Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahely és terhesség....

Munkahely és terhesség. Kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Olyan szerződésem van, amiben meg van határozva, hogy minden hónapban egy bizonyos forintban mért bevételt várnak el tőlem,(teljesítményt) és ha nem teljesítem azt, akkor felmondhatnak. Ilyen esetben az sem kivétel, hogy ha valamikor terhes lennék? Ezzel a mondattal jól "bebiztosította" magát a munkahely ilyen esetekre?
2012. márc. 30. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz meg egy erre szakosodott tanácsadót, úgy hallottam, hogy az első ilyen ingyenes is, de ebben nem vagyok biztos....

Lehet jól bebiztosították magukat azt hiszem, ha betegállományban vagy akkor is érvényes a szerződés szerint ez az elvárás?

2012. márc. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy nem rúghatnak ki (konkrétan ezért mert terhes vagy). Ha úgy érzed, hogy nem tudod rendesen elvégezni a munkádat mert olyan munkakörben dolgozol, ahol emelgetni kell vagy fizikai terhelésnek vagy kitéve, elmész dokihoz és kiirathatod magad. Ha nem vagy terhes és nem teljesíted a szerződésben elvártakat, akkor felmondhatnak neked.
2012. márc. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha terhes is, munkahelyi mulasztás miatt kirughatják, ez egy kivétel, ha a szerződésbe foglalták, aláírta, hogy vállalja az elvárt teljesíítését.

ezért kérdeztem, hogy táppénz esetén is érvényes-e (mert az nagy szemétség)

2012. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom hova forduljak ezzel a problémával. 10-20 E ft-om nincs arra,hogy egy ügyvéddel egy órát elbeszélgessek:((( Nem tud valaki olyan munkajogászt, aki korrewkt áron dolgozik, vagy online válaszol? Sajnos szorít az idő...
2012. ápr. 2. 05:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Már többször írtam


Csak most keresem neked én is:


[link]


ez jobbak tűnik:

[link]

(részletesen írj el mindent, fontos, hogy érthető legyen a szerződésben foglaltak is)


[link]


ez az utolsó direkt ilyen ingyenes segély...


remélem megoldódik a problémád

2012. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!