöröltem megnéztem tükörrel csupa vörös foltos körülötte és középen megint lett a régi mélyedés ilyen lukszerű, nem nyílt hanem ilyen behúzódásféle. Szóval nem szép és göcsörtös, vörös.De most nem fáj, nem ég, semmi. Lehet h a meleg víz csinálta? Annyira félek, h fogja egyáltalán bírni szülésig? Valaki nyugtasson meg, tapasztalatok?:(
2012. márc. 12. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem császáros vagyok, hanem vakbél és ugyan ott sérvmutött. Én is aggodok néha a heg miatt de szépen birja. Kenegetni szoktam valamilyen testápoloval.

A dokidat legközelebb azért kérdezd meg, hogy mit ajánl rá.

2012. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi kicsit megnyugtató amit írsz. már szebb mint az előbb, lehet h tényleg a melegvíz okozts, de úgy irígylem azokat a nőket akiknek csak egy fehér halvány csík:(
2012. márc. 12. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
az nem normális,amit irsz.holnap menj dokihoz
2012. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Létezik egy olyan krém, hogy: Contratubex. Ezer akárhány forint, de pont a műtéti hegekre van. A pirosságot "kifehéríti". Nem tudom, hogy terhesség alatt és azoptatás alatt lehet-e használni. Nézd meg a patikában. Én azt használtam a műtétek után.

2012. márc. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, szerintem ott varrtak rosszul össze, nem te vagy a hibás, nem szabadna ilyennek lennie a hegednek. Én kettőt szültem császárra, most a harmadik szintén császáros lesz augusztusban.

Nagyon szép a hegem, nem is látszik egyáltalán, egy hegem van, mert a másodikat is az első hegre vágták.

Ott a doki valamit nagyon elszúrt nálad.

Mindenképpen kérdezd meg, hogy mit vegyél rá, nehogy elfertőződjön.

Boldog babavárást!

14+5 hkm

2012. márc. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem fog elfertőződni, mert évek óta ilyen gondok vannak vele, voltam már vele bőrgyógyásznál is meg a dokimnál is sokszor, igen használtam a contratubex-et is, jó is volt, csak utána a egyszer kivonták a forgalomból, nem tudom h azóta van-e. Azért sem fertőződhet el, mert nem nyílt sebről van szó, nem is seb, hanem irritált bőrről és egyenetlen, göcsörtös hegről. Ma úgyis megyek a dokihoz, megmutatom neki mindenképpen, de már szebb reggelre sokkal. A férjem megnézte és azt mondta, hogy a mélyedés is kisímult. Amúgy hormonproblémás vagyok és lehet, hogy ez is közrejátszik, de a dokik mindig a súlyomra és a rálógó pocimra hivatkoztak. Vérképet is csináltak sokszor anno emiatt, néztek cukrot, de mindig minden jó volt. Még azt írjátok már le nekem, hogy így terhesen, ha gond van vele, mit tud egyáltalán csinálni a doki? Ad rá valamit, mit gondoltok?
2012. márc. 13. 10:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem sejt túlburjánzásom van más néven keloid.Ez azt jelenti,hogy minden műtéti hegemnél úgy nézki mintha egy domb lenne ott.Ezt nem az orvosok okozzák.Genetika.Sajnos ezen nem segít semmien "csodakrém" ezzel együtt kell élni sajnos.

Nekem is volt ilyen a császár hegemmel." variáció van.Az egyik az,hogy sajnos mivel én is duci vok ezért keletkeznek a vágás környékén zsírbuborékok.(nem én találtam ki orvos mondta amikor ez volt a panaszom)és ez kipukkad.Nekem betadinoznom és sebhintőznöm kellett és egy réteg steril gézlapot rátenni.A másik pedig a sipoly de nemhiszem,hogy ez lenne.Menny el dokihoz az a tuti.Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen tudtál, köszönöm szépen a segítséged! Jó hallani, hogy nemcsak egyedi az esetem és igen néha nekem is vannak ilyen kis pattanások körülötte. Ma megyek dokihoz, jajjjj csak a babómnak ne legyen tőle baja!üdv
2012. márc. 13. 15:07
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi a kérdésért de mi az a sipoly?
2012. márc. 13. 15:08
 10/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem a neten ezt a sipolyt, főleg végbélnyílás körül szokott lenni, vagy nemiszerven, olyasmi mint a tályog, elolvasva a cikket nem lehet vmi kellemes vááááá. Tályogom már kétszeer volt szőrtüszőgyuszi miatt a szeméremajkamon a borotválástól. fújjjjjjjjjjj olyan gáz volt, a sebészeten vágták fel és vagy egy hétig mászkálni kellett tisztogatásra minden nap és nagyon fájt. De hálég az úgy begyógyult, hogy a helye sincs meg. Anyu azt mondja, hogy nem kizárt, hogy valami varratproblémám lehet a hasammal, beszorulhatott és nem jött ki vagy ilyesmi. Neki öcsém után 10 évig néha begyulladt a vágás és egyszer csak kibukott egy cérna, fogta kihúzta és azóta sem gyulladt be neki soha. Hát nem tudom, csak a kisbabám épségben kihordjam, aztán meg majd remélhetőleg rendberakják az új csaszárral. De most sokkal tudatosabb leszek az biztos, tuti első pillanattal kenni fogom azzal a contratubex-szel. Amúgy a babóm szépen elevenen ficánkol, úgyhogy gondolom nem nagy a gond, meg nem is fáj a heg sem, egy picit még piros középen meg van még egy pici mélyedés ott. Nekem nem vastag meg nem dudoros, csak piri, de olyan pattanásos téma nekem is volt néhányszor rajta, főleg amikor menzeszt vártam. Nekem a sudocrem hatásos nagyon, az gyuszicsökkentő. Hát kedves utolsó remélem mindkettőnknek rendbejön egyszer! Jó babavárást!
2012. márc. 13. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!