Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folyadékot fogyasszon...

Mennyi folyadékot fogyasszon egy terhes kismama és mit?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyrészt vizet, vagy édesitetlen teákat, a napi 2-3 liter javasolt, de amennyi jól esik.
2012. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Legalább 2 l javasolt. Majdhogynem bármit lehet inni, csak ne szénsavasat. Tejet, gyümölcsleveket, vizet, teát.
2012. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Amennyi jól esik. Én alapból sokat iszom, (napi 3-4 litert), de a 30. hét óta már 6-7 litert is iszom. Nekem a víz esik jól, de időnként rákívánkozom a rostos üdítőre és a colára! is!
2012. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1. válaszoló igyál sok édesítetlen teát:P


Annyit igyon, amennyi jól esik, de 2 litert legalább.

Én tejeskávét CUKORRAL!

szénsavmentes ásványvizet

rostos leveket

szoktam inni.

2012. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 l felé ne menjél.Én napi 3l ittam és keveset pisiltem,nagyon vizes voltam,de mióta lecsökkentettem azóta se a lábam se a kezem sem az arcom nem vizesedik.
2012. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: én midnig édesitetlen teát iszom, édesen nem szeretem.


Azért kell nagyrészt édesitetlen teát meg vizet inni, mert az üditökben, gyümölcslevekben, cukros italokban rengeteg kalória van, amitöl csak elhizik a kismama és igy jön fel rá 20-30 kg a terhesség alatt, ami teljesen felesleges és káros is. Persze NÉHA lehet, de alapesetben jobb mindél kevesebb felesleges cukrot bevinni.

2012. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen egyénfüggő dolog ez is!

2x voltam terhes, azt ittam, amit megkívántam, nem érdekelt, hogy cukros-e vagy sem. 12kg-ot híztam mindkétszer.

Szülés után hamar visszanyertem bombázó alakomat.

Most várom a 3. babámat és ugyanaz a helyzet.

Nehogy már ízetlen italokat kelljen élnem terhesen:(

el tudom képzelni miket ehettél.....:P

2012. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nehogy már ízetlen italokat kelljen élnem terhesen:(

el tudom képzelni miket ehettél.....:P"


NEkem nem izetlen a cukor nélküli tea, csak nem édes, hanem tea izü.


Nem tudod elképzelni, hogy miket ettem, mert nem volt olyan étel, amit NEM ettem volna, csak nem zabáltam...

2012. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

jó neked, mert én rengeteg ételre rá se tudtam gondolni...megfőzni is nehezen tudtam, amit nem kívántam.

De zabálni tényleg nem kell terhesség alatt, az biztos.

2012. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezen kár vitatkozni,mert a lényeg,hogy a 2 liter meglegyen!

Az,hogy ki milyen alkat,hogy hízékony-e vagy sem, az teljesen egyénfüggő.

Van aki tényleg csak a legminimálisabb mennyiséget és kalóriát eszi-issza és mégis hízik.A másik pedig ehet annyit és olyan kalóriadús kajákat,amilyet csak megkíván,és mégsem hízik csak nagyon keveset(Pl. én is ilyen vagyok).

2012. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!