Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismama vagyok!...

Katucika0912 kérdése:

27 hetes kismama vagyok! Szeretnék elszívni egy szál cigit! Szerintetek baj lehet belőle?

Figyelt kérdés
27 hetes kismama vagyok ! Szeretnék elszívni egy szál cigit !szerintetek baj lehet belőle??? Nagyon stresszes vagyok, már azzal álmodok , hogy titokban dohányzom! ! hetesen tettem le a cigit, nem is szívtam azóta, de mostanában rengeteget sírok és mindig nyúlnék a cigihez , de nem merek! Attól félek , hogy a sok stressz sírás többet árt az Én babámnak , mint ha egy szál cigit elszívnék.. :(

2012. márc. 31. 08:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Ezt tuti le fogja pontozni mindenki, de azért megosztom veled.

Én is álmodtam sokszor terhesség alatt, hogy cigizek, főleg, mikor minden az idegeimre ment.

Nekem a saját tesóm, aki orvosin tanul mondta, hogy most volt elég, gyújts meg egyet, mert az nem okoz annyi kárt, mint hogy napok óta csak csapkodok meg dühöngök és nem tudok 2 értelmes szót szólni senkihez.

Nem bátorítani akarlak, csak elmeséltem a saját "történetemet". Azóta is inkább más módon próbálok lenyugodni, ha elszakad a cérna, ezt az egy alkalmat eltekintve sikerült is. Légy ügyes meg erős te is!

2012. márc. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

A hormon háború miatt vagy ilyen sírós hangulatban.

Próbálj meg túl lenni rajta cigi nélkül. Keress alternatívát, ami hasonló módon eltereli a figyelmed és megnyugtat.


Beszéld meg a védőnőddel, hogy mit érzel, mennyire stresszes vagy és kérj tőle javaslatot. Ő ismeri jól az egészségi állapotodat, hogy engedhet -e 1 szál cigit vagy sem.


De azt tudnod kell, ha lesz egy szál, akkor lesz a második és a harmadik is.

az első tartósan nem biztos, hogy károsítja a babát, de a többi már lehet.

És hát a te gyermeked, te döntesz az egészsége felől.

2012. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem lesz semmi baj ha néha-néha (nem naponta) elszivsz 1-1 szálat.


A stresszel többet ártassz.


Friss levegőn szivd,hogy amit kifujsz füst,azt már ne szivd be.

2012. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Én is nagy dohányos voltam és letettem a cigit. Nekem is sokszor hiányzik, de nem gyújtok rá. Nem értek egyet azzal, hogy 1 szálat nyugodtan szívj el. Mert akkor lesz 2. meg 3. is. Úgy ahogy itt már írták. Valahogy próbáld legyűrni a cigi utáni vágyat.
2012. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Én is elég sokat cigiztem, volt hogy napi 1,5 doboz is elfogyott! amikor elkezdtük a baba projektet, abbahagytam én is és a párom is! Azóta sem gyújtottam rá, nem tudnám megtenni! pedig néha hiányzik!

Próbáld meg máshogy levezetni a feszültséget! Egyet értek a második válaszolóval, 1 szál után jön a 2. aztán a 3. és nem fogod tudni megállni! 24 hkm

2012. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Használni nem fog neki.. Te döntésed
2012. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
Engem is le lehet érte pontozni, de egy szál elszívása valóban nem fog kárt okozni a magzatnak. Annál az idegeskedés, vagy egy pár óra eltöltése a szmogos belvárosban sokkal többet árt. A placenta sok mindent megszűr, és ennél sokkal több kell neki ahhoz, hogy baj legyen. A hangsúly azon van, hogy azt az egy szálat ne kövesse több, de tapasztalatból tudom, hogy egyébként nem is fog jól esni... Viszont az idegességed el fog múlni tőle.
2012. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem hiszem el, hogy a mai világban még mindig vannak olyanok,akik arra buzdítanak egy terhes nőt, h gyújtson rá, ha nem bírja cérnával! Inkább biztatni kell, h nem, ne gyújtson rá, a babáját nézze inkább, aki beteg lehet tőle!
2012. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

Abból lett a baj, hogy ezt most megkérdezted, mert megint két ellentábor ront egymásra pro-kontra, így végül mégsem tudod eldönteni mit tegyél....:):)


Amit én mondok, és tessék hölgyeim lepontozni, szívd el és kész. Én is nagyon stresszeltem (és nem a hormonok miatt), és igen, néha-néha rágyújtottam, és nagyon jól esett!! Fiamnak semmi baja! (ja igen, majd a lepontozók írják, hogy majd később lesz!)

2012. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én amikor tiszta ideg voltam citromfű teát ittam. Nem hittem benne, de tényleg segített! Próbáld ki!
2012. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!