Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most derült ki, hogy babát...

Most derült ki, hogy babát várok, de dohányzom. Lerakhatom fokozatosan is a cigit 2-3 hét alatt?

Figyelt kérdés

Még nagyon fiatal a terhesség, most maradt el a mensim. Napi 10-12 szálat szívtam idáig.

Egyértelmű, hogy a ciginek mennie kell.

Nem félek attól, hogy nem tudom lerakni, mert már kétszer is leraktam két-három évre. De ismerem magam, azzal is tisztában vagyok, hogy én nem tudom egyik pillanatról a másikra eldobni. Amikor azzal próbálkoztam, annak néhány napos ideglelés, valamint újra pöfékelés lett a vége.

Én csak fokozatosan tudok leszokni 2-3 hét alatt, hogy egyre kevesebbet cigizek. Például ma már csak 5 szálat szívok egész nap, csütörtöktől már csak négyet, stb, míg az utolsó hétre eljutok addig, hogy már csak a reggeli kávéhoz engedek meg egy fél szálat és végül attól is elköszönök.


Jó ez így? Vagy mit kellene tennem? Tapasz, nikotinos rágó segítségként kilőve, mert a babának szerintem azokkal még többet ártanék, mint a csökkentéses lerakással.

De így ebből nagy baj lehet? Vagy hogy csináljam?


Nem bántás kérek, én leszokni akarok. Épp a baba miatt. Tudom, hogy sokan vannak, akik pozitív teszt után már rá sem tudtak gyújtani, biztosan ők vannak többen, mert rákerestem korábbi kérdésekre és láttam, hogy ott a válaszadók 80%-a elvileg egyik pillanatról a másikra lerakta a teszt után. Minden elismerésem az övék, de nem is ilyen történeteket szeretnék, mert ez nekem nem megy ilyen könnyen.


2009. jún. 16. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Szia ugyan én sosem dohányoztam, nem tudhatom, milyen érzés leszokni, de szerintem teljesen jól tervezed.

Az a lényeg, hogy a végén nem fogsz egyáltalán cigizni.

Boldog babavárást!

2009. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Én leraknám egyik napról a másikra a helyedben. Bízzunk benne, hogy nem fogod bírni a cigi szagot és ezért nem lesz gond a leszokással. Én a kávét sem bírom. Nagyon semmilyen szagot sem.

Sok sikert és boldog baba várást!

2009. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha tudod magadról, hogy ha az egyik napról a másikra tennéd le, akkor előbb-utóbb újra rágyújtanál, akkor inkább fokozatosan szokjál le. Mind a kettővel ártasz neki, de a második verzióval végleg le tudnád tenni, akkor már jobb az. Egyébként megsúgom, hogy én mikor terhes lettem napi másfél doboz cigit szívtam, és ha lepontoznak, ha leköpnek, akkor is beismerem, most is cigizek, de minimálisan.

12 hetes kismami

2009. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
En miutan megtudtam hogy babam lesz,meg szivtam par hetig es aztan egyik naprol a masikra letettem amikor elkezdtem olvasni arrol hogy a terhesseg elso hetei a szervkepzodes szempontjabol a legfontosabbak es ha valami baja lenne a picinek nem bocsajtanam meg soha.Tehat ne legyen egy keze csak azert mert bagoztam....
2009. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andika001 ***** válasza:
84%

én ugy tudom ilyenkor nem is szabad azonnal lerakni,hanem szépen folyamatosan.mert nem jó ha azonnal elvonod a szervezetedtől

boldog babavárást

15 hetes km

2009. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a 12. hétig cigiztem, nem is olyan keveset, én elég erős dohányos voltam. Fogalmam sem volt hogy tegyem le. Egy nap azt vettem észre, hogy soha nem várt mértékű lelkiismeretfurdalásom lett. Minden egyes cigi elszívásakkor belémhasított az érzés, hogy még ezt sem tenném meg érte? Aztán egy nagyon tuti alkalom az újévi fogadalom segített rajtam. Amennyiben úgy érzed, hogy tényleg csak fokozatosan megy, akkor csináld úgy, a lényeg, hogy ne maradjon a cigi. Hidd el én tényleg nagy dohányos voltam, 14 évig szívtam.

Boldog babavárást!

