Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem túl alacsony a 0.74-es...

Nem túl alacsony a 0.74-es afp értékem?

Figyelt kérdés
Megnéztem és 0.5-2.5-ig jó, ez van a papíromra írva. De ez elég alacsony. A védőnőm azt mondta rendben van. Másnak is volt ilyen alacsony? Rendben lett a babája? Köszönöm.

2012. márc. 8. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
afp? Nekem 33, valamennyi a 16.hetes. Vagy neked már nem ezt az afp-t csinálták?
2012. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 0,6 MOM volt, a határérték akkor nálunk 0,7 MOM volt! Úgyhogy egyrészt máshol-mások a határértékek, sok helyen figyelembe sem veszik az alsó határt! Az afp amúgy is elég sokszor ad fals eredményt. Az uh-s vizsgálatok sokkal fontosabbak, ha ott nem találnak bajt, akkor az afp-t a dokik figyelembe sem veszik.

Amúgy az én eredményem végkifejlete egy makk egészséges kislány. Már másfél éves.

2012. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alsó határ nagyon változó, pont azért, amit az afp eredmények gauss görbéje is mutat: [link]


Hatalmas az átfedés az egészséges és a nem egészséges adatok között, ezért szinte kizárólag Magyarországon végzik már, önmagában viszont nem informatív, csak a négyes teszt többi tagjával. :) A te értéked egyébként tökéletes!

2012. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is majdnem ennyi volt az afp-ém, 0,76. Nálunk 0,8 alatt már nem jó. Elküldtek vele genetikára, persze ott szinte kinevettek, hogy ez az érték egyáltalán nem rossz és mindent rendben találtak. :)
2012. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alfafötoprotein középarányos (ún. multiple of median - MoM) értékben kifejezett normál értéke 0,8 és 2,5 MoM közé esik. A MoM azt jelenti, hogy csak az adott terhességi korra jellemző érték szerinti középértékre standardizálják a vizsgálatot. Ez pontosítja az értékelést, azonban a megnöveli a pontos terhességi kor jelentőségét.

Várhatóan megszüntetik ezt a vizsgálatot a pontatlansága miatt, viszont addig ameddig ez nem történik meg, addig "rossz" értékkel el kéne a dokinak küldenie genetikai UH-ra. 99%-ban mindent rendben találnak, de ugyebár jobb félni, mint megijedni.

2012. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!