Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvégeztessem a down-kór szűrést?

Elvégeztessem a down-kór szűrést?

Figyelt kérdés
biztosat nem tudnak mondani csak arányokat, és sajnos nagyon drága is, ez miért nem ingyenes? 27 éves 10h km
2012. febr. 17. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem végeztesd el. 25hkm
2012. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

mert 27 évesen kevés a rizikó down korra.

down kor rizikó az anya korával, esetleges családi elözmény mindig növeli a kockázatot. pl nálunk németországna 35 felet ingyenes, mert akkor már elég nagy a kockázat.


azt is el kell döntened ha nagyon rossz eredmény születik mit fogsz tenni? addigra már 20 hetes is lehetsz és úgy fogják megszüleszteni a babát, aki akkor már akár 200grammot is nyom.

2012. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha biztosat nem is tudnak mondani, de nagy valószínűséggel meg tudják erősíteni vagy cáfolni, hogy down-os -e? Én megcsináltatnám.

Ha az ember 4d-s uh-ra se sajnálja azt a 15 ezer forintot, magánrendelésekre se azt a 10-10 ezret, akkor erre pláne, főleg ha indokolt elvégeztetni.

2012. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Ha biztosat nem is tudnak mondani, illetve semmi nem indokolja (generációs előzmény) akkor nem csináltatnám meg. Fiatal vagy, nem nagy a kockázat.
2012. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan kórházak, én is ilyenben szültem amelyek, szerződéses kapcsolatban állnak olyan intézményekkel ahol az integrált és a kombinált tesztet, (ami vérből és az ultrahang eredményből ki tudja mutatni az esetleges betegséget), ingyen megcsinálják, legalábbis a kombináltat, és kérésre megismétlik pár hét múlva az integrált tesztet is, nekünk az 15.000,- Ft volt. Esetleg utána nézhetnél, hogy a te kórházadban nincs-e erre lehetőség.
2012. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok: Azt elfelejtettem írni, hogy 12 h terhességig meg kell csinálni az elsőt, és 16 h a másodikat, ahhoz, hogy eredmény megbízható legyen.
2012. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
10 héttel ezelőtt én is gondolkoztam rajta, de hálistennek kértem. Ilyen rossz a rendszer Magyarországon, hogy még ezért is fizetni kell, de nem akarlak elkeseríteni, de még annyi dolog lesz ami miatt halálra aggódod magad a terhesség alatt, hogy megnyugtató a tudat, hogy legalább ezt kizártad, én örülök, hogy van.
2012. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarlak elkeseríteni, de ha megszületett akkor mennyit fogsz majd aggódni. Én mindig úgy voltam, hogy a csak egyszer szülessen meg és tessék, mindig aggódok valamin :) De hát ez így kerek :)Ha fizetni kell és kibírod fizetni a nyugalmad érdekében csináltasd meg! Boldog babavárást! :)
2012. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképp csináltasd meg,szerintem ez nagyon fontos,én minden vizsgálatot megcsináltattam amit csak lehetett:)
2012. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos az előző babámnál nem engedtem, hogy magzatvizet vegyenek, így mikor halva született 22 hetesen, nem tudtuk mért. Mivel bomlott már nem tudták elvégezni a szövettant.

Most ismét babát várok, 12 hetesen voltunk egyesített szűrésen az Istenhegyi Géndiagnosztika központban. Vért vettek és ultrahangot csináltak. Ha jol emlékszem 31000ft volt. Ott mindent rendben találtak. Most rossz lett az AFP-m, csütörtökön megyek dokihoz, lehet, hogy ismét genetikára küld.


Neked kell eldöntened mit szeretnél. 100%-at ugyse tudnak mondani. Én bánom, hogy az előző babámnál nem csináltattuk meg a magzatvízvételt. Akkor ugy láttuk jobbnak, bár én betegen is megtartanám. Több gyerekkel nem akarok probálkozni, még egy traumát nem élnék túl. Remélem ez a babám rendben lesz.

2012. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!