Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az alábbi megjegyzé...

Mit jelent az alábbi megjegyzés? 6 hetes vagyok.

Figyelt kérdés

Az ultrahangon ezt a papírt adták, amire a következő van írva: Szabályos IU. petezsák látható, benne magzat nem ábrázolódik. Ges. 7,3 mm. Korai grav.

A Ges, az a baba mérete vagy a petezsáké? Ez jó méret? És mikor fog ábrázolódni a magzat? Tudom sokan kérdeztek már hasonlót, csak aggódom.


2009. jún. 12. 12:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A ges az angolul gestation sac vagyis petezsak. Tehat 7,3mm a petezsak. Nyugodj meg nem mindenkinek fejolodik egyforman a babaja es a petezsakja sem. Meglatod ha legkozelebb messz mar a baba is benne lesz es a szive is fog dobogni. Csak pozitivan es ne idegeskedj elvezd a kismamasagot! Gratulalok es boldog babavarast neked!
2009. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Szia!

Én most csütörtökön voltam uh-on.Akkor a doki nekem is azt mondta , hogy egyenlőre egy 7mm-es petezsákot lát és 5 hetes vagyok. Jövő héten megyek ismét, akkor már azt mondta többet látunk! :-)

2009. jún. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Gest. hét - terhességi hét

[link]

Én is átéltem ehhez hasonlót,mire végre látszódott is a babám.Borzalmas hetek voltak,de csak arra gondoltam,hogy tuti ott van,mert akkor a petezsák sem nőne.Hála égnek a második doki már türelmesebb volt,és mivel sem vérzésem sem görcseim nem voltak,nem küldött ab.-re hanem vártunk.

Most a 27. héten járok:):) és minden rendben van velünk.

Neked is minden jót és türelmet kivánok!

2009. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Előkerestem a papirjaimat ,hogy leirjam nektek.

Mi terveztük a babát,és alig vártuk már ,hogy mehessünk a dokihoz,aki csak annyit fog majd mondani ,igen terhes vagyok.Nahh...

Szóval 2008 dec.04-én jött meg utoljára.Karácsony és szilveszter között én már furcsállottam a hasam alját./megjegyzem a 170 cm-hez 52 kg. voltam ,elég vékonyka/kb.26 naponként szokott megjönni....nem jött meg..Január 8.-án mentem először a dokihoz,ezeket tapasztalta :Rendesnél nagyobb méh mobilis anteflexióban szabad környezet.Kolp:I / B,cyt facta.Hüvelyi ultrahang:rendes nagy uterusban 6x6 mm-es Petezsáknak imponáló képlet.Diagnózis: Korai terhesség? " hét múlva kontroll.


A második alkalom január 22.-én volt.Azt mondta ne éljem bele magam ,szerinte itt nincs baba.Ezt irta a papiromra: kontroll ultrahang:gravid uterusban7,7x 18,3mm-es szabálytalan alakú petezsák.Diagnózis:Missed ab.grav,.s.6? arra gondolt,hogy elhalt terhesség.

Azt mondta ha véreznék vagy dörcsölnék azonnal menjek be a kórházba,mert akkor elhalt és ki kell kaparni.

Nagyon biztató volt,gondolhatjátok...

Mindeközben a pocim egy picit nagyobb lett és én végig csak arra gondoltam ,hogy akkor megjönne,vérezgetnék,tehát csak van ott benn valami..

Hjaaa...és még alul odairta szükség esetén kontroll....

nahh hát másik dokihoz mentem ....


A harmadik alkalom február 5.-én/ másik doki,aki egy tündér türelmes ,kedves ember/itt már terhesség bizonyitott,mert a vérvétel meg vizelet alapján terhes voltam.

Gravid uterus cavumában egy szabályos petezsák,benne egy élő embrio CRL:18.7mm Subchorialisan kiterjedt 40mmx10mm-es haematoma/bevérzés/

Diagnózis:Grav.S.8 8w4d /8 hét 4 nap /

Nahhh itt megerősitett tényleg.itt már sirtam,hogy milyen jó hogy vártunk....de a bevérzés miatt aggódott..pihennem kellett és kerülni a szexet.../2 hétig birtuk/.Mivel nem véreztem és nem görcsöltem ,semmi bajom nem volt.

Most a 27 héten vagyunk és minden tök jó,,és csak jó dolgokra gondolok,és hogy egy gyönyörű,egészséges kislányunk lesz.

2009. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

6 hetesen nem vagy még terhes!!!

"magzat nem ábrázolódik". Mit nem lehet ezen megérteni?

12 hetesen beszélhetünk terhességről, több okból kifolyólag, ennek szakmai okai vannak. Előtte teljesen értelmetlen vizsgálgatni magad. Ki küldött el egyáltalán? Minek paráztatod magad a TB terhére teljesen feleslegesen? Biztos az első gyereked.

Azt nem értjük, hogyha van nőgyógyászod, védőnőd meg minden hasznos, akkor ők mér nem tudják ezt a kérdést megválaszolni, amiért ide ki kell ezt írnod?

2018. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!