Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down szindróma egyértelmű jelei?

Down szindróma egyértelmű jelei?

Figyelt kérdés

12 hetes uh minden rendben, nyaki redő 1,4,orrcsont látható.

Afp 0,58 mom(határérték 0,4-2,5között).

Holnap megyek vissza a védőnőhöz és a magánorvosomhoz is.


Nagyon aggódom,mert mindenhol 0,7 az alsó határérték, de nálunk 0,4. Miért ilyen összevissza ez az egész vizsgálat???


26 éves vagyok


2012. márc. 21. 12:01
1 2
 1/14 anonim válasza:
Az AFP elég megbízhatatlan, mert nagyon pontosan a megadott időben kell levenni, ha a kismama túlsúlyos, az is befolyásolja az eredményt, stb. A legbiztosabb a magzatvíz mintavétel, a korionboholy vizsgálat, ott 99,99% eredménnyel megmondják, hogy mi a helyzet, vagy létezik egy kombinált teszt, ahol vérből, plusz UH vizsgálattal mondanak valószínűséget.
2012. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
magzatvíz mintavétel _vagy_ korionboholy... bocs
2012. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0,58 az a határértéken belül van. Mi a gondod?
2012. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én sem értem mi a gond. Az afp belül van, orrcsont, nyaki redő ok. Akkor mi a para tárgya? Doki mit mondott?
2012. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A dokim ki van kapcsolva, valószínűleg éjszaka ügyelt.

a para tárgya,hogy a határértéken belül van, de mindenhol 0.7 a határérték nálunk nem. És így már aggaszt

2012. márc. 21. 12:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Az AFP nem jelent SEMMIT!És-sajnos-nincsenek egyértelmű jelei,ezt csak a chorion-biopszia,vagy az amniocentézis mutatja ki.
2012. márc. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell ennyire aggódnod. Ez már a 3-ik hasonló kérdésed, és hidd el, csak ártasz magatoknak ezzel, mert nem feltétlen nyugtatnak meg a válaszok. Itt például igen, mert olyan a kérdésed. Tényleg nem kell aggódni, holnap úgyis mész dokihoz, ő is meg fog nyugtatni. Ne azzal foglalkozz, hogy máshol mennyi a ref. tartomány. Megnéztem most a papíromat, az enyémen például nincs is rajta! Egyébként ez a korrigált MOM érték? Mert az számít. Orrcsont van, nyaki redő jó, és még az Afp is jó, akkor nincs miért izgulnod! Nyugodj meg, semmi baj sincs! Az Afp amúgy is elég megbízhatatlan, de neked ráadásul jó is! Nyugi!

2012. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Már annyiszor megfogadtam nem jövök ide,mindig elbizonytalanodom,aztán persze kiderül,hogy minden oké.


Tapasztalatokre lettem volna kíváncsi,ki volt hasonló helyzetben st....de ilyen kérdésre alig érkezik válasz, a mekkor a pocim, hzítam stb..pedig rengeteg(:(

2012. márc. 21. 13:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem a terhességem felétől riogattak azzal, hogy túl nagy a feje a fiamnak, rövid a combcsontja, még genetikusnál is voltam, azt mondták törpenövésű lesz, down szindrómás is lehet, stb. Most van egy 1 éves egészséges, gyönyörű kisfiam. Én is halálra izgultam magamat. Nyugodj meg, ráadásul neked nem is mondták, hogy baj lenne. Ha bármi gond van, akkor a dokid már szólt volna, az ultrahang is tökéletes. Holnap azért mond el a félelmeidet a védőnőnek és a dokidnak, hogy végre megnyugodj.

2012. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hidd el,mindenki segíteni próbál,csak köztudott(orvosok,szülésznők,terhesgondozást végző szakemberek körében is),hogy az AFP ma már egy elavult vizsgálat,ergo NEM veszik figyelembe az eredményét.Ezért vannak a komoly vérvizsgálatok,a genetikai UH-ok.Nagyon sok orvos kardoskodik már a mellett,hogy ne legyen,mert csak megijeszti a kismamákat(lsd.pl. Te).Kombinált vagy integrált tesztet nem csináltattál?Annak van létjogosultsága!
2012. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!