Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy terhes kismamának fontos...

Egy terhes kismamának fontos az étkezés, hogyan tudnám megértetni vele?

Figyelt kérdés
Közel félidős a párom, de csak kb. 40 kg,nem akar enni,mindenre azt mondja hányingere van és nem éhes.Előtte is állandóan ilyen gondokkal küzdött,mert képes volt 2-3 napig is ellenni,úgy hogy szinte semmit nem evett.Most már nagyon aggódik az egész család,mert csont-bőr. Hogyan tud igy fejlődni a baba és nem lesz valami baja,kap elegendi vitamint,élelmet a fejlődéséhez?

2012. márc. 21. 05:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
bocsáss meg de ,ha egy terhes nőnek még magyarázni kell ,hogy egyen,mert az nem járja ,hogy 2 napig sem eszik,na ott akkor baj van az emeleten,
2012. márc. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy anorexiás? A terhesség fokozhatja nála a testképzavart. Szerintem forduljatok orvoshoz. A védőnő nem mondja, hogy baj van?
2012. márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te nem fogod tudni megértetni vele, sajnos. Jó lenne orvoshoz elvinni...

Jójó, nekem is volt hányigerem, de amellett éhség is volt bennem, sőt, a hányingeremet némileg csökkentette ha ettem.

Reméljük, a baba egészséges lesz!

2012. márc. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a 18. hétig úgy hánytam, hogy semmit nem bírtam megenni, több, mint 10 kilót fogytam, tényleg semmi nem ment le. Szerencsére a baba egészséges volt/lett, hiszen az én tartalékaimat szívta le. De egy 40 kilós embernek már nincsenek tartalékai. :( Próbáld meg rábeszélni, hogy legalább zöldséget, gyümölcsöt egyen. Ha így folytatja kórház lesz a vége. :(
2012. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el belgyógyászhoz, létezik magzati alultápláltság szindróma. Valamilyen magzatvédő vitamint pedig addig is szerezzetek be (minél komplexebbet ebben a helyzetben, a Gravida lenne talán a legjobb), ilyen szituációban elengedhetetlen. De mihamarabb forduljon orvoshoz, ott akár infúzióban is tudják pótolni a kiesett tápanyagot, ha szükséges.

(Hányingerem nekem is volt, a 18. hétig, fogytam is, de ennyire nem volt azért durva - napi három étkezést azért leerőltettem mindenképp, és igyekeztem ezeket minél változatosabbá tenni.)


33 hetes kismama

2012. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hányós voltam a 9-12. hétig és fel adagokat ettem és csak úgy bírtam ki hányás nélkül, ha reggel 2 dl kakaót/tejet ittam, majd 1 vagy 1,5 óra szünet, hogy bennmarad-e, majd utána tudtam reggelizni. Ebédet keveset, majd vacsi előtt is 2 dl kakaó/ tej majd újabb 1 vagy 1,5 óra szünet, és ha minden ok tudtam vacsizni.Én hál'Istennek nem fogytam, mert 2-3 nap után sikerült beállítanom a rendszert.

Előtte a 6. héttől pedig mindentől hányingerem volt, akkor pirítós ettem, hajában főtt krumplival, körözöttel, esetleg zsíros sajttal, vajjal. Nekem bevált, persze csak keveset, de mégis hogy ne legyen gond.

Szerintem tényleg orvoshoz kellene mennetek, mert túl sovány a barátnőd, a félidőben már legalább 5-6 kg-ot kellett volna híznia az alapsúlyához képest, vagy többet, mert alapból soványként indult.Egyébként nem értem a védőnőtöket sem, neki már szólni kellett volna. Mondjuk az is lehet, hogy szólt, csak a barátnőd nem ment el dokihoz, vagy letagadta, hogy gond van. Ha nem intézkedtek gyorsan elmehet a baba. Sajnos, van, hogy a 21. hét környékén is spontán vetélés lehet.

Bocsi egy indiszkrét kérdés: mindketten akartátok a babát, mert lehet, hogy a barátnőd nem igazán állt még rá készen, s a szervezete(tudatalattija) így tiltakozik.

Az is probléma lehet, hogyha még nagyon fiatal, esetleg mehet közben jött rá, hogy korai, vagy hogy esetleg csalódott benned(nem figyeltél rá eléggé(sok nőnek a terhesség alatt sokkal több figyelem kell, főleg, hogyha nem is igazán szeretett volna gyereket, akkor jutalmazni kell az erőfeszítéseit tárgyi dolgokkal/esetleg olyan élményekkel amiket szeret(utazás, mozi, könyv-ki mit szeret).

Nem tudom mi lehet a probléma nálatok, de intézkedjetek minél előbb, és próbáld kimozdítani, és sok örömet okozni neki, hogy a pozitív energiák, a nevetés, a jó élmények átsegíthetik a fizikális gondokon.

Sok sikert, s majd légyszi írd meg, hogy alakult a helyzet.

2012. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen beszelj az orvosaval, hatha O meg tudja gyozni.

En kb mindig azt irom, hogy egy normal testalkat eseten hizni sem igazan fontos, amig van mit leepiteni a kismamarol, addig a baba rendesen tud fejlodni.

En is nagyon vekony/sovany voltam, amikor teherbe estem, 20. hetig en sem hiztam semmit, de en nem voltam korosan sovany es ettem normalisan, 20. het utan gyonyoru tempoban hiztam a heti fel kilokat, szules utan kezdosulyomnal voltam. Nalam igy alakult.

De amit te irsz az mar veszelyes. A baba valoszinuleg meg tudott is idaig jol fejlodni, mert elvette, amit kell, de most mar tobbre lenne szukseg. Raadasul a parod ha igy folytatja, akkor szules utan harmincpar kilos lesz, annyi ereje nem lesz, hogy hazamenjen a babaval, szoptatast mar most ki lehet zarni, raadasul felkeszulhettek nyugodtan minimum tobb honapnyi ejszakazasra, szakaszos alvasra (mert ez normalis egy picivel), az ejszakazas es a kialvatlansag viszont zabalja az energiat, ha alultaplalt, akkor az idegrendszere is ki fog keszulni.

Sajat pelda, mert en amikor ket gyerekes lettem es a kisebbik fiam hat honapos koratol kb masfel eves koraig napi 3-4 ora alvast engedett nekem a fogzas miatt, ezt is kb 5 reszletben. Mint irtam en mar alapban nagyon vekony voltam, akkor a kialvatlansag miatt 10 kilot fogytam meg ebbol is, pedig en meg ettem is. De igy is ki voltam keszulve, a szervezetem is legyengult, ha elkaptam egy kisebb nathat (akar a nar kozepen), akkor 2 honapig nem gyogyulam ki belole, rament a tudomre, sorolhatnam.


Szoval tenyleg probaljatok valahogy jobb belatasra birni. Hanyinger ide, vagy oda, ettol fuggetlenul ki kell hordania a babat, utana pedig el kell latnia, ez legyengulten nem fog menni.

Ha tenyleg csak a hanyinger az oka es nem mentalisan sajat maganak generalja a dolgot, akkor pedig az orvosanak mar kutya kotelessege lenne eszrevenni, hogy le van gyengulve, ilyenkor ezzel korhazba is kerulhet, ahol infuzioval kura szeruen probalnak tenni a rosszullet ellen, folyadekpotlast kap es enni is megtanitjak.

2012. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!