Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyari (augusztus elejen fog...

Nyari (augusztus elejen fog szuletni) babat mennyi idosen lehet eloszor kivinni setalni vagy levegozni, azelott pedig ablakban?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

én nov-ben szültem, és nem volt 3 hetes a kisfiam, amikor már lementünk sétálni.

szerintem egy nyári babát már 2 hetesen bőven ki lehet vinni, csak nem délben, a legnagyobb napsütésben.

2009. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a tavaszi/nyári gyerekeimet másnap már vittem. Kint voltak a kertben majdnem egész nap. (persze árnyákban). A télit 1 hetes korában.
2009. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az újszülött élete első 3 hetében a legellenállóbb. Ilyenkor lehet vele utazni, vinni ide-oda, semmi bajuk nem lesz. Persze nyáron nem a legnagyobb melegben vidd sétálni.
2009. jún. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyjából mindegy, lényeg hogy ne fázzon meg, ne kapjon hőgutát. A fokozatosság elvét mondjuk én azért betartottam, áprilisi hűvösben csak levegőztettem pár percekre, aztán fél órára, majd egyre több időre vittem ki.
2009. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne kivinni levegőzni, ha kinn is jó idő van? Amint a kórházból is elengedtek, mi nyugodtan jártunk sétálni is. Viszont az UV-sugárzástól tényleg nagyon kell óvni, még árnyékban is takard vagy kend be kifejezetten csecsemőre való napfényvédő krémmel! A másik amit gyakran tapasztalok, hogy anyukák sokszor nagyon túlöltöztetik a kisbabákat, pedig a túlmelegedés legalább olyan veszélyes, mint a megfázás, sőt! Egy 1 hetes baba gyakorlatilag már megszokta a kinti (méhen kívüli) hőmérsékletet, egy vékony sapkától eltekintve öltöztetheted nyugodtan az időjárásnak megfelelően.
2009. jún. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,az anyukak hajlamosak tuloltoztetni es tulmelegiteni a lakast,ez szerintem osztonszeru,az embernek az az erzese hogy egy ilyen picinek annyira vekony a bore hogy fazni fog a nagy melegben is...A furdessel is szerintem mindenki igy van az elejen,foleg elso babanal...Koszi a valaszokat.
2009. jún. 15. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!