Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kirughatnak a munkahelyemről...

Kirughatnak a munkahelyemről ha még nem járt le a probaidőm?

Figyelt kérdés
4hetes vagyok...
2012. márc. 24. 14:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

kirughatnak


úghogy ha csak nincs valami baj,és nemsokára lejár,vigyázz magadra és hallgass mélyen


utána már elmondhatod,legyen meg a papirod hogy igen,terhes vagy,nem rughatnak ki


de nem fognak szeretni se

2012. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
még két honap mire lejár a probaidőm...csak félek hogy ki akar majd irni a doki mert 12orában dolgozom...éjszaka is...
2012. márc. 24. 14:10
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg titokban tartani addig. Én is így jártam, próbaidő alatt lettem terhes. Vacilláltam nagyon, hogy elmondjam-e... Arra jutottam, hogy elmondom, mert így fair, de a főnököm másnap behívatott, hogy akkor elválnak útjaink. Rá 1 hétre kórházba kerültem fenyegető vetéléssel, szóval ha nem mondom el, akkor is kiderült volna a kórházi igazolásból. Szerintem, ha tudsz, akkor várj a bejelentéssel a próbaidő végéig, nehogy úgy járj, mint én.
2012. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%

A 91. naptól vagy védett, akár próbaidőn vagy akár nem.


Azért, mert 12 órában dolgozol, nem fog kiírni a doki.

2012. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó: tévedsz, kevered a családi adókedvezmény jogosultsággal.

A védelem a fogantatás vélelmezett időpontjától él. (tekintve, hogy nem közszolgálati tisztviselő, bejelentenie sem kell a védelemhez)

2012. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5-ös: nem ezt mondták a kolléganőmnek az ügyvédek, amikor be akarta pereli a céget..... Persze biztos mindegyik ügyvéd (talán 3at keresett fel, de inkább többet) téved.
2012. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha határozott idejű a munkaviszonyod,akkor sajnos a kismamákat megillető felmondási védelem rád nem vonatkozik. Ez azt jelenti, hogy (táppénz vagy terhesség ide vagy oda), ha lejár a munkaszerződésedben meghatározott időtartam,akkor a szerződésed mindenképp megszűnik.

Ha nem veszélyes a munkaköröd a magzatra és Rád, akkor azt tanácsolom, hogy dolgozz, ameddig csak tudsz. Én olyan helyen tevékenykedtem határozott idejű szerződéssel, ahonnan azonnal táppénzre küldtek, amint kiderült, hogy babát várok. A táppénz viszont csak addig jár, ameddig aláírtam a szerződést. Az én esetemben ez pont 3 hét volt. :(

2012. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig csak tudsz, dolgozz. És várd ki a necces 12 hetet. Addig el is vetélhetsz (nekem már kétszer is volt). Mekkora pofára esés lenne, ha kirúgnak és elvetélsz. Se meló, se gyerek.

Bocsánat a nyers fogalmazásért!

2012. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem megoldották, nem hosszabították meg a szeződést. Próbaidő lejártával elköszöntek. 1 hetet táppénzen voltam, és ugye azon rajta volt a veszélyeztetett terhse kód. Hiába nem mondtam nekik, tudták.
2012. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

6-os: nem tudom milyen ügyvédeket keresett fel a kolléganőd, de minden munkajogász ismeri a Munka törvénykönyvét, amelyben nincs ilyen korlátozás- így a rendes polgár jogi vélelmet állítja fel a terhesség kezdetére, a fogantatás idejét.


Ha olyan jogásznál volt, aki ezt nem tudja, nem igazán jó helyre ment.

Mondjuk nekem aztán teljesen mindegy, de amit elírtál, az tévedés. Nem muszáj nekem hinned, megkérdezhetsz más jogászt is - próbálkozz egyből egy munkajogásszal, és ő el fogja mondani azt amit ide leírtam.

2012. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!