Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kitől kell kérni? Szeretném a...

Kitől kell kérni? Szeretném a tgyást már a szülés előtt 28 nappal megkezdeni. Ehhez kihez kell fordulni?

Figyelt kérdés
Kell igazolás a nőgyógyásztól vagy a háziorvostól?
2009. jún. 11. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
a munkahelyeden kell a bérszámfejtésen kérni ,ott tudod megérdeklődni milyen igazolást kérnek ha előbb szeretnéd elkezdeni és van vmi nyomtatvány is amit ki kell tölteni.
2009. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is a munkahelyedről kell jövedelemigazolás, kell kérelmet kitölteni (különböző nyomtatványok, amit nekem a munkahelyen kitöltöttek), ha több munkaviszonyod, vagy biztosítási jogviszonyod volt, akkor mindről kell jövedelemigaolás, kell hozzá a kiskönyved, lehet, hogy az az orvosi (nőgyógyász) által kiállított lap is ami alapján a kiskönyvet kiállították (nekem ezt nem kérték, csak a kiskönyvet) És legkorábban az igénybevétel 1. napján kérelmezheted, tehát a 28 napot ha visszaszámolod.

Majd el felejtettem a területileg illetékes Megyei Egészségbiztosítási Pénztárhoz, vagy a fővárosihoz kell beadni. Sok sikert az ügyintézéshez. Remélem tudtam segíteni. Boldog babavárást!

2009. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Előzőnek igaza van, annyit még hozzátennék, hogy ha a munkahelyed kifizető hely, akkor neked csak az OEP honlapjáról letöltött TGYÁS igénylő lapot és a táppénz lezárásáról-szülési szabi kiírásáról az orvos által kiállított papírt kell a munkáltatód felé leadnod. A többit ők intézik.

Ez a szerencsés eset, így neked nem kell rohangálnod, csak ahhoz a dokihoz menned, aki a táppénzt eddig is kiírta neked!

2009. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!