Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukorvizsgálat...

A terheléses cukorvizsgálat miért nem egyforma mindenhol?

Figyelt kérdés

Én a XV. kerületi SzTK-ba megyek.

Ma voltam éhgyomri vérvételen és holnap kell mennem megint. Holnap is vesznek éhgyomorra majd 4X vesznek 30 percenként újra.

Sok helyen azt olvastam, hogy az éhgyomri után megisszák a 75g-os cukros vizet és rá 2 órára vesznek újra, és ennyi. (Nem kínozzák a kismamákat)

A beutalómon sincs semmi extra, hogy ilyen típusura kellene mennem, hanem csak a sima OGTT.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: 24 hkm


2012. márc. 27. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert többféle OGTT létezik, amit neked csinálni készülnek, a legpontosabb eredménnyel szolgáló fajtája - sokkal pontosabb eredménnyel szolgál a cukoranyagcseréről. Neked csinálják jól. A cukorterhelés nem kínzás, elég komoly szövődmények kiszűrésére alkalmas vizsgálat. Nálunk nem így csináljak, csak kétszer szúrnak, és nem is örültem neki, azon is gondolkoztam, hogy megkérem a férjemet, hogy ő csináljon nekem egy ilyet (ő orvos). Végül elvetettük, de csak mert folyamatosan tudom nézegetni (nekem egyébként megvan ennek a rizikója is, emiatt aggasztott kicsit jobban). No, mindegy, a lényeg: ahol nem így csinálják, ott finanszírozási kérdésről van szó, mint mindig. :)


33 hetes km

2012. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk viszont csak egyszer! Reggel itthon meg kell reggelizni, majd pontosan 1 óra múlva megjelenni és leveszik! Nálunk ennyi a cukorvizsgálat!
2012. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Köszönöm a pontos és korrekt választ! Természetesen számomra is az a legfontosabb, hogy minden kiderüljön időben, ha baj lenne.

Kedves második válaszoló!

Neked is köszönöm a választ!

2012. márc. 27. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!