Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai vizsgálatot csinálta...

Genetikai vizsgálatot csináltattatok alacsony afp- miatt?

Figyelt kérdés
Kedden voltam 19 hetesen uh-n és a papíromra ráírták, hogy ez a vizsgálat javasolt. Csütin megyek dokihoz, védőnőhöz és addig kérdezném, ez mit jelent? Elküldenek amniora? Ki volt már így? Kicsit félek. Az afp-m: 0,76. Köszi,ha írtok.

2012. márc. 24. 11:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%

"Az integrált teszt egy türelmet követelő vizsgálat. Két részből áll, a vizsgálatok elvégzése között hetek telnek el. Az első része tulajdonképpen a kombinált teszt, a második pedig a quartett (négyes) teszt. Kockázatbecslést ebben az esetben a második vérvétel után adnak, a két időpontban kapott adatokat együttesen elemzik és értékelik.

Az integrált teszt lényege éppen az, hogy mindkét teszten meg kell jelenni. Ha a második elmarad, akkor az első teszt alapján (kombinált teszt) adják meg a kockázatot. Az integrált tesztnek is az a célja, hogy a legnagyobb pontossággal becsüljék meg a segítségével a kromoszóma-rendellenességek, főleg a Down-kór és az idegcső-záródási rendellenesség előfordulásának kockázatát. Ez a jelenleg alkalmazott leghatékonyabb módszer.


Az integrált teszt meneteAz integrált teszt menete


Az első vizsgálatra a legalkalmasabb időpont a terhesség 12. hete. Ekkor ultrahang vizsgálatot végeznek, ahol a magzat nyaki redő (vagy tarkóredő) vastagságát (NT) mérik meg, és vért is vesznek, amelyből a PAPP-A (ez egy fehérje) szintjét határozzák meg. Az ultrahang vizsgálaton az ülőméret (CRL) segítségével megkapják a pontos terhességi kort is, ami a későbbi vizsgálat elvégzésénél nagyon fontos lesz.

A második vizsgálat ideális időpontja a 16. terhességi hét. Ekkor szintén vérvételre kell menni, ahol négy fontos értéket határoznak meg: az AFP (alfa-fötoprotein), hCG, ösztriol és inhibin-A szintjét. Így az integrált teszt során összesen hat markernek nevezett jellemzőt értékelnek egyszerre. A kockázat meghatározásánál a már megszokott módon figyelembe veszik a kismama életkorát is.

2012. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

Jó akkor négyes teszt. Régen voltam már terhes 1.5 éves a lányom így nem vagyok naprakész abban, hogy melyik trimeszterben milyen vizsgálatokkal szűrhető nagyobb biztonsággal a down kór csak azt tudom, hogy az afp elavult és a megfelelő helyen egy jó szakember pontosabb diagnózist tud mondani.

Nem kell oldalakat bemásolgatni.

2012. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Most tudtam csak ide nézni, zsúfolt napjaim voltak. Az uh-n mindig rendben volt minden, azt mondta a vizsgáló csaj, hogy szépen fejlődik a baba. Ő írta rá a papírra, hogy javasolt ez a vizsgálat. Eddig a 12 hetesen és a 19 hetesen is rendben voltunk. A 16-ik héten vették le a vért, a védőnőm semmit se szólt az eredményre,hogy szerinte alacsony lenne. A súlyom 54 kiló, kérdezték vérvételkor. Eddig minden eredményem jó. Remélem csütörtökön a dokim is ezt mondja majd. Köszönöm mindenki válaszát, zöld kezecskék a jutalmak:-)!
2012. márc. 25. 21:00
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne döntsd már el kedves utolsó válaszoló, hogy mit tegyek, objektív akartam lenni és nem hülyeségeket írni, mint te!
2012. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!