37 hetes kismami

2009. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Én nem voltam valami nagy dohányos, de azt se mondom hogy keveset szívtam. Viszont igen, nehéz volt de nekem is sikerült egyből leraknom. Tisztában vagyok vele hogy ez sok embernek nem sikerül. A lényeg szerintem az, hogy minnél előbb próbáld meg lerakni. Ténlyleg nem muszály azonnal. Mindíg gondolj a babóra és arra hogy az ő egészségét is kockáztatod. És ne hidd el mikor azt mondják hogy nem ártalmas. Próbálj meg valami pótcselekvést beiktatni. Pl. egyél helyette valami gyümit, ezzel még jót is teszel magatoknak. Persze ne sütivel pótold, mert az sem jó! =) Amúgy én a reggeli kávét megtartottam, mert azért ennyi élvezet kell...
2009. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

szia! én mint dohányzó írok neked. most nem szívok, ismét babát várok, de nem mondom, hogy leszoktam, mert valójában "csak" abbahagytam. attól még dohányos vagyok, ha érted mit akarok ezzel írni.

az első babámnál és most is amint megjelent a teszten a két csík, nem gyújtottam rá többet. az a kép jelent meg bennem, hogy a magzatom cigizik (durva, de így akármynnire kívántam, nem füstöltem). pár hétig rossz volt, ha láttam, hogy más cigizik, de egyébként nem hiányoltam.

nekem azelőtt sosem sikerült letenni, max. napokra, ezért szerintem te is megpróbálhatnád elhagyni rögtön. soha nem volt még ilyen erős motivációd, hidd el és bízz magadban. arról nem beszélve, hogy nagyon lelkiismeret furdalásod lesz ha csak egyet is elszívsz ezután...

de ha úgy érzed, neked más úton megy, azt is megértem. a lényeg, hogy minél hamarabb mondj neki búcsút.

és csak akkor gyújts rá, ha már nagyon nem bírod, vagy egy pár slukk után dobd el (volt ismerősöm, aki így szokott le).

sok sikert kívánok és kitartást, valamint boldog babavárást!!!

én abban bízom, a babám születése és a szopi után is képes leszek távol maradni a cigitől. az nekem sokkal nehezebb lesz, mint a mostani :)

2009. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi már készültünkerre a babára, ezért 1 évvel korábban megpróbáltunk egy gyógyszer segítségével leszokni. Nem tudom, hogy végül miért nem sikerült, lehet, hogy az volt a baj, hogy azt hittük, már ilyen régóta nem cigizünk, nagyon jók vagyunk, megy ez nekünk drága gyógyszer néelkül is, és idő aelőtt abbahagytuk a kúrát. Az lett a vége, hogy néhány hét eltéréssel mind a ketten visszaszoktunk.

De sokkal kevesebbet dohányoztam utána. Hétköznap megpróbáltam csak 5 szálat, hétvégén többet, bulikat nem említenék.

Amikor pár napos késéssel negatívat teszteltem, megfogadtam, hogy következő hónapban 5 napot kivárok. Vasárnapra esett volna. Szombaton reggel az udvaron kávéztam a reggeli első cigimmel (sosem dohányoztunk a házban, még télen sem) mikor annyira erősen belémütött, hogy mi van, ha terhes vagyok és én meg itt bagózok. Azt a szálat azért még végig szívtam, de nem bírtam másnapig várni, megcsináltam a tesztet és pozitív lett.


Attól kezdve egész szálat nem szívtam, csak napi max 2x néhány slukkot apa cigijéből. Eleinte minden nap, aztán ez is ritkult elég gyorsan.

Sajnoos sokszor még most is kívánom, tudom, hogy vissza fogok szokni, de kb 7 hetes terhesen már nem cigiztem.


Végül is én is fokozatosan szoktam le, csak én nekem az első lépésem sokkal nagyobb volt, mint a tied.


Valaki fentebb javasolta, hogy ne szívj el egy egész cigit, csak felet mondjuk.


Remélem gyorsabban és könnyebben fog menni a leszokás, mint gondolod. Nekem nem ment annyira nehezen, mint hittem, hogy menni fog. Pedig mikor még rendesen, tényleg aktívan dohányoztam, akkor elment a napi 2 doboz Szofi, vagy piros West.


Ha nagyon bestresszelne az egyik pillanatról a másikra történő leszokás, az valóban szintén nem jó. De ne bújj túl sokáig ez az indok mögé. Gondolj valóban arra, hogy a legfontosabb az első 12 hét.


Sok sikert és boldog babavárást!


39+5 hetes

2009. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, úgy látszik, nekem szerencsém van. Én kb. másfél dobozzal szivtam naponta, aztán egyszer csak büdösnek találtam, rosszul voltam a szagától, nem is tudtam elszivni egy szálat. Hát ezért vettem tesztet, ami pozitiv lett...

Viszont a barátnőm végig dohányzott a terhessége alatt, sőt a szoptatás alatt is, az orvosa azt mondta, napi 10 szálat nyugodtan lehet, az sem károsabb, mint ha a városban sétálna. Gyönyörű és egészséges kislánya született. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy dohányozz, csak ne érezd magad rosszul, ha nem tudod egyből abbahagyni.

2009. jún. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!