Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy hetet dolgoztam a munkahel...

Egy hetet dolgoztam a munkahelyemen és egyik reggel begörcsöltem. Elmentem dokihoz és kiderült kb. 5 hetes terhes vagyok. Kiírt táppénzre. Kirughatnak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy hetet dolgoztam a munkahelyemen és egyik reggel begörcsöltem.elmentem dokihoz és kiderült kb.5 hetes terhes vagyok.Kiírt táppénzre.Nincs próbaidő a szerződésemben,csak az ,hogy határozatlan időre vettek fel.Kirúghatnak ha most megyek a táppénzes papírral?
2008. júl. 13. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nincs próbaidő és véglegesítve vagy akkor nem rúghatnak ki bár ritka az olyan melóhely ahol nincs próbaidő de ha így van táppénz alatt nem rúghatnak ki!
2008. júl. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha mégis van próbaidő, akkor törvényesen kirúghatnak! Minél előbb szerezz kiskönyvet! Sajnos ha ki akarnak rúgni megteszik. Maximum mehetsz munkaügyi bíróságra. Igazából ez attól függ hogy a munkáltató mennyire tolerálja a terhességet...(kevés helyen szokták...) Mindenesetre maradj táppénzen amíg nem beszélsz velük! (engem simán megzsaroltak a melóhelyen pedig nem voltam próbaidős, és volt kiskönyvem is...) Hihetetlen szemetek tudnak lenni!
2008. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2008. júl. 13. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Csatlakozom a többiekhez és én is csak ugyanazt tudom mondani,hogy ha nincs a munka szerződésédben probaídőről szó akkor kirúghatnak!20 hetes kismami
2008. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi!elírtam nem rúgtahatnak ki
2008. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt semmiképp nem rúghatnak ki, utána pedig csak indolokolt esetben, de ha bemutatod a terhességi kiskönyvet, onnantól fogva megint nem tehetik. Boldog babavárást!
2008. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Képzeljétek,vannak még rendes főnökök!Nem rúgott ki,azt mondta menjek nyugodtan táppénzre és kellemes babavárást kívánt! :-)))
2008. júl. 14. 13:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Tévedtem! Nincs rendes főnök,most egy hónap után mégiscsak kirugott!Úgy néz ki se táppénz,se gyás. se gyed.El vagyok keseredve!
2008. aug. 18. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!