Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az alábbi megjegyzé...

Mit jelent az alábbi megjegyzés? 6 hetes vagyok.

Figyelt kérdés

Az ultrahangon ezt a papírt adták, amire a következő van írva: Szabályos IU. petezsák látható, benne magzat nem ábrázolódik. Ges. 7,3 mm. Korai grav.

A Ges, az a baba mérete vagy a petezsáké? Ez jó méret? És mikor fog ábrázolódni a magzat? Tudom sokan kérdeztek már hasonlót, csak aggódom.


2009. jún. 12. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

7,3 mm-es a petezsákod, ami még üres. kb 5 hetes terhes lehetsz, legközelebbre már lesz szívhang is. (kb 1-1,5 hét múlva)

én 5 hetesen voltam, nekem is üres volt a petezsák. aztán csak 9 hetesen tudtam menni, és volt keze lába, szívhangja :)

2009. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Rágódtam azon,hogy a válaszom megírjam-e vagy sem?!Saját tapasztalatom a következő sorok és nem jelenti azt,hogy nálad is így lesz.

5-6 hetesen voltam először Uh-N akkor a következő eredményeim lettek: petezsák 14mm,szikhólyag 6mm,embrionális rész nem ábrázolódik.1 hét múlva kontrollra kellett visszamennem...de sajnos akkor sem volt embrió.Így Missed AB-re küldtek. Nagyon-nagyon remélem, hogy nálad ez másképp lesz.

A második terhességemnél már 5 hetesen látszódott az embrió.

Minden jót kívánok!

31 hetes

2009. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 13:19-es válaszoló!

Ez volt ma a leghasznosabb komment számomra!

Olyan jó, hogy itt tudunk egymásnak segíteni, de sokszor csak a frászt hozzuk egymásra és örülök, hogy kihangsúlyoztad, hogy ez a saját tapasztalatod (sajnos)!


A kérdezőnek kívánom, hogy minden rendben legyen........azt hiszem még pár héttel ezelőtt csak a teherbeesésnél olvasgattam írásait, és örülök, hogy most már ide ír. Ne stresszelj, és ne félj, minden rendben lesz!


Kívánok mindekttőtöknek kellemes, nyugodt babavárást, és remélem minél hamarabb csatlakozom Hozzátok.

2009. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem én is, hogy nem így lesz, mint ahogy az utolsó válaszoló írta. De alapvetően ez normális nem? Mármint, hogy még nincs benne semmi, és hogy ekkora a mérete?
2009. jún. 12. 13:27
 5/15 A kérdező kommentje:
bocsánat, javítom, utolsó előtti válaszoló...
2009. jún. 12. 13:28
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves 13:26-os válaszoló, köszönöm a jókívánságokat, és mielőbbi babavárást kívánok neked is, és minden jót!!
2009. jún. 12. 13:29
 7/15 anonim ***** válasza:

szia!


Igazuk van az előttem szólóknak, bár 1 valaki a saját negatív tapiját írta, dehát valakinek a realítást is "közölnie" kell. Én csak azt nem értem, hogy mi ez a ges. pl? az a terhességi hetet szokta jelölni ges. 5., ges.6...stb. de a pici (baba) mérete hogy jön oda? És korai terhesség idején nem is lehet magzat a petezsákban , max. embrió. Már bocsi a szőrszálhasogatásért, ez nem neked szól; de figyelembe vehetnék, hogy a kismamák 96%-a nem végzett orvosi vagy egészségügyi iskolát.

2009. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

a ges valószínűleg a petezsákot jelöli, mert utána van írva annak a mérete. mivel írta, hogy magzat nem ábrázolódik, terhességi hétről ilyenkor még nem beszélnek. nálam a terhességi hét pedig grav.sept-nek van rövidítve.


mikor kell menned újabb UH-ra?


első voltam

2009. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A ges(gestaciós idő) tehát a terhesség hetekben történő megadása!Tehát sejtelmem sincs miért írták mögé a petezsák méretét!a korai grav pedig korai terhességet jelent!

Olvastam előttem szólókat és igen előfordulhat hogy üres marad a petezsák azaz nem lesz belőle terhesség!

de nem szabad elkeseredni lehet hogy még nem ábrázolódik ez megesik!

Remélem minden rendbe lesz veletek!

Régóta próbálkoztok a babával!

Minden jót kíván Neked egy szülésznő

2009. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
most már kezdek én sem érteni mindent,mert ha 7 hetes és 3 napos, ahogy az a 7,3 a terhességi hetet jeöli, akkor már lennie kéne embriónak, és szívhangnak is.
2009. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!