Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit fogtok csinálni a terhessé...

Mit fogtok csinálni a terhességetek alatt? ( a 9 hónap alatt? ) vannak jó ötleteitek, hogy mivel kössem le magam?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Amíg lehet dolgozom.
2012. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Dolgozni. Ha nincs munkahelyed, én megtanulnék angolul, az mindig jól jöhet és később elég macerás időt szakítani rá.
2012. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hónapig dolgoztam. Utána "lazultam". Hobbimmal foglalkoztam (festés) és míg volt erőm eljártam a barátnőmmel kicsit csavarogni, nézelődni, vagy csak beülni egy fagyizóba.

Járhatsz tornára/jógára, tanulhatsz amit akarsz, vagy csak otthon ülhetsz. ilyenkor még szinte bármit megtehetsz, ha jól érzed magad.

2012. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig dolgoztam, de utána megtanultam varrni. Patchwork-ozok és keresztszemes hímzek. A keresztszemes nagyon egyszerű és szép dolgokat lehet csinálni, akár a babádnak is.

Ha már tudsz varrni, vagy az nem szimpatikus, akkor én azon gondolkoznék hogy mi az amiben nem vagy jó, de praktikus, jól jöhet később, esetleg egy új hobbi amit a baba mellett is tudsz csinálni.

2012. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én angol tanfolyamra akartam járni,de sajna elmaradt.örök életemben bánni fogom

sokat voltam az első három hónapban rosszul

aztán megszületett a Keresztfiam,ott segítettem sokat

lakást adtam el,költöztem,takarítottam

az utolsó hónapban kórházban voltam

2012. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! sajnos olyan munkahelyen dolgozok vagyis dolgoztam (mivel már táppénzen vagyok), ami elég veszélyes volt a babára nézve. Pedig ha tehettem volna akár az utolső hónapokig is dolgoztam volna....
2012. ápr. 2. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a hatodik héttől táppénzen voltam, szintén munka miatt. Sokat jártam könyvtárba és babás könyveket olvastam, akkor még volt rá időm. Sokat kellett feküdnöm, pihennem, így rengeteget olvastam. Kirakóztam, ha már végképp nem tudtam magam elfoglalni. Rendezgettem a kapott babaruhákat. Írtam egy listát,mit kell venni a babának és elkezdtem bevásárolni.
2012. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Engem is elküldött a nődoki pihenni a 7 héten.

Jól is jött, megírtam a szakdolgozatomat :-)

De amikor azt befejeztem, semmi dolgom nem volt, itthon unatkoztam. Aztán a orvos végül beleegyezett, h visszamenjek egy kicsit dolgozni, 15 héttől a 32 hétig dolgoztam, közben elmentünk 2 hétre nyaralni (repülővel)

Aztán felkészültem az államvizsgára, sikeresen túl is voltam rajta a 36-ik héten.

Ezt követően a dolgozó szobából babaszobát varázsoltunk a férjemmel, kimostam, vasaltam a babacuccokat, és csak vártam, h végre megölelhessem a fiam.


Az angol tanulás tényleg jó ötlet, azt baba mellett is szinten tudod tartani, pl angol nyelven, felírat nélkül nézel meg filmeket.

De mivel itt a tavasz, ha családi házban laktok, pár négyzetméteres konyhakertet is gondozhatsz, a sok finom friss zöldség meghálálja, és a babának is fagyaszthatsz le belőle.

2012. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Most komolyan mondjátok hogy nektek nincs semmi hobbitok amivel lekötnétek magatokat? Én a hátsó felem a földhöz verném, ha még egyszer annyi szabadidőm lehetne mint mikor táppénzen voltam az utolsó két hónapban. Hímezzetek, kössetek, horgoljatok, fessetek, rajzoljatok, csináljatok scrapbook albumot, írjatok babanaplót, járjatok sétálni, olvassatok, modellezzetek, kertészkedjetek (lehet egy virágládában is kiskertet csinálni), agyagozzatok, díszítsetek szalvétával mindenféle cuccokat, varrjatok, babaruhát, ágyneműt (0 előképzettséggel is megy). Élvezzétek, hogy most még bármit megtehettek. Soha többé nem lesz ilyen, ha megszületik a gyereketek. Én 34 éves vagyok, de soha életemben nem unatkoztam. Annyi mindent lehet csinálni. Használjátok ki az időt.
2012. ápr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

akkor verd a földhöz a hátsó feled utolsó

nem mindenki olyan ügyes kis kézműves beállítottságú,hogy hímezzen meg agyagozó műhelyet alakítson ki a panellakása közepén

én szétunnám a fejem,ha ilyeneket kellene csinálnom

én nyolc hónapig egy percet se unatkoztam,nagyon tevékeny vagyok,de az utolsó hónap kórházban fekvés halál volt


mondjuk agyagozhattam is volna a kórteremben,vagy beállíthattam volna egy festőállványt

2012. ápr. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!