Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxopalzma-szűrés. Van még...

Toxopalzma-szűrés. Van még értelme csináltatnom?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok és természetesen ezt is itt kellett megtudnom, hogy ilyen is rizikó is van, mert se a nődoki, se a védőnő, se a háziorvos nem kérdezett rá a háziállatokra (védőnő volt is nálunk).

A terhességem előtt egy hónappal lett madarunk, férjeméknél befogadott macska ahova kéthetente járunk stb.

Mérges vagyok, hogy egyik orvos se szólt, de ha van még értelme, akkor csináltatnék vértesztet rá. ( ha sejtettem volna, akkor a genetikai uh-n is rákérdeztem volna a szonográfusnál, hogy nézze a jeleket...áh, tököm kivan)


2012. márc. 31. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:

A toxoplazmózisra minimum 2-3 x szürnek terhesség alatt. vagy is minden trimeszter elején kb.


Tényleg gáz hogy egyik sem mondta, pedig rengeteg betegség elkerülhetö vele amik régen még a mi idönkben voltak, már nincsenek, pl vízfejüség.


Elöször vesznek vért és 2 dolgot néznek. Vagy-e beteg, és van-e ellenanyag a szervezetedben. mert ha átestél rajta (ez egy egyszerü torokfájást jelent, nem terheseknek), akkor van ellenanyagod, többet nem kell szürni. Ha beteg lennél bármelyik szürésnél akkor sok módja van hogy idöben gyógyítsák és a gyerek egészséges legyen. Ha nem vagy beteg, nem is voltál akkor szürik 3x.


Amúgy pedig semmi nyers ételt ne egyél. Vagy is hökezelve legyenek az állati eredetüek, ide tartozik a tojás is, és elvileg kolbász is nyers.

ès a gyümölcsöket, zöldségeket nyersen ha fogyasztod alaposan mosd meg, vagy hámozd meg mosás után.

Ha állatokat simogatsz, föleg macska akkor egyszerüen jól moss kezet utánna.

2012. márc. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én pedig átestem már ezen a fertőzésen valamikor,mert az előző terhességemnél(2 éves a fiam) már lezajlott betegség látszott a véremből.

De most 11 hetes terhes vagyok és mégis meg kellett csináltassam újra.

Lehet Te is átestél már és nem is tudod.

Volt gyerekkorodban macskád?

2012. márc. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Èrdemes meg csináltatni, mert ha nem jó akkor alaposan megvizsgálják a kicsit. Nekem a 26. héten nézték, többek között ezt is, mert túl sok volt a magzatvízem és keresték az okát. Ha véletlen rossz az eredmény, amit senkinek nem kívánok, akkor jobb felkészülni rá. Ha pedig negatív, nem idegeskedsz a szülésig feleslegesen. Amúgy nagyon sokan átesnek ezen a fertőzésen gyerek korukban.
2012. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az előző terhességem harmadik trimeszterében kértem meg a tesztet, mivel nekem se szóltak, viszont macskákat tenyésztettem, és idegesített a dolog... Indokoltam, hogy miért kérem a szűrést, és ingyen megcsinálták még úgy is, hogy az adott baba már legfeljebb a szülés után lett volna kezelhető, ha baj van. Pozitív lett, úgyhogy pár hét múlva megcsinálták a kontrollt. Kijött, hogy szerencsére nem új, hanem régi pozitív, vagyis védett vagyok én is, a babáim is. Szerintem mindig van értelme megcsináltatni, ha a veszélyeztetett csoportba tartozol. Macskák közül a kint élő kölyökmacskák a leginkább fertőzésveszélyesek (nekik is az ürülékük), a nyers hús a gyakorlatban veszélyesebb, mint a normálisan tartott macskák.
2012. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Toxot nem szűrnek a terhesség alatt, azt külön kell kérni. Nekem nemrég csinálták (30 hetes vagyok) és most derült ki, hogy nem estem még rajta át és van cicánk is.
2012. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megtudtam,hogy terhes vagyok és elírtottam szegény cicánkat otthonról,majd közölték velem,hogy egy őrült vagyok és szerezzem vissza.Ez megitn csak a sok okos és az internet miatt van,hogy ennyire félünk...
2012. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, hétfőn úgyis megyek a pont egy héttel ezelőtti vérvizsgálataim eredményeiért (basszus, akkor is lehetett volna csináltatni), akkor majd kérek beutalót rá.

Azért vagyok mérges, mmert a körzetim közben cserélődött, egyik se szólt, védőnőm közben cserélődött és megint egyik sem szólt, pedig láthatta, hogy madarunk is van szóval bosszantó, hogy a hülye vitamint meg a társait agyon magyarázzák, a lényeget meg nem mondta senki.

Akkor csináltatok tesztet.

köszi

2012. márc. 31. 18:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a körzeti nem csináltatta meg, csak a nőgyogyim!
2012. márc. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok

ma levették a vért, elvileg a héten lesz eredmény.

köszi az ötleteket, mentek a kezek

2012. ápr. 2. 09:46
 10/10 A kérdező kommentje:

megkaptam ma az eredményt, minden negatív

IgG 2,38 ( és 6,5 től bizonytalan majd 8-tól pozitív)

IgM 0,09 ( és 1-től pozitív)

vagyis figyelnem kell, hogy ne kapjak el semmit, mert nincs védettségem(bármikor kiszavazhatnak, hehe), de legalább nincs is most semmi akkut bennem és ez a lényeg.


Madaramat már átszerveztem anyukámhoz és a macska-megsajnálós befogadósdit is szüneteltetjük egy ideig.:)


Köszi még egyszer a kommenteket

2012. ápr. 2. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!