Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy lelkiismeretfurd...

Normális hogy lelkiismeretfurdalásom van azért, mert szinte minden gyerek ruha, és egyéb kiegészítők öröklöttek/használtak, illetve ami új azt a család segítségével vettük, tehát anyagilag segítettek. Hasonló szitu?

Figyelt kérdés
Nektek nincs hasonló érzésetek?
2012. ápr. 3. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mennyivel jobb, ha mindent meg kell venned és minden új?

Jobb leszel tőle, jobb anya leszel, a gyereked másként fog szeretni? Nem.

A lellkisimeret-furdalást megértem, mert sok anyuka (én is) küzd olyan problémákkal, amik nincsenek is. :)

Fel a fejjel!

2012. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
nem, amiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, én is adok rá használt ruhát, kaptunk is. De azért gondolj előre is, a gyerek minél nagyobb annál többe kerül, ha 1 ruhát sem tudtok venni neki, akkor mi lesz később ha cipő kell, ovi, suli, tankönyvek?
2012. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Szia, én is sokáig ezt gondoltam, de szerencsére már túljutottam ezen. Első gyerek, kislány, megfogadtam, hogy mindenből a legjobbat, legszebbet kapja, de úgy alakult, hogy nem engedhetjük meg magunknak. Nagyon sok ruhát, játékot kaptunk és elég sokat turkálok neki. Mindig megdicsérik a lányomat, hogy milyen csinos, divatos, mintha valami újság címlapjáról lépett volna le, és valóban így van. Olyan szép márkás holmikat sikerült turkálnom neki, amit újonnan józan ésszel nem fizettem volna ki értük. Felénk még a jómódú anyukák is szívesen csereberélnek, turkálnak a gyerekeknek egyedi, külföldi cuccokat. Anyóséktól is annyi gagyi kínai játékot kaptunk, a lányom mégis szeret velük játszani, nem érdekelné jobban a tízszer annyiba kerülő Brendonos baba.
2012. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nincs emiatt lelkiismeret furdalásom. Ne legyen neked sem. :) Nagyon sokan így csinálják.

Nekem attól van lelkiismeret furdalásom, hogy nagyon szép állapotú ruhákat vettem használtan, és teljesen tönkre tettük. Nem értem, másoknak (az előző babánál mondjuk): hogy vettek ki minden foltot, hogy maradt meg a színe, hogy nem bolyhosodott, kopott annyit, mint nálunk. :( Sokat el sem tudok tenni a következő gyereknek.

2012. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

bocs 2.,de ezt nem értem...mit kéne tenniük??arra nem gondoltál, hogy átmenet probléma?Vagy nem gondolod, hogy ezt nem tudják??Biztos tesznek az ügy érdekében...

bocs, de ez ki kívánkozott...


ne érezd magad rosszul kérdező,szerintem sokan vannak hasonló cipőben, mi is nagyon sok mindent kaptunk, és ha kell valami először turiba megyek.

Ahogy első írta, nem ettől függ, hogy milyen anya vagy:)

2012. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem is arról van szó, hogy azét nem veszünk neki ruhákat, új dolgokat a saját pénzből mert nem tudnánk, mert megtudnánk, igaz hogy nehezen. Hanem az egész család segít, és így nincs szükség arra hogy mi a saját keresetünkből finanszírozzuk a dolgokat!

Lehet hogy hülyeség ez az egész, de kicsit rossz érzés.

Akkor szerintetek ez normális?

2012. ápr. 3. 14:55
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a válaszod. Nyugtató!

Kedves 2.

Most is megtudnánk venni a kis ruhákat, és ami még kell, de szerencsére annyi segítséget kapunk, hogy nincs erre szükség.

Pont ma nyugtattam magam azzal, hogy valóban én is sokat teszek azért hogy szép kis szobája legyen, mert folyamatosan csak takarítok, mosok, vasalok, pakolászok, járkálok boltról-boltra, hogy meglegyen neki minden, és szép legyen. Szerintetek ez elég?

2012. ápr. 3. 14:59
 8/15 anonim ***** válasza:

Sógornőm utánam szült egy évvel. Jóformán mindent odaadtunk nekik, és nagyon örültek neki, és nem azért mert ők nem tudták volna megvenni, hanem egyszerűen örültek, hogy van olyan, aki tud nekik segíteni, és a sok-sok vásárlást, utánajárást is megspóroltuk nekik.

Szerintem normális, hogy most mit érzel, de tényleg nincs itt nagy gond. Tök jó, hogy ilyen segítőkész nálatok mindenki. Szerintem ennek csak örülhetsz. Nem csak azért, mert mindenetek meglesz, hanem azért mert szerető és gondoskodó emberek vesznek titeket körül. Ez többet ér bármennyi új babaruhánál. :)

2012. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Örülj neki inkább hogy nem vagytok egyedül és van kire számítani!! Nálunk az ellenkezője van az utolsó darab kockát és kiszoknit is mi vesszük mind 3 gyerekemnek, a testvéreinknek eszébe se jut bármit is adni, hozni. Én meg ilyenért nem szólok, ez vagy jön magától, vagy nem. Kikényszeríteni nagyon nem szép. Nagyszülőkből 2 él, azok is olyanok hogy nem is keresnek minket, ha mi keressük őket annak is az a vége hogy mi mindent adjunk MI NEKIK!!! és igen néha emiatt elkeseredek.

Csak azt tudom mondani, hogy örülj ennek ami van ne keserítsd az életed lelkifurdalással stb:))

Sokmindent megkap, érzi a törődést, a több irányból jövő szeretetet, ez csak előnyére válhat a babádnak:)

2012. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi is ugyanígy vagyunk, és nekem nincs semmiéle problémám ezzel!

Én is tudnék neki venni újat, de ha mindent megkapunk, akkor mi a fenének?

Jó nyilván a keresztelőjére majd én választok egy szép fehér hímzett kis ruhácskát, meg hasonló alkalmakra, de a többiből jó a használt is.


A család meg gondolom imád segíteni, vagy akarnak ők is venni ezt azt :)

Ezt örömmel kell fogadni!

Férjem ágállt ez ellen, hogy ne vegyenek sok mindent a szülők, nehogy azt higgyék, hogy mi nem tudjuk megvenni, de megnyugtattam már, hogy ezt örömmel teszik az ősök!


A másik meg, hogy vigyázzál te is a kis holmikra, és tovább lehet adni esetleg jó barátoknak, vagy rászoruló édesanyáknak!


Mi ezt fogjuk tenni, mert valószínűleg nem vállalunk több babát.

2012. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